چهارشنبه 8 آذر 1402

احیاء کارگروه تخصصی زنان و خانواده جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید رجایی

دبیر واحد خواهران جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی گفت: کارگروه تخصصی زنان و خانواده در جهت تعالی خانواده و جایگاه زن با تمرکز بر آگاه سازی فعالیت خود را از سر می‌گیرد.

پانیذ طاهری، دبیر واحد خواهران جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، گفت: در آستانه‌ی شروع سال تحصیلی جدید، کارگروه تخصصی زنان و خانواده‌ی طهورا، مجدد فعالیت‌های خود را از سر می‌گیرد.

طاهری افزود: ایده و تاسیس کارگروه تخصصی زنان و خانواده‌ی طهورا برای اولین بار، توسط واحد خواهران شورای بیست و دوم جامعه اسلامی دانشجویان تربیت دبیر شهید رجایی مطرح و اجرا شد. طهورا فعالیت خود را با تولید محتوای رسانه‌ای در حوزه زنان و خانواده آغاز کرد و امروز، علاوه بر تولید محتوا، به مرحله ی بروز و ظهورِ فرم‌های نشریه و کارگاه رسیده است. اولین نشریه طهورا و اولین کارگاه تخصصی آن در روز‌های آتی منتشر و رونمایی خواهد شد.

دبیر واحد خواهران جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران بیان کرد: معنی لغوی طهورا به معنای پاک و تطهیر کننده است، که اشاره بر نقش بنیادی زنان در توسعه فردی خویش و تعالی و سلامت جامعه دارد. طهورا به عنوان اولین کارگروه زنان و خانواده جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و همچنین تنها کارگروه این حوزه در کل دانشگاه، قصد دارد در جهت تعالی خانواده و جایگاه زن با تمرکز بر آگاه سازی، توانمند سازی و کنشگری در این حوزه در سطح دانشگاه و به تبعِ آن در جامعه نقش آفرینی کند.

وی بیان کرد: شاید بتوان گفت تفاوت طهورا با کارگروه‌های دیگر در توجه به سلیقه عموم و خاصه قشر خاکستری است. طهورا سعی دارد به دور از کلیشه ها، قدمی در راستای بهبود فضای موجود حوزه زنان و خانواده، خصوصا در حیطه دانشجویی بردارد.

طاهری اظهار کرد: طهورا با هدف تقویت بعد هویتی شامل خود آگاهی و خود شناسی، بعد توانمند سازی و مهارت افزایی، بعد آمادگی و مهارت‌های مربوط به ازدواج و بعد تربیتی و والدگری در دانشجویان برگزار می‌شود.

وی اضافه‌کرد: امیدواریم با شروع و امتداد فعالیت‌های طهورا و همراهی دانشجویان دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، شاهد تغییرات مثبت در سطح آگاهی و مهارتی مخاطبان، به ویژه دانشجویان دانشگاه باشیم.

طاهری بیان کرد: با توجه به رسالت کارگروه تخصصی زنان و خانواده جامعه هدف این کارگروه، علاوه بر زنان و دختران، مردان و پسران نیز هستند. چرا که خانواده‌ی سالم و متعالی، شامل زنان و مردان توانمند و آگاه است.

شناسه خبر: 491 | تاریخ انتشار: سه شنبه 10 آبان 1401 - 15:10 | بازدید: 42 | تعداد دیدگاه : | ارسال توسط : ataghipor
مطالب مرتبط
دیدگاه ها
!
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس های صفحه وب و آدرس های ایمیل به طور خودکار به پیوند تبدیل می شوند.
CAPTCHA
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.