printlogo


ماجرای ارسال پیامک‌های دانشجویان به نمایندگان مجلس چه بود؟!/ آقای نماینده از دشمنان عصبانی باشید
ماجرای ارسال پیامک‌های دانشجویان به نمایندگان مجلس چه بود؟!/ آقای نماینده از دشمنان عصبانی باشید
کد خبر: 51448 تاریخ: 1397/3/23 11:10
در شب تصویب قرارداد FATF دانشجویان دغدغه‌مند نظرات خود را در مورد این موضوع، با ارسال پیامک‌هایی به نمایندگان اعلام کردند که این موضوع با واکنش منفی تعدادی از نمایندگان همراه شد!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی: در یک ماه اخیر موضوع الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم و پولشویی (FATF) به موضوعی داغ و چالشی در میان بخش‌های مختلف جامعه تبدیل شد و موافقان اندک و مخالفان بسیاری را با خود همراه کرد.

از جمله مخالفان اصلی تصویب FATF، دانشجویان، متخصصان و نخبگان جوان کشور هستند که با داشتن سلایق و گرایش‌های مختلف، تمام قد در مقابل پیوستن ایران به این کنوانسیون ایستاده‌اند و به روش‌های گوناگون برای منتفی کردن این موضوع که به نظرشان به ضرر امنیت، استقلال و اقتصاد کشور است، تلاش می کنند.

بر همین اساس، یکی از روش‌های مرسوم و البته موثر در زمان تصمیم گیری‌های مهم، اعلام نظر دانشجویان به مسئولان است که در روزهای اخیر و بخصوص شب قبل از رای‌گیری FATF در مجلس شورای اسلامی این اتفاق به صورت خودجوش توسط دانشجویان انجام شد و دانشجویان دغدغه‌مند نظرات خود را در خصوص این موضوع با ارسال پیامک‌هایی به نمایندگان اعلام می کردند که این موضوع با واکنش منفی تعدادی از نمایندگان همراه شد!

و اما چند کلامی در پاسخ به عصبانیت نمایندگان محترم مجلس ...

آیا کمک فکری دانشجویان و اعلام نظرشان به نمایندگان خلاف است؟!

این واکنش‌ها در حالی نسبت به این موضوع گرفته شد که یکی از ویژگی‌های بارز جریان دانشجویی، حساسیت نسبت به مسائل مهم کشور و اعلام نظر صریح است؛ اما آیا این اعلام نظر دانشجویان به نمایندگان خلاف است؟! آیا این اعلام نظر به معنای تهدید نمایندگان است؟! در این موضوع که نمایندگان مجلس باید تصمیم نهایی برای تصویب یا رد FATF را می‌گرفتند، شکی نیست؛ اما آیا دانشجویان نمی‌توانستند با کمک فکری و اعلام نظر جریان دانشجویی به تصمیم درست نمایندگان کمک کنند؟!

همواره مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان به موضوع تاثیر فعالیت‌های دانشجویی پرداخته‌اند، ایشان در یکی از دیدارهای خود با دانشجویان فرمودند: «اگر هزاران دانشجوی مؤمن مسلمان درباره‌ فلان مسئله‌ای که آن آقا رویش حسّاسیّت دارد، اعلام موضع کنند، ببینید چه اثری می‌کند. بله، او منتقل نمی‌کند آن را، منعکس نمی‌کند؛ امّا خودش می‌فهمد. بنده بارها به این‌هایی که گِله می‌کنند و می‌گویند آقا، اخبار انقلابی را رسانه‌های دنیا منتشر نمی‌کنند، می‌گویم آنهایی که باید بفهمند، می‌فهمند و به آن‌هایی که باید برسد، می رسد.»

برای روشن شدن اینکه پیامک‌های دانشجویان به نمایندگان مجلس حاوی چه عنوان‌هایی بوده است، متن بعضی از این پیامک‌ها را بررسی می کنیم.

- سلام و عرض ادب، جناب آقای اکبری باتوجه به ایرادات متعدد بر لایحه FATF، از جنابعالی خواستار رای منفی به FATF جهت منافع ملی و شفافیت و روشن‌سازی رای شما هستیم.

 

- نماینده محترم، می دانید اگر لوایح FATF تصویب شود؛ یعنی قبول کردید خودتان، ملت ایران و سپاهیان اسلام تروریستند. یکشنبه باید نشان دهید که این اتهامی ناروا از سوی تروریست پروران علیه ملت شریف ایران و ملت‌های مظلوم و آزادی‌خواه بیش نیست. 

 

- اگر خدمت به خلق، طاعت خداوند است، به ماه طاعت خدا قسم می خوریم از شما راضی نخواهیم بود که سندی تصویب کنید که ننگش به مراتب از برجام بدتر باشد که اگر تصویب کنید، این فضاحت را به گوش آحاد ملت و آیندگان خواهیم رساند.

خاطر نشان میگردد: قطعا نوشتارهایی از این قبیل به معنای تهدید محسوب نمی‌شود و شایسته است که نمایندگان مجلس شورای اسلامی به جای اینکه از این پیامک‌های دانشجویان خشمگین باشند، فریاد خود را بر سر دشمنان بکشند...

لینک مطلب: http://bso.ir/News/51448.html