چهارشنبه 19 بهمن 1401

شرایط پرداخت وام شهریه به دانشجویان دوره‌های پردیس و مجازی اعلام شد

صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، نحوه ارائه وام شهریه به دانشجویان دوره‌های پردیس و الکترونیکی (مجازی) را اعلام کرد.
شرایط پرداخت وام شهریه به دانشجویان دوره‌های پردیس و مجازی اعلام شد

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، نحوه ارائه وام شهریه به دانشجویان دوره‌های پردیس و الکترونیکی (مجازی) را اعلام کرد.

براساس اعلام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم به دانشجویان دوره‌های پردیس و الکترونیکی (مجازی) با اعلام درخواست کتبی دانشگاه و موافقت صندوق در صورت وجود اعتبار مازاد از محل اعتبار تخصیصی به دانشگاه پس از بهره مندی متقاضیان واجد شرایط، در اولویت بعدی وام شهریه تعلق می‌گیرد.

صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم همچنین در پاسخ به میسر نبودن امکان ثبت وام برای دانشجویانی که به علت شیوع کرونا در ترم گذشته حذف ترم کرده بودند نیز اعلام کرد: اگر حذف ترم در کارنامه آموزشی دانشجو بدون احتساب در سنوات ثبت شده باشد و دانشجو نیز وامی در آن نیمسال دریافت نکرده باشد، با ارسال درخواست کار توسط کارشناس اداره رفاه دانشگاه، ترم تحصیلی دانشجو توسط کارشناس صندوق حذف می‌شود.

صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم همچنین درباره ارائه وام به دانشجویان بورسیه اعلام کرد، طبق آئین نامه و قوانین صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اعطای وام به دانشجویان بورسیه ممنوع است.

براساس این گزارش، تمام وام‌های دانشجویی تا آخر هفته اول دی ماه پرداخت می‌شود، پورتال ثبت نام وام‌های دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان در حال حاضر باز است، دانشجویانی که تا ۱۶ آذر برای دریافت انواع وام‌های دانشجویی در پورتال صندوق ثبت نام کرده‌اند، وام دریافت خواهند کرد، ولی تعهدی برای ارائه وام به دانشجویانی که بعد از ۱۶ آذر ثبت نام کرده‌اند وجود ندارد، مگر اینکه از سوی سازمان برنامه و بودجه، تخصیص اعتبار لازم صورت گیرد، در آن صورت به دانشجویان مذکور نیز وام ارائه خواهد شد.

دانشگاه‌ها بعد از اتمام مهلت ثبت نام وام‌ها، یک هفته فرصت داشتند تا لیست دانشجویان متقاضی وام را تأیید کنند، درخواست صندوق رفاه نیز از دانشگاه‌ها این بود که تعداد دانشجویان که به حد نصاب رسید، لیست دانشجویان را ارائه کنند تا وام دانشجویی ارائه شود، تاکنون ۵۰ درصد وام مورد تقاضای دانشجویان پرداخت شده است، مابقی تقاضا‌ها نیز هر زمان دانشگاه تأیید کردند، وام آن‌ها نیز پرداخت خواهد شد.

شناسه خبر: 598 | تاریخ انتشار: یکشنبه 4 دی 1401 - 09:52 | بازدید: 9 | تعداد دیدگاه : | ارسال توسط : taghipoor
دیدگاه ها
!
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.
سوال امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.
1 + 10 =
این مسئله ساده ریاضی را حل کنید و نتیجه را وارد کنید. به عنوان مثال. برای 1+3، 4 را وارد کنید.