سه شنبه 18 بهمن 1401
یادداشت دانشجویی|

نشریه شیطانی!

اخیراً شاهد توهین بی شرمانه نشریه شارلی ابدو فرانسه علیه رهبر معظم انقلاب اسلامی بودیم، اقدامی که بیانگر اقدام خصمانه دولت فرانسه علیه ایران است.
1
شناسه خبر: 643 | تاریخ انتشار: دوشنبه 19 دی 1401 - 09:46 | بازدید: 9 | تعداد دیدگاه : | ارسال توسط : taghipoor

به گزارش گروه دانشگاه، محسن احمدلو؛ اخیرا شاهد توهین بی شرمانه نشریه شارلی ابدو فرانسه علیه رهبر معظم انقلاب اسلامی بودیم، اقدامی که بیانگر اقدام خصمانه دولت فرانسه علیه ایران است.

البته این دست از اقدامات در این نشریه شیطانی مسبوق به سابقه است و این نشریه توهین به ساحت مقام ملکوتی پیامبر اسلام (ص) را در پرونده خود دارد، و اینبار در اهانت و هتک حرمت به ساحت، ولی امر مسلمین جهان و مقام زن در ایران اقدام به فعالیت کرده.

اما ماجرا از آن جا جالب میشود که مقامات دولت فرانسه با استدلال «آزادی بیان» به دفاع از این خباثت واضح می‌پردازند و این شعار را دستاویز اعمال پست خود میکنند.

صدقه سری مفهوم آزادی، غرب وحشی توانسته است نفاق خود را پوشش دهد و عملکرد گزینشی اش را پنهان نگاه دارد.

از مقامات دولت فرانسه می‌پرسیم که اگر شما حافظ آزادی بیانید چطور این حق را برای روژه گارودی محفوظ ندانستید؟ شما که ادعای آزادی بیان دارید، چطور با جنبش جلیقه زرد‌ها به آن نحو خشن برخورد میکنید؟ آیا آن‌ها انسان نیستند؟ از هولوکاست و جلیقه زرد‌ها که بگذریم نفاق و عملکرد گزینشی غرب وحشی در این موارد محدود نمیشود!

غرب وحشی و در راس آن فرانسه در موضوعاتی، چون تبلیغات اسلامی و حتی پوشش حجاب نیز حساسیت‌های خاصی را دارد که این نیز خود نشان دیگری است از اینکه غربی‌ها به فکر آزادی‌های بشر نیستند و در نفاق غوطه ورند.

عجیب‌تر از همه این موارد مباحث علمی است! در کشور‌های غربی هولوکاست و حجاب و اسلام و جلیقه زرد‌ها و وال استریتی‌ها را که کنار بگذاریم حتی نسبت به موافقین و مخالفین نظریات علمی هم دیدگاه‌های متفاوتی وجود دارد!

یکی از این نظریات فرگشت یا تکامل داروین است! در کشور‌های غربی و در رأس آن فرانسه، مخالفت کردن با فرگشت مساوی است با هزینه دادن‌های فراوان که این خود نشانه‌ای دیگر از نفاق خوابیده در شعار آزادی بیان امانوئل مکرون است! این‌ها نمونه‌های از استاندارد‌ها دوگانه کشور‌های و غربی و به ویژه فرانسه در قبال مفهوم آزادی بیان است. این واقعیت جهان غرب و فرانسه است! مللی که مملو از محدودیت‌ها برای موارد مطلوب خودشان هستند در فحاشی و بی احترامی به اسلام و مسلمین متجاوزین را آزاد میگذارند و دم از آزادی بیان میزنند.

این آزادی نفاق است نه بیان!

چه زیبا می‌فرمود شهید بزرگوار استاد مرتضی مطهری که «بشر قدیم یک موجود صریح بود، هنوز به حد نفاق و دورویی نرسیده بود. فرعون مردم را استعباد می‌کرد، رسماً هم می‌گفت: وَ قَوْمُهُما لَنا عابِدونَ‏.

موسی چه می‌گویی؟ این‌ها بندگان و بردگان ما هستند. دیگر یک روپوش روی استثمار و استعباد خودش نمی‏گذاشت. اما بشر امروز به نام جهان آزاد و دفاع از صلح و آزادی، تمام سلب آزادیها، سلب حقوقها، بندگی‌ها و بردگی‌ها را دارد.»

پر واضح است که اقدام این نشریه، مخالف با اصول و موازین حقوق بین الملل و آزادی بیان است. مگر اینکه تعریف این نشریه و کشور فرانسه از آزادی بیان اهانت به نماد، مقدسات، شخصیت‌های ملی باشد.

رسول خدا (ص) و امام خمینی (ره) و امام خامنه‌ای مانند آسمان بلند هستند و هراندازه که غربی‌ها بخواهند این نماد‌ها را غبارآلود کنند، درواقع به روی خودشان خاک می‌پاشند.

محسن احمدلو؛ دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین و نماینده مدیران مسئول نشریات دانشجویی در شورای مرکزی ناظر بر نشریات دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)

انتشار یادداشت‌های دانشجویی به معنای تأیید تمامی محتوای آن توسط «خبرگزاری دانشجو» نیست و صرفاً منعکس کننده نظرات گروه‌ها و فعالین دانشجویی است.

دیدگاه ها
!
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.
سوال امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.
5 + 8 =
این مسئله ساده ریاضی را حل کنید و نتیجه را وارد کنید. به عنوان مثال. برای 1+3، 4 را وارد کنید.