امام باقر(ع) مرجعیت علمی را در جهان پایه گذاری کرد

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه بسیج دانشجویی، گفت: امام باقر(ع) مبارزه فرهنگی را فقط نشستن‌ و از احکام اسلام چیزهایی را بیان کردن بدون یک جهت‌گیری، سمت گیری انقلابی و مبارزی را صحیح نمی دانستند بلکه آن را سعی در عوض کردن ذهنیت مردم میدانست.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییحجت الاسلام علی پورسالار، ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام باقر(ع) به محضر امام زمان(عج) و تمام دلدادگان و مشتاقان آن حضرت، اظهارداشت : دوران امامت ۱۹ ساله امام باقر علیه السلام که از سال ۹۵ تا ۱۱۴ بود، ادامه دوران زندگی امام سجاد علیه السلام است.

 

مسئول دفترنمایندگی ولی فقیه در ناحیه بسیج دانشجویی ادامه داد: دورانی که دوران سازندگی فکری و تشکیلاتی بود، تشکیلاتی که شعاع آن در کشورهای اسلامی مختلف به صورت یک پیوند فکری و عملی در آمده بود.

وی تصریح کرد: دو نقطه مهم دوران بابرکت از زندگی امام باقر(ع) یکی مبارزه آن حضرت با تحریف در معارف و احکام اسلامی بود که به وسیله افراد قلم و زبان به مزد اتفاق افتاده بود.

پورسالار افزود: دوم مبارزه فرهنگی، که حضرت، آن را فقط نشستن‌ و از احکام اسلام چیزهایی را بیان کردن بدون یک جهت‌گیری، سمت گیری انقلابی و مبارزی را صحیح نمی دانستند بلکه مبارزه فرهنگی را سعی در عوض کردن ذهنیت مردم میدانست.

وی ضمن اشاره به نزدیک شدن ایام تاریخ ساز عید غدیر خم، گفت: امام باقر(ع) در مقابله با تحریف آیات قرآن کریم از جمله تفسیر تحریف شده آیه «اولی‌الامر» که طاغوت زمان آن را کسی می دانست که با هر وسیله ای بر مردم تسلط پیدا کند ولو با زور شمشیر ، دغل بازی و حیله توسط تحریف کنندگان، برشمرد.


مسئول دفترنمایندگی ولی فقیه درناحیه بسیج دانشجویی، یادآورشد: امام علیه السلام با روشنگری ها، استناد به آیات قرآن کریم و سخنان گهربار پیامبر اسلام و همچنین استناد به واقعه تاریخی غدیر، امامت و ولایت را از طرف خداوند می دانستند که به وسیله پیامبر تبلیغ و معرفی شده است.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار