یکشنبه 13 آذر 1401

کفعمی: راهیان پیشرفت؛ ابتکار بسیج دانشجویی در جنگ روایت‌ها

کفعمی

رئیس سازمان بسیج دانشجویی گفت: بسیج دانشجویی در مقاطع مختلف انقلاب و جریان‌های دانشجویی، اقدام به کار‌هایی جدید و بی‌بدیل در سطح ملی کرده که از جمله آن می‌توان به اردو‌های راهیان نور در مناطق جنگی هشت سال دفاع مقدس، اردو‌های جهادی در مناطق محروم و ... اشاره کرد.

محمد حسین کفعمی، رئیس سازمان بسیج دانشجویی در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، با اشاره به اقدامات بسیج دانشجویی در طرح راهیان پیشرفت گفت: بسیج دانشجویی در مقاطع مختلف انقلاب اسلامی و مبتنی بر نیاز‌های انقلاب و جریان های دانشجویی، اقدام به کار‌هایی جدید و بی بدیل در سطح ملی کرده که از جمله آن می‌توان به اردو‌های راهیان نور در مناطق جنگی هشت سال دفاع مقدس، اردو‌های جهادی در مناطق محروم و ... اشاره کرد.


وی افزود: راهیان پیشرفت یکی از ابتکارات ملی بسیج دانشجویی در این برهه از زمان است که پس از فرمایشات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با تأکید بر امید آفرینی در جامعه و به ویژه برای جوانان طراحی و اجرا شده است.

2

کفعمی ادامه داد: هدف از اجرای طرح راهیان پیشرفت امید آفرینی، خودباوری، تقویت اراده برای ساخت ایران قوی است که نظاره گری دستاورد‌ها در قالب یک روایت درست و جامع سبب می‌شود شناخت نخبگان و دانشجویان نسبت به جایگاه کشورشان در منطقه و دنیای کنونی عمیق‌تر شود.


رئیس سازمان بسیج دانشجویی اضافه کرد: در طرح اردو‌های راهیان پیشرفت، دانشجو‌یان سراسر کشور از دستاورد‌های علمی، صنعتی، اقتصادی و ... بازدید می‌کنند. این اردو‌ها متفاوت از بازدید‌های علمی است، زیرا یک سیر روایی برای پیشرفت هر استان طراحی و تبیین شده است و دانشجو‌یان می‌توانند ضمن بازدید، از تغییرات و تحولات، بن بست شکنی‌ها توسط جوانان و مدیران و فراز و فرود‌های رخ داده طی این ۴۳ سال، سیر رشد شاخص‌ها و پیشرفت‌های حاصل شده را در قالب یک روایت جامع نظاره کنند.

2

وی در ادامه خاطرنشان کرد: راهیان پیشرفت کشوری در حال انجام است و طی آن دانشجویان از سراسر کشور با حضور در استان‌هایی از جمله بوشهر، اصفهان، مرکزی و ... با دستاورد‌های ملی و منطقه‌ای این استان‌ها در حوزه‌های مختلف آشنا می‌شوند. در تمامی استان‌های کشور بنا به ظرفیت و دستاورد‌های حاصل شده سیر روایتی در حال طراحی، برنامه ریزی و اجراست.


کفعمی یادآور شد: دستورالعمل اجرای این طرح از مهرماه سال ۱۴۰۰ توسط سازمان بسیج دانشجویی ابلاغ شده است و دستورالعمل دانشگاهی آن نیز جهت کسب حمایت و پیشتیبانی بیشتر دانشگاه‌ها از این طرح تهیه و تدوین شده که طی هفته آینده توسط وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ابلاغ می‌شود.


وی گفت: رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح نیز پیرو ارائه قبلی این طرح و همچنین تأکید رهبری در جلسه اخیر با جمعی از نخبگان، با استفاده از مجموعه‌های دانشی ستاد کل نیرو‌های مسلح در حال برنامه ریزی و تسهیل گری برای اجرای راهیان پیشرفت در مجتمع‌های نظامی پیشرفته کشور است تا گستره این بازدید‌ها و دستاورد‌ها برای نخبگان و دانشجویان وسیع‌تر شود.

3

وی تصریح کرد: رئیس جمهور نیز طی هفته اخیر و بازدید از وزارت آموزش و پرورش به اجرای طرح راهیان پیشرفت برای دانش آموزن مبتنی بر الگوی دانشجویی پرداخت که این امر تأکید بر مشارکت جدی‌تر دستگاه دولتی در اجرای این طرح است. البته تا کنون سازمان بسیج دانشجویی با وزارت خانه‌هایی از جمله وزارت کشور، میراث فرهنگی و گردشگری، صمت و ... هماهنگی‌هایی برای اجرا طرح راهیان پیشرفت داشته است.

شناسه خبر: 513 | تاریخ انتشار: دوشنبه 16 آبان 1401 - 11:47 | بازدید: 28 | تعداد دیدگاه : 0 | ارسال توسط : taghipoor
دیدگاه ها
!
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

HTML محدود شده

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.
سوال امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.
6 + 0 =
این مسئله ساده ریاضی را حل کنید و نتیجه را وارد کنید. به عنوان مثال. برای 1+3، 4 را وارد کنید.