یکشنبه 2 مهر 1402

همایش پیشگامان رهایی در حسینیه جماران برگزار شد

سردار محمدرضا نقدی معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز با حضور در این همایش گفت: انقلاب ما یک انقلاب مردمی است و تفاوت آن با انقلاب های جهان در این بود که آنها معمولاً متکی به قشر خاصی بودن ولی انقلاب اسلامی با حضور مردان، زنان، و همه اقشار

سردار نقدی در ادامه افزود: مردم و بسیج حماسه‌های درخشانی را آفریدند خصوصاً در دفاع مقدس، چرا که یک ملت تنها در مقابل همه قدرت ها ایستادند و زیر بار زور نرفتند.

 

سردار نقدی با اشاره به دستور امام (ره) برای تشکیل بسیج مستضعفین و سپس اقشار مختلف بسیج از جمله بسیج دانشجویی گفت: بعد از دفاع مقدس و پس گرفتن تمام سرزمین هایی که به آنها تجاوز شده بود، نوبت سازندگی شد.

 

وی با اشاره به دستاوردهای کشور گفت: در آن دوران ۷۰ درصد بانوان کشور بی سواد بودند اما الان  اکثر دانشجویان ما را بانوان تشکیل می دهند‌‌  و ۲۰ درصد اعضای هیئت علمی ما را زنان تسکیل می دهد. رتبه علمی کشور طی این سال ها از ۵۶ به ۱۵ رسیده است. آن روز بیشتر محصولات غذایی را از بیرون وارد می کردیم اما امروز ۹۰  درصد محصولات غذایی را خودمان تولید می کنیم و صادر کننده شده ایم.  

 

معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران تصریح کرد: کشور طی این دوران علرغم همه تحریم ها و سختی ها به جایگاه و رتبه بیستم اقتصاد جهان بر اساس آمار و رتبه های اعلامی موسیات غربی رسیده است، لذا حرکت کرده هر چند مشکلاتی هم هست.

1

نقدی با اشاره به وقایع اخیر کشور گفت: در سالهای دفاع مقدس از دادن سیم خاردار به ما دریغ می کردند و در آن اوایل عدوات جنگی ما غنایمی بود که در صحنه جنگ از عراقی ها به دست می امد اما بسیجی ما امروز با وجود اینکه آذوقه اش پر است اما بدون سلاح در میدان حاضر می شود تا نشان دهند چه کسی ضد حقوق بشر است و آنها را رسوا کنند.

 

وی تصریح کرد:  شهید عجمیان نشان داد خشن و ضد حقوق بشر کی است. شهید آرمان عزیز را زجر کش کردند برای اینکه در کوله پشتی اش کتاب مذهبی داشت اینها وارثان همان شاه ملعون هستند که  وقتی کتاب مذهبی دست جوان ما می دیدند او را شکنجه می کردند.

 

سردار نقدی خاطرنشان کرد: عظمت حماسه ای که امروز بسیجیان خلق می کنند از گذشته بیشتر است. اینکه با دستان خالی در برابر دشمن کینه ورز به میدان می رود، حماسه است.

 

وی با اشاره به عظمت و بصیرت ملت ایران که امروز زیر بار فشار روانی و رسانه ای غرب بروز پیدا کرده است، ادامه داد: با همه این سختی ها و هجمه ها دست رد به دروغ ها و فشارهای موجود می زند. دشمن خیلی از افراد مشهور را استخدام کرده تا با حرفهای نادرست و دروغ خود، مردم را به مسیر دلخواه آنها بکشانند اما مردم ما بصيرت دارند می فهمند و می دانند هرکسی باید در تخصص خودش حرف بزند.

 

سردار نقدی با طرح این سوال که علت این ماجراها و هجمه ها چه بود، آیا مسایل معیشتی و اقتصادی دغدغه بود یا کشته شدن یک خانم که البته در شعارهایشان این دیده نمی شود، گفت: همه وقایع رخ داده برای خانم مهسا امینی مقابل دوربین مشخص است. پرونده پزشکی، پزشکی قانونی و اسناد دیگر هم گویای همه واقعیت هاست اما چرا کشورهایی که در قتل مردم خود و سایر کشورها دست دارند از حقوق بشر دم می زنند؟

 

وی افزود: هرکسی حرفی می زند، آمریکایی ها در پرونده حقوق بشر نباید حرفی بزنند. انها در یک فقره در حمله به بيمارستاني در افغانستان مادر و کودکی ‌تاره به دنیا آمده و کادر اتاق عمل بیمارستان را کشتند و صدایی از کشوری در نیامد. اینها نمی توانند به ما از حقوق بشر بگویند. شمایی که زندان ابوغریب   گوانتانامو را راه  انداختید برای ما عزا نگرید. رژیم سعودی نیز که پرونده قتل وحشیانه خاشقچی را در کارنامه دارد در اردیبهشت ۱۴۰۱ حدود ۳۸ جوان و نوجوان را گردن زد یا انگلیس که در طول تاریخ جنایت‌هایی را انجام دادند نمی توانند از حقوق بشر بگویند.

2

سردار نقدی با بیان اینکه دلیل این هجمه ها حقوق بشر نیست، یادآور شد: دلیل اصلی این حوادث مولفه های قدرت انقلاب اسلامی که نسبت به سال های اول انقلاب افرایش یافته است.

امریکا امروز به جایی رسیده است که از افغانستان فرار می کند و کلی غنیمت جا می گذارد. ۴۳ است که می گوید انقلاب اسلامی نباشد، اما هست.  ۱۲ سال است که می گوید بشار نباشد اما هست. حزب الله و حماس نباشد که هست. هر چه او می خواهد، نمی شود اما هر چه جمهوری اسلامی می گوید، می شود.

 

وی با اشاره به نقش دانشگاهها در تقویت  مولفه های قدرت کشور گفت: هنجارشکنی ها و اقدامات سخیفی که در دانشگاههای کشور مانند شریف، تهران و امیرکبیر صورت گرفت انتقام از دانشگاه بود. چون تقویت مولفه های قدرت و بازدارندگی کشور حاصل اقدامات علمی و پژوهش های همین اساتید و دانشجویان است. لذا این اقدامات سخیف انتقام صهیونیست ها و امریکایی ها از دانشکاه بود.

وی در بخش پایانی سخنان خود خطاب به دانشجویان گفت: وظیفه شما امروز امیدافرینی و محاصره تبلیغاتی دشمن است. وظیفه امروز شما تبیین حقیقت و واقعیت هاست. روایت درست در مقابل ناروایت هایی که ذهن و افکار مردم ما را تسخیر کرده است. مثلا وقتی انجا مسئولی را که دست در جیب مردم کرده بگیرند می شود، شفافیت سیستمشان اما اینجا اگر برادر رییس جمهور را بگیرند و پول های از دست رفته را هم از او بگیرند  می شود فساد جمهوری اسلامی و لذا در چنین عرصه ای باید تلاش و تبیین کنید.

3

 

شناسه خبر: 542 | تاریخ انتشار: پنجشنبه 3 آذر 1401 - 08:47 | بازدید: 101 | تعداد دیدگاه : | ارسال توسط : ataghipor
دیدگاه ها
!
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.
CAPTCHA
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.