printlogo


مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور کازرون؛
با اجرای معاهده "پالرمو" باید صابون حاشیه‌سازی‌های جدید غربی‌ها را به تن بزنیم
با اجرای معاهده "پالرمو" باید صابون حاشیه‌سازی‌های جدید غربی‌ها را به تن بزنیم
کد خبر: 51449 تاریخ: 1397/3/23 11:24
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور کازرون گفت: بعضی از نمایندگان با توجه به مخالفت‌های دلسوزانه نظام سعی دارند که این مصوبه را به هر قیمتی شده تصویب کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / هادی غضنفری در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به موضوع تصویب الحاق به معاهده پالرمو (کنوانسیون مبارزه با جرائم سازمان یافته فراملی) و معاهده TF (کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم )، اظهار داشت: این دو معاهده همانطور که از اسمشان پیداست ادعا می‌کنند قصد دارند با همکاری کشورهای عضو، در مسیر جریان مالی تشکیلات فعال در جرائم سازمان یافته و تروریسم و حامیان آنها، مانع ایجاد کند و بدین شکل باعث تضعیف این نهادها و درنهایت ساختن دنیایی بهتر برای انسانهای آینده شوند!


وی افزود: نکته جالب اینجا است که قبل از ما، آمریکا و عربستان سعودی عضو این معاهدات شده‌اند و همزمان از داعش حمایت کرده اند و مردم یمن را تکه تکه کرده اند اما کسی نگفته "بالای چشمتان ابرو" است.

غضنفری با بیام اینکه غربی ها به بهانه همین معاهدات بارها جنبش های آزادی خواه و غرب ستیز مردمی را سرکوب کرده اند، یادآور شد: طبق معمول، این معاهدات نیز با استانداردهای دوگانه غربی اداره می شود و تعاریف آقایان از تروریسم یا هر چیز دیگری بر اساس منافع‌شان است.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور کازرون گفت: با این حساب تکلیف حزب الله، حماس و اساسا محور مقاومت روشن است و با عضویت ایران در این معاهده و دسترسی نهادهای مالی غربی به تراکنش های مالی کشورمان (که محصول خواب خرگوشی مسئولین و پذیرش FATF است) عملا برای پایبندی به تعهدات نباید از محور مقاومت حمایت کنیم یا باید صابون حاشیه‌سازی‌های جدید غربی‌ها را به تن بزنیم.

وی با انتقاد از تلاش‌های صورت گرفته برخی نمایندگان برای تصویب این معادات گفت:  بعضی از نمایندگان با توجه به مخالفت‌های دلسوزانه نظام سعی دارند که این مصوبه را به هر قیمتی شده تصویب کنند و رای دهندگان عزیز که قبلا از تشعشعات شعورشان در تصویب برجام و توجیه آن بهره مند شده‌ایم این بار نیز در اقدامی محیر العقول چند شرط را ضمیمه مصوبه خود کرده اند تا به این شکل ضمن استفاده از مواهب آنچنانی عضویت در معاهدات ضررهای آن را هم مدیریت کنند!

این فعال دانشجویی افزود: این نمایندگان در پنج شرط سعی کرده اند تعاریف ایران از تروریسم و جرائم سازمان یافته را ملاک عمل قرار دهند و حمایت مالی ایران از محور مقاومت را مستثنی کنند.

غضنفری با بیان اینکه طبق معاهده وین فقط در صورت رعایت "زیر سوال نبردن اصل معاهده"، "عدم ایجاد محدودیت برای معاهده" و "عدم مخالفت کشورهای عضو با تغییر در معاهده" یک کشور می‌تواند تغییری را در یک معاهده ایجاد کند، تصریح کرد: این نکته همان تراژدی ماجرا است و پر واضح است که شروط مجلس، بند دوم را نقض می‌کند و ضمنا کافی است عربستان یا آمریکا بر اساس بند سه با شرایط ایران مخالفت کنند تا از قضا سرکنگبین مجلسیان صفرا فزاید!

وی در پایان یادآور شد: عضویت در این معاهدات اجباری نیست اما پس از عضویت بایستی محدودیت های آن را پذیرفت و خروج از آن نیز پر هزینه است.
 

لینک مطلب: http://bso.ir/News/51449.html