دوشنبه 29 اسفند 1401
سردار سلامی:

منتهای بردار قدرت ایران در هر نقطه‌ای است که ما بخواهیم / نوسانات ارزی را درک می‌کنیم

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: بردار قدرت از مبدا ایران است، ولی منتهی این بردار در هر نقطه‌ای است که ما بخواهیم.
1

سرلشکر سلامی فرمانده سپاه پاسداران در مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره ملی جهادگران که در محل سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد، گفت: ما همیشه از مشکلات عبور کردیم. چشم‌مان را روی مشکلات نمی‌بندیم. نوسانات ارزی و تساعد قیمت ارز و تورم و برخی گرانی‌ها را درک می‌کنیم. همه نظام و دولت در تلاش هستند که بر این پدیده هم غالب شوند؛ ما تسلیم هیچ مشکلی نمی‌شویم.

وی افزود: ما داریم سرنوشت‌ها رقم می‌زنیم ما داریم جهت تاریخ را تعیین می‌کنیم ما داریم وسع استقلال خودمان را توسعه می‌دهیم ما برای حاکمیت اسلام قدرت می‌سازیم ما داریم مسلمان‌ها را از اسارت طواغیت نجات می‌دهیم.

سلامی بیان کرد: ما جبین جبهه را وسعت دادیم ما دشمن را تجزیه کردیم. ما در کرخه می‌جنگیدیم و کارون، ولی الان در کنار مدیرترانه و دریای سرخ هستیم.

فرمانده سپاه پاسداران با بیان اینکه منتهای بردار قدرت ایران در هر نقطه‌ای است که ما بخواهیم، اظهار کرد: «دشمن بزرگ» موهبت است، چون عامل قدرتمندتر شدن ماست.

سلامی با اشاره به اینکه «ولایت، اسلام و مردم» وقتی با هم می‌شوند هیچ قدرتی قادر به نفوذ نیست، اضافه کرد: قدرت ایران دارای قلمرو تاثیر و شدت تاثیر است. بردار قدرت از مبدا ایران است، ولی منتهی این بردار در هر نقطه‌ای است که ما بخواهیم.

وی بیان کرد: ایران همانند آمریکا دارای میدان تاثیر است؛ هر کدام به دنبال حذف میدان تاثیر طرفین هستند.

در روز‌ها و لحظه‌های بسیار معنوی، روحانی و آسمانی به سر می‌بریم و بهجت و نشاط معنوی و روحی بسیاری در جامعه ایمانی ما به واسطه اعیاد بسیار نورانی و خجسته ماه مبارک شعبان حاکم است.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه خوشحالم از اینکه در چنین روزی افتخار حضور در میان جوانان جهادگران را دارم، گفت: ما، در همه بحران‌ها و چالش‌هایی که گاهی عرض و طول جهانی داشتند و پیکار‌هایی که گاهی نقطه تقارن و به هم پیوستگی همه قدرت‌های داخلی و خارجی برای درهم شکستن حرکت شگفت‌انگیز انقلاب اسلامی قرار داده بودند؛ ما از همه این بحران‌ها و سختی‌ها با حضور جهادی جوانان مومن خود عبور کردیم.

وی افزود: در دوران دفاع مقدس سرزمین ما جریان داشته و کشور ما نقطه تمرکز آتش‌ها بود، همه به هم پیوسته بودند و جهان استکبار برای بازگشت به تاریخ کشور ما و در دست گرفتن فرمان سرنوشت این ملت و تکرار سال‌های غم انگیز اسارت ملت عزیز ایران در مجموعه سیطره طلبی‌های نظام سلطه آمریکا و استکبار جهانی عزم خود را جزم کرده بود.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه تسخیر قلب‌ها و ذهن‌ها یک رویای راهبردی برای آمریکایی‌ها است، بیان کرد: آن‌ها، چون در میدان جنگ نظامی شکست خورده‌اند وارد این میدان شده‌اند و تمام ذخایر راهبردی خود را علیه ما بکار بسته‌اند.

وی ادامه داد: اولین آن صدام و متحدانش بودند و بعد از آن راهبرد تکثیر ویروس تکفیر در سرزمین‌های اسلامی برای کنترل ما بود که با مجاهدت‌های آن سردار بزرگ این توطئه هم خنثی شد. بعد از آن هم جنگ اقتصادی را آغاز کردند. ما در حال ساخت تاریخ هستیم و تاریخ یک واقعیت ساکن و ایستا در نقطه‌ای از زمان نیست بلکه یک جریان ممتد است. برخی از مقاطع تاریخ به اندازه تمام زمان ارزش حیاتی دارد و هرملتی اگر به موقع عمل نکند ممکن است، نابود شود.

سرلشکر سلامی ادامه داد: شما در حال ساخت تاریخ فردای این کشور هستید و نسل‌های بعدی ایستادگی و بصیرت شما را تحسین می‌کنند. وقتی شما تاریخ صدر اسلام را می‌خوانید انسان‌هایی را که حق را می‌دیدند و آن را نفی می‌کردند را نفرین می‌کنید. ایستادگی در مسیر حق ساده نیست و این لحظات شب قدر انقلاب اسلامی است. ما در حال رقم زدن تاریخ هستیم و برای حاکمیت اسلام قدرت سازی می‌کنیم تا مسلمین را از دست طواغیت نجات داد.

فرمانده کل سپاه با اشاره به گسترش عمق راهبردی جمهوری اسلامی ایران به دریای مدیترانه و دریای سرخ تصریح کرد: روزی ما در کرخه می‌جنگیدیم، اما امروز ما در کنار مدیترانه و دریای سرخ هستیم و دشمن را تجزیه کردیم. انقلاب اسلامی دشمن را از پناهگاه راهبردی خارج کرده و مجبور به گسترش عملیاتی کرده است.

وی افزود: امروز دشمن مجبور است مستقیم وارد میدان شود و هفت هزار میلیارد دلار هزینه کند. تجزیه انرژی متراکم دشمن از دیگر دستاورد‌های انقلاب اسلامی بوده است و علاوه بر این دشمن ابتکار عمل را از دست داده است، زیرا هرجا حضور دارد یک گروه در مقابل او قرار دارد.

سرلشکر زبان قدرت را تنها زبان قابل فهم توسط دشمنان بیان و تاکید کرد: جز با زبان قدرت نمی‌شود با مستکبران سخن گفت؛ چراکه دشمن قدرت منطق را نمی‌پذیرد، اما منطق قدرت را می‌پذیرد. امروز می‌بینید تاثیر قدرت ما جهانی است. در قلب یک سرزمین جنگ و نا امنی ایجاد می‌شود و نتایج جنگ را به ما نسبت می‌دهند وقتی یک رسانه از جایی فراری می‌شود و یک مقام تهدید می‌شود سریع نام ما را می‌برند.

وی افزود: امروز امن‌ترین کشتی در دریاها، کشتی است که پرچم ایران روی آن برافراشته است و این یعنی قدرت. شما ببینید وزیر خارجه سابق آمریکا می‌گوید از زمان شهادت سردار سلیمانی کابوس می‌بینم این نشانه تاثیر جهانی قدرت ما است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه جنگ‌های امروز چهره عوض کرده و جنگ و صلح به هم آمیخته شده است، خاطرنشان کرد: درست در زمانی که شما احساس صلح می‌کنید در حال نبرد هستید. هیچ کشوری نیست که در مرکز عملیات رسانه‌ای جهانی، در یک تهدید جنگ سخت و اطلاعاتی جهانی قرار داشته باشد و پیشرفت کند.

وی با اشاره به فعالیت‌های سپاه در عرصه سازندگی گفت: ما در سپاه بیش از ۳۲۵ طرح بزرگ ملی را در اختیار داریم و این امکان وجود دارد که هر هفته یکی از آن‌ها رونمایی شود.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه ما امروز می‌توانیم ماهواره‌ها را با رادار از زمین رهگیری کنیم، تصریح کرد: هنگامی که ما تحصیل می‌کردیم تصوری از این علوم نداشتیم، اما امروز توسط شما جوانان این دستاورد‌ها تحقق پیدا کرده است. امروز شما می‌توانید از فاصله هزاران کیلومتر دورتر هر کشتی در حال حرکت را بزنید و بعد می‌توانید نقطه اصابت به کشتی را نیز مشخص کنید تا خدمه کشتی آسیب نبینند.

وی افزود: موشک‌های کروز، چون در سطح زمین حرکت می‌کنند مانند یک پرنده بال ثابت هستند و سرعت زیادی ندارند البته در نوع سوپرسونیک و مافوق صوت موشک‌های کروز هم توسعه پیدا می‌کند. اما اینکه چگونه یک موشک بالستیک را با سرعت مافوق صوت هدایت کنید تا به یک کشتی در حال حرکت برخورد کند کار بسیار مشکلی است که ما تاکنون مشابه آن را در خارج ندیده‌ایم.

فرمانده کل سپاه با اشاره به پیشتیبانی دشمنان از ضد انقلاب و همکاری با آنان گفت: دشمنان در خارج به افرادی چسبیده‌اند که حیف است در این تریبون از آن‌ها نام ببریم و می‌خواهند با این افراد انقلاب اسلامی ما را شکست دهند.

شناسه خبر: 738 | تاریخ انتشار: شنبه 6 اسفند 1401 - 16:15 | بازدید: 20 | تعداد دیدگاه : | ارسال توسط : taghipoor
دیدگاه ها
!
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.
سوال امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.
1 + 4 =
این مسئله ساده ریاضی را حل کنید و نتیجه را وارد کنید. به عنوان مثال. برای 1+3، 4 را وارد کنید.