printlogo


بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان خوزستان نسبت به اقدام اخیر صدا وسیما
بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان خوزستان نسبت به اقدام اخیر صدا وسیما
کد خبر: 50097 تاریخ: 1397/1/10 12:25

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بسیج دانشجویی : سازمان بسیج دانشجویی خوزستان طی بیانیه ای نسبت به اقدام اخیر صدا و سیما معترض شدند.

متن این بیانیه بدین شرح است: 

 

هنا بالذات عشت مع قلوب طافحة بالولاء لآل بیت رسول‌اللَّه (صلی‌اللَّه‌علیه‌واله‌وسلّم) و بالوفاء للوطن الاسلامی قد صیّروا من شبابهم زبر الحدید و من رجالهم حصوناً منیعة للدفاع عن ثغور الوطن.

در همین‌جا بود که من دلهایی لبریز از عشق و وفا به خاندان پیامبر خدا (صلی‌اللَّه‌علیه‌واله‌وسلّم) و سرشار از وفاداری به میهن اسلامی را میدیدم، که از جوانان خود پاره‌هایی آهن، و از مردانشان دژهایی تسخیرناپذیر برای دفاع از مرزهای میهن ساخته بودند.

5/1/1385امام خامنه ای.

ایران کشوری با اقوام و نژاد های متنوع است ،تمامی اقوام با لهجه و زبان های مختلف زیر پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران جمع شده اند و در تمامی عرصه ها با اتحاد و همدلی خود در برابر توطئه های بیگانگان مقابله کرده اند .

 

بلا شک  کتب تاریخی کثیری از رشادت و شجاعت ،جنگ و جنگاوری ، غیرت و حمیت ،وفاداری و  قوم عرب زبان خوزستان در سال های متمادی  در کنار سایر اقوام ایرانی را روایت می کنند که در چندین سال اخیر مردم خوزستان با تقدیم شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم همچون شهیدان سردار علی هاشمی،نادر حمید،حمید قبادی نیا،حمید طاهری ، سردار تقوی فر و ... پای این مکتب را با خون شهدای خود امضا نموده اند که این جمله ی امام خمینی(ره): ((خوزستان دین خود را به اسلام ادا کرده است))موید این سخن می باشد.

همواره بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و ناکامی دشمن در عرصه های مختلف نبرد با جمهوری اسلامی ایران ،دشمن را وادار به تغییر تاکتیک نموده و امروزه با ایجاد تفرقه میان اقوام مختلف ایرانی به دنبال فتنه و ایجاد توطیه علیه نظام مقدس اسلام می باشد.در روز های اخیر در پی اجرای برنامه ای در صدا و سیما که با کج سلیقگی همراه بود باعث مکدر شدن احوال عشایر عرب زبان شده است. این مورد متاسفانه در سال های گذشته نیز برای اقوام بختیاری و آذری نیز اتفاق افتاده بود ،لازم است رسانه ی ملی در برخورد با این موضوعات دقیق عمل کند چراکه نارضایتی اقوام ایرانی که نشانه های اقتدار ملی واستوانه های ستبر استوار کشور هستند به هیچ عنوان قابل چشم پوشی نمی باشد .در پی وقوع این اقدامات عده ای نیز با سو استفاده از امور پیش آمده بدنبال برهم زدن اتحاد اقوام ایرانی و از بین بردن آرامش مردم هستند ،انتظار است رسانه ی ملی با اقداماتی موثر اجازه ی این سو استفاده را ندهد.

 

ما دانشجویان بسیجی دانشگاههای استان خوزستان ضمن محکوم کردن این اقدام نابخردانه به قوم غیوروغیرتمند عرب زبان اذعان میداریم این اقدام چه آگاهانه و چه ناآگاهانه اتفاق افتاده باشد محکوم است و از صدا و سیما خواستاریم که عذرخواهی رسمی از عرب زبانان خوزستان  بر زخم دل قومیت انقلابی عرب زبان که شهدای زیادی رادربرابراستکبار واستبداد هدیه کرده‌اند التیامی بخشند .همچنین از اجرای برنامه هایی  که دمیدن بر طبل تفرقه و  باعث ناراحتی هر قومیتی شود  خودداری گردد.همچنین ازعشایرغیورعرب انتظار می رود ضمن حفظ هوشیاری ازفتنه های تجزیه طلبانه دشمن؛ همواره در بزنگاه های انقلاب اسلامی در صحنه حاضر باشند وبا صعه ی صدر اجازه ی سو استفاده به موج سواران وابسته بیگانگان را ندهند.

 

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های استان خوزستان 

 

فروردین ماه 1397

لینک مطلب: http://bso.ir/News/50097.html