دوشنبه 29 اسفند 1401

یادداشت ها

جنگ و افول نظم نوین جهانی

حدود یک سال پیش در ۲۴ فوریه، به دلیل گسترش ناتو به شرق، بزرگترین حمله هوایی، دریایی و زمینی در اروپا از زمان جنگ جهانی دوم آغاز شد؛ جدا از پیامد‌های نظامی این دفاع پیش‌دستانه، به نظر می‌رسد این جنگ پیامد‌های دیپلماتیک در نظم جهانی داشته است.

نشریه شیطانی!

اخیراً شاهد توهین بی شرمانه نشریه شارلی ابدو فرانسه علیه رهبر معظم انقلاب اسلامی بودیم، اقدامی که بیانگر اقدام خصمانه دولت فرانسه علیه ایران است.

آزادی عقیده یا آزادی اندیشه؟

آزادی عقیده یا آزادی اندیشه؟ آیا به هر عقیده‌ای باید احترام گذاشت؟

خلاصه شدن گزینش دانشگاه فرهنگیان به چندین سؤال تکراری

جذب و گزینش؛ مسئله‌ای که مدت‌هاست آموزش و پرورش را درگیر خود کرده و ثمره آن وجود معلمانی است که دارای صلاحیت کافی برای امر تعلیم و تربیت نیستند.

پرواز پروانه

بیخود نیست که شهید آوینی درباره‌ی آن، نثرها نوشته. شهری در آسمان؛ این شهر دروازه‌ای در زمین داشت و دروازه‌ای دیگر در آسمان. و ما در جستجوی دروازه‌ی آسمانی شهری هستیم که به کربلا باز می شود و جز مردانِ مرد را به آن راه نمی‌دهند.

مالیات بر عایدی سرمایه و مطالبه بسیج دانشجویی

لایحه مالیات بر عایدی سرمایه جهت بررسی و تصویب رهسپار مجلس شده، به زبان ساده این مالیات بر عایدی ناشی از خریدوفروش دارایی‌ها وضع می‌شود. این عایدی نتیجه تغییر قیمت دارایی‌ها در طول زمان است.

براندازان دقیقا چه می‌خواهند؟

زیر سوال بردن استقلال ملی و تقاضا از دشمن برای هجوم نظامی به ایران و تبدیل ایران به ویرانه و همچنین اعمال تحریم‌های مضاعف بر مردم ایران نشان دهنده باطن پلید و ...

تازه به دوران رسیده‌ها؛ کاسبان اغتشاشات

کمی دقت کنید! هرگز رسانه‌های فارسی زبان دشمن علیه سرمایه داران زالو صفت که جدای از پاک دستان تولید و اقتصاد اند هیچ تحریک ندارند. علیه رباخواری، مواد مخدر، رانت خواران و دیگر کار‌های غیراخلاقی‌شان.

چشم‌ها را باید شست، واقعیت را باید دید

سردرگم در میان هیاهو‌ها و رویا‌های براندازی و آشوب‌های سه ماهه اخیر ایستاده‌اند؛ مردم را می‌گویم.

دانشجوی تراز انقلاب اسلامی در بیانات رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی)

۱۶ آذر پیش از آنکه روز دانشجو باشد، روزی از روز‌های انقلاب اسلامی و نهضت حماسه و شهادت است؛ روزی که یادآور شاخص‌های دانشجوی تراز انقلاب اسلامی است.