printlogo


به مناسبت سالروز هفته مقاومت و آزاد سازی خرمشهر
بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان رامسر
بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان رامسر
کد خبر: 50916 تاریخ: 1397/3/2 10:45
امروز در جنگ سخت و نظامی به سر نمی بریم ولی حضور در عرصه ی جنگ اقتصادی و فرهنگی بسی عظیم تر و گسترده تر از دفاع مقدس است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی :

«وَ إِمَّا تَخَافَنَّ مِنْ قَوْمٍ خِیَانَةً فَانْبِذْ إِلَیْهِمْ عَلَىٰ سَوَاءٍ ۚ إِنَّ اللَّهَ لَا یُحِبُّ الْخَائِنِینَ؛» «و هر گاه (با ظهور نشانه‌هایی) از خیانت گروهی بیم داشته باشی (که عهد خود را شکسته حمله غافلگیرانه کنند) مقابله به مثل کن و به آنها اعلام کن (که پیمانشان لغو شده است) زیرا خداوند خائنان را دوست نمی‌دارد(انفال 58)»
«جوان های عزیز! بچه های عزیز من! خرّمشهرها در پیش است؛ نه در میدان جنگ نظامی، [بلکه‌] در یک میدانی که از جنگ نظامی سخت‌تر است. البتّه ویرانی‌های جنگ نظامی را ندارد؛ بعکس، آبادانی به دنبال دارد، امّا سختی‌اش بیشتر است»(امام خامنه ای مدظله العالی 3/3/1395)
وقتی خرمشهر با تاکتیک زمین بدهیم زمان بگیریمِ یک خائن (بنی صدر) سقوط کرد کمتر کسی فکرش را میکرد که شهر دوباره به خاک وطن برمی گردد؛ اما با رشادت فرماندهان جوان بسیجی و ارتشی همچون احمد کاظمی، حسین خرازی، احمد متوسلیان، قاسم سلیمانی، صیاد شیرازی و با هدایت های روح بخش امام خمینی(ره) خونین شهر آزاد شد.
امروز در جنگ سخت و نظامی به سر نمی بریم ولی حضور در عرصه ی جنگ اقتصادی و فرهنگی بسی عظیم تر و گسترده تر از آن دفاع مقدس است. اگر در آن جنگ دشمنِ مقابل، قابل شناسایی، تاکتیک و تکنیک ها مشخص و ادوات پیش رو و در عرصه ی میدانی بود، اما در این جنگ دشمن پنهان، اقدامات و راه ها غیر قابل تشخیص و ابزار و ادوات پیچیده و حتی درون خانه ی هر شخص.
در این عرصه ی پرخطر جنگ اقتصادی نباید چشم و دل به همراهیِ کسانی داشت که از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی دشمنی آشکار خود را با کمک به صدام در جنگ تحمیلی، با همراهی با امریکا در تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران، در عهدشکنی های فراوان از جمله در آزادی سازی گروگان های جاسوی امریکا در ایران و لبنان، در ماجرای ایران-گیت، در پیمان سعدآباد، در قرارداهای توتال و کرسنت و امروز هم در برجام نشان داده اند و البته باز هم نشان خواهند داد. زیرا امریکا شیطانِ بزرگ و اقمارش همچون اروپا شیطان های کوچکی هستند که خداوند در توصیف آن ها در قرآن فرموده است: «أَلَمْ أَعْهَدْ إِلَیْکُمْ یَا بَنِی آدَمَ أَنْ لَا تَعْبُدُوا الشَّیْطَانَ إِنَّهُ لَکُمْ عَدُوٌّ مُبِینٌ: اى فرزندان آدم مگر با شما عهد نکرده بودم که شیطان را مپرستید زیرا وى دشمن آشکار شماست. یس 60)
ما دانشجویان از مسئولین دولت و مجلس، می خواهیم با عنایت به سنت های محقق الهی مبنی بر پیروزی قطعی جبهه ی اسلام اولاً تمام امکانات کشور را صرف توسعه ی اقتصادی با نگاه به درون و حمایت از کارآفرینان و تولیدکنندگان داخلی کنند، دوما با حمایت از کالای ایرانی جلوی واردات بی رویه و غیر ضرور را گرفته و زمینه را برای صادرات تولیدات ایرانی فراهم نمایند. سوما به این نکته ی مهم توجه داشته باشند که اروپا جیره خوار و دست به سینه ی امریکا است و چون میزان مراودات اروپا با امریکا خیلی بیشتر از مراوداتشان با ایران است، فریب دست مخملی اروپا را نخورده و بیش از این وقت و ثروت مملکت را صرف مذاکرات بیهوده و بی نتیجه در سطح دیپلماتیک و تصویب لوایح مرتبط به برجامِ شکست خورده همچون پالرمو، مبارزه با پول شویی و...در مجلس که سازمان های مقاومت همچون حزب الله، حماس و حتی سپاه ما را هدف قرارگرفته است نکنند و در مقابل به حل مشکلات اقتصادی و معیشتی از جمله تعطیلی کارخانجات، بیکاری و رکود، افزایش بی رویه قیمت ها و... بپردازند.
 
 
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان رامسر
لینک مطلب: http://bso.ir/News/50916.html