printlogo


نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی
دیدار جمعی از دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای بیرجند با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی
دیدار جمعی از دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای بیرجند با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی
کد خبر: 54607 تاریخ: 1397/9/10 18:18
طی 40 سال اخیر بسیج کارآمدی خود را در جبهه‌های جنگ، مسائل بهداشتی، اقتصادی، خدمت به محرومین و رشته‌های علمی افتخارآمیز نشان داده است./حرفه و فن نیز یک نوع عبادت است البته به شرط آنکه انسان با بصیرت باشد و تمام توانش را در مسیر تکامل قرار دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /

و به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی صبح امروز در دیدار با دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه‌ای خراسان‌جنوبی، به نقش بسیج طی ۴۰ سال اخیر اشاره کرد و گفت: طی این مدت بسیج کارآمدی خود را در جبهه‌های جنگ، مسائل بهداشتی، اقتصادی، خدمت به محرومین و رشته‌های علمی افتخارآمیز نشان داده است.

 

---

 

لزوم توجه به علم همراه با تفکر بسیجی

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی بر لزوم توجه علم همراه با عمل و تفکر کارآمد بسیجی تأکید و اعلام کرد: تحصیل در دانشگاه فنی‌و حرفه‌ای که علاوه بر علم‌آموزی همراه با عمل است بسیار مطلوب بوده و افراد را از حالت کارفرمایی و بردگی خلاص می‌کند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی به نقش بسیج طی ۴۰ سال اخیر اشاره کرد و گفت: طی این مدت بسیج کارآمدی خود را در جبهه‌های جنگ، مسائل بهداشتی، اقتصادی، خدمت به محرومین و رشته‌های علمی افتخارآمیز نشان داده است.

وی اضافه کرد: به امید روزی که جوانان این مرز و بوم در جای‌جای کشور با تفکر بسیجی چشم طمع بیگانه را بریده و برای ساختار امور کشور و باور اینکه ما می‌توانیم کشور را به پیشرفت‌های بالاتری برسانند.

شناخت انسان‌ها در مکتب‌های مختلف

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان داشت: در مکتب‌هایی که نسبت به انسان‌ها صاحب‌نظر هستند در خصوص شناخت انسان‌ها تفکر بر این است که انسان به کمال نمی‌رسد مگر اینکه از دنیا، مظاهر دنیا و امور جهانی فاصله بگیرد و اینگونه تفکر از گذشته تاریخ تاکنون بوده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی با اشاره به نوع دیگر تفکر، بیان داشت: در مقابل این تفکر تفکر مادی‌گرایی به اسم‌های مختلف از گذشته تاریخ تاکنون بوده و در این نوع تفکر انسان را موجودی صرفا مادی می‌بینند و تمام توجیهاتش به مسائل فیزیکی است.

 

---

مخالف بودن نظر دین با دو دیدگاه افراط و تفریط

وی با بیان اینکه نظر و دیدگاه دین به معنای صحیح و دیدگاه اسلام به معنای ناب که مستند به مدارک اندیشه است با دو دیدگاه افراط و تفریط متفاوت است، اضافه کرد: دیدگاه دین و اسلام به فلسفه عقلی و وحیانی متکی و اینگونه است که انسان را در غالب هر آنچه خلق شده ببینید.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه آفریدگار در وجود انسان بالاترین هنر خلقت را به کار برده و در کار حکیم لغو نیست، عنوان کرد: خداوند یک بدن فیزیکی، انگیزه و آرزو و روح بلندپرواز در وجود انسان نهاده که هرگز به این زندگی قانع نیست زیرا جایگاهش بالا و حاضر به اسارت در این جهان مادی نیست.

خلقت انسان هدفمند است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی با اشاره به خلقت هدفمند انسان، گفت: این دنیای مادی که همه به دید منفی به آن می‌نگرند منفی نیست بلکه در یک فرمول و در راستای کمالات انسانی است.

وی با تأکید بر اینکه انسان باید از تمام وجودش استفاده و خود را جامع ببیند به مفهوم عبادت پرداخت و افزود: هر کاری که با کارشناسی درست و قصد قربت باشد، عبادت شناخته می‌شود.

لینک مطلب: http://bso.ir/News/54607.html