دانشجویان جهادی جزو جوان‌ترین خیرین کشورمان هستند
وزیر علوم، تحقیقات و فن‌آوری گفت: دانشجویان جهادی جز جوان‌ترین خیرین کشورمان هستند و حتما باید به عنوان الگو معرفی شوند.
1

زلفی گل، وزیر علوم، تحقیقات و فن‌آوری در مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره ملی جهادگران که در محل سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد، گفت: شخصیت الگوسازی و الگوپروری و معرفی الگو در کشور باید متوازن و هماهنگ باشد نه کاریکاتوری. نباید در صدا و سیما فقط اقشار خاص به عنوان الگو معرفی بشوند. افراد خیّر از اقشاری هستند که باید به عنوان الگو به جامعه معرفی شوند.

وی افزود: وقتی اسم خیر می‌آید بلافاصله افراد ثروتمند که کار خیر انجام می‌دهند در ذهن‌ما متبادر می‌شود، اما خیر بودن فقط از طریق مادیات نیست. کسی که عمرش را در راه خیر هزینه می‌کند و سنگی را از جلوی راه مردم برمی دارد و جوانی خودش را صرف رفاه، آسایش و آرامش می‌کند او هم خیر است.

وزیر علوم گفت: دانشجویان جهادی جز جوان‌ترین خیرین کشورمان هستند و حتما باید به عنوان الگو معرفی شوند. هر جوانی که وقت خود را صرف می‌کند تا شادی را به خانه یک همین ببرد و زمینه آرامش و رفاه او را فراهم کند یک خیر است.

وی بیان کرد: انسان‌ها با رفتار، گفتار و قلم خود کار خیر انجام می‌دهند و من شما دانشجویان جهادی را به عنوان جوان‌ترین خیرین کشور می‌دانم و خوش به سعادت تان که خداوند این توفیق را به شما داده که از عمر و جوانی تان در راه جهاد استفاده کنید.