printlogo


سخنان انقلابی فرمانده سپاه فتح در همایش طوایف گچساران:
اعتلاء و پیشرفت استان نیازمند همدلی عملیاتی / استخدامی‌ها بدون شایستگی موجب رنجش جامعه شده است
اعتلاء و پیشرفت استان نیازمند همدلی عملیاتی / استخدامی‌ها بدون شایستگی موجب رنجش جامعه شده است
کد خبر: 67565 تاریخ: 1398/4/12 11:06
همایش همدلی طوایف گچساران با حضور سردار خرمدل فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد، آیت الله ملک حسینی نماینده ولی فقیه در مجلس خبرگان رهبری ، کلانتری استاندار جدید استان کهگیلویه و بویراحمد، بزرگان و ریش سفیدان طوایف گچساران و جمعی از مردم برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : هم اندیشی و همدلی طوایف گچساران با حضور سردار خرمدل فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد، آیت الله ملک حسینی نماینده ولی فقیه در مجلس خبرگان رهبری ، کلانتری استاندار جدید  استان کهگیلویه و بویراحمد، غلام رضا تاجگردون نماینده شهرستان گچساران و باشت در مجلس، بزرگان و ریش سفیدان طوایف گچساران و جمعی از مردم برگزار شد.

 

سردار خرمدل فرمانده سپاه فتح استان در این همایش گفت:  کشور ما دارای اقوام مختلفی است که در کنار هم به زندگی می‌پردازند،آنچه موجب انسجام ما شده، ملیت و اسلامیت ماست. همه ما دغدغه اتحاد و همدلی را داریم و باید از همه ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم.

 

سردار خرمدل با اشاره به طایفه گری های موجود در ساختار مدیریتی و اداری استان؛ بیان داشت: انتخاب مسئولان ما در ادارات بر اساس شایستگی است یا بر اساس حزب و طایفه است؟؟ زمانی موفق می‌شویم گرهی از مشکلات این استان باز کنیم و محرومیت را در آن ریشه کن کنیم که به یک بلوغ فکری برسیم و دست از استخدام‌ها و انتصاب های طایفه ای برداریم و نگاهمان به سمت  شایستگی و شایسته سالاری سوق پیدا کند.

 

فرمانده سپاه فتح گفت: امروز آنچه که موجب رنجش در جامعه شده وجود استخدامی‌ها بدون شایستگی است.

 

وی با اشاره به روزهای اول حضور خود در استان عنوان کرد: زمانی که به این استان آمدیم، دوستانی که به خود من مشاوره می‌دادند، توصیه داشتند اگر فرمانده ای از بویراحمد گرمسیر انتخاب کردید معاونت او را از سردسیر بگذار. از شنیدن چنین صحبتی تعجب کردم؛چنین نگرشی در کجای علم مدیریت جای دارد؟ و کدام مدیری حاضر است شایسته سالاری و خدمت به مردم را فدای این بازی ها کند؟

 خرمدل تأکید کرد:  این استان دارای ظرفیت و پتانسیل بالایی است و اگر تسهیلاتی تخصیص داده می‌شود نباید تنها به طایفه خاص تعلق گیرد. تا زمانی که نتوانیم بر اساس شایستگی حرکت کنیم نمی‌توانیم موفق باشیم.

 

 وی گفت:  انبوهی از نامه های مردمی برای نماینده‌ها ارسال می شود که هیچ ارتباطی به وظیفه نماینده ندارد، بلکه وظیفه مدیرانی است که مستقیم و غیرمستقیم از طریق همین نماینده‌ها سرکار آمده‌اند. اگر مدیران توانمند و شایسته انتصاب شوند که دغدغه اشان حل مشکلات مردم است، چنین معظلاتی نه برای معیشت مردم به وجود می آید و نه خود نمایندگان مجبورند با انبوهی از نامه ها و درخواست های مردمی سر و کله بزنند.

 

 فرمانده سپاه فتح به اشاره به اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد، استان باسوادی است و چهره های شاخص علمی، فرهنگی، مذهبی، مدیریتی  و... فراوانی تحویل انقلاب و جمهوری اسلامی داده است؛ خاطر نشان کرد: زیبنده نیست که شأن چنین جلسات به این بزرگی که برای پیشرفت استان و خدمت به مردم  محروم آن است را به مسئله انتخابات تقلیل دهیم.

 

 خرم‌دل ادامه داد: استاندار و فرمانداران باید تمام تلاششان این باشد که انتصاب‌ها بر اساس شایسته‌سالاری باشد نه قومیت و طایفه گری. نمی‌توانیم شعار همدلی بدهیم اما به‌گونه‌ای دیگر عمل کنیم، مردم این استان مردمانی فهیمده و باهوش اند که تفاوت بین شعار و عمل را به خوبی درک می کنند.

 

سردار خرم‌دل افزود: همانطور که بارها گفتم ام الان نیز عرض می کنم که به عنوان مجموعه سپاه در کنار همه عزیزانی که قصد خدمت به مردم این استان را دارند، هستیم و از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد. ما خادم مردم هستیم و همه ظرفیت ما در خدمت شما است اما معتقدیم تنها راه موفقیت این استان همدلی عملیاتی است.

 

فرمانده سپاه فتح استان در پایان سخنان خود گفت: به شما قول می دهم جایی وجود نخواهد داشت که شما در حال خدمت رسانی به مردم باشید و مجموعه سپاه را در کنار و پشتیبان خود نبینید.

 

 

لینک مطلب: http://bso.ir/News/67565.html