چهارشنبه 2 اسفند 1402
در گردهمایی مسئولان بسیج دانشجویی و طلاب؛

رئیسی: اگر کسی بگوید نگاه بسیج نگاه ۵۷ است می‌گوییم بله ما پنجاه‎‌وهفتی هستیم

رئیس جمهور در گردهمایی سراسری مسئولین بسیج دانشجویی و طلاب بسیجی در حرم مطهر امام راحل گفت: امروز بیش از هر زمان دیگر به تفکر و اندیشه پاک بسیج نیاز داریم و اگر کسی بگوید این نگاه برای سال ۵۷ است می‌گوییم آری، ما پنجاه و هفتی هستیم.
1

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج دانشجویی، صبح امروز ۲ اذرماه، همزمان با سی و پنجمین سالروز صدور فرمان تاریخی امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل بسیج دانشجو و طلبه رئیس جمهور در گرهمایی مسئولین بسیج دانشجویی و طلبه حضور داشته و به ایراد سخنرانی پرداخت.

رئیس جمهور گفت: بسیج در پیام امام (ره) و رهنمود رهبر فرزانه انقلاب به معنای لشکر مخلص خدا و مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان و معراج پاک اندیشه اسلامی است.

سازمان بسیج دانشجویی

ابراهیم رئیسی بیان کرد: شناخت مکتب انسان ساز بسیج که عاشقان و دلدادگان را پرورش می‌دهد و برای انجام ماموریت خطیر خودسازی و جامعه سازی قرآنی بسیج می‌کند، برای عصر ها و نسل ها مهم است. بسیج یک سازمان یک نهاد یک حزب یک رسته و تخصص خاص نیست، بسیج یک جریان سیاسی خاص نیست ، بسیج به گستردگی همه مردمی است که دغدغه انقلاب و ارزش های اسلامی و دغدغه شکل گیری تمدن اسلامی را دارند، بسیج به گستردگی همه اقشار و گویش ها و همه ملت است.

رئیس جمهور بیان داشت: بسیج یک مجموعه معتقد به خدا، معاد و ارزش های الهی است که اندیشه و تفکرشان با  یکدیگر است و هدف آنها سیر الی الله و حق گرایی و حق خواهی و اجرای عدالت اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی و سیاسی است.

هدف شکل دادن امت اسلامی است که این امت دارای حرکت است و همواره پویا است و مقصد دارد، امتی که موانع را می شناسد و برای برداشتن آن تلاش دارد و در این‌مسیر توکل به خدا، اعتماد با نفس و اعتماد به داشته های امت حائز اهمیت است و عنصر حرکت و پویایی و هدفدار بودن و عنصر امام و مقتدر و پیشوا از ویژگی های امت اسلامی است.

وی گفت: سالهای سازمان های آزادی بخش برای رهایی قدس شریف گرد میزهای خود با قراردادهای اسلو، شرم الشیخ و... می خواستند پیش روند ولی بعد از انقلاب اسلامی تفکر بسیج موجب یک تحول در مبارزه با رژیم صهیونیستی شد.

او در ادامه اظهار داشت: در این حرکت نگاهمان به همه‌گویش ها، ملت هاست  و بنیاد جامعه ای آمر به معروف و ناهی از منکر با اراده و تصمیم پولادین برای کنار زدن موانع و با مقصد شکل دادن تمدنی به نام دین و ارزش ها الهی  را امام با الهام از ایات نورانی قرآن و سنت نبوی و سیره امامان و پیشوایان بنا نهاد. در پیام صادره دوم آذرماه، نگاه بلند امام کاملا مشهود است و امام این روزها را می دید و نیاز به بسیج و تفکر و گفتمان بسیجی را می دانستند.  

روزی که امام پرچم انقلاب شکوهمند اسلامی را برافراشت ملت گرد ایشان جمع شد، ملتی با اراده و به قصد برداشتن موانع از پیش پای مردم که در آن زمان حکومت ستم‌شاهی مانع بود و استعمار آمریکایی و غربی مانع بودند و با قصد مبارزه با استبداد داخلی و استعمار خارجی به رهبری امام مردم حرکت کردند و خون بر شمشیر پیروز شد.

رئیسی در گرهمایی مسئولین بسیسج دانشجویی و طلاب گفت: تفکر بسیجی هرکجا باشد تحول ایجاد می‌کند. اگر دانشجوی بسیجی ما در عرصه‌ای وارد شود نگاه او نگاه تحولی ایجاد ایجاد خواهد کرد و این نگاه آن بخش را خواهد ساخت.

وی بیان داشت: همین نگاه در بخش سازندگی وارد شد و کارهای بسیاری در شهر و روستا انجام داد. این تفکر در کرونا و کمک های مومنانه وارد شد، در سیل و زلزله و بسیاری از حوادث طبیعی بسیج حضور موثر داشت. ورود بسیج در جنگ تحول عظیمی به وجود آورد. در عرصه های اجتماعی نیز تفکر بسیجی می‌تواند مشکلات را حل کند و مسائل اجتماعی را متحول کند.

رئیس جمهور اظهار کرد: امروز بیش از هر زمان دیگر به تفکر و اندیشه پاک بسیج نیاز داریم و اگر کسی بگوید این نگاه نگاه پنجاه و هفتی است می‌گوییم آری، ما پنجاه و هفتی هستیم.

شناسه خبر: 1090 | تاریخ انتشار: پنجشنبه 2 آذر 1402 - 21:17 | بازدید: 118 | تعداد دیدگاه : | ارسال توسط : ataghipor
مطالب مرتبط
دیدگاه ها
!
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.
CAPTCHA
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.