رضایی نماینده جهرم در مجلس یازدهم خبر داد:

رشوه 65 میلیاردی قالیباف، کذب است

رضایی نماینده جهرم در مجلس یازدهم: عده‌ای ادعا کردند که آقای قالیباف ۶۵ میلیارد در آستانه انتخاب رئیس مجلس، به کمیسیون عمران داده است. اصل این موضوع، کذب است و این اتفاق اصلاً ربطی به آقای قالیباف نداشت و در زمان مسؤلیت ایشان نبوده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /دکتر محمدرضا رضایی، نماینده مردم جهرم و خفر در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون عمران با اشاره به اتهاماتی که در روزهای ابتدایی مجلس یازدهم از سوی یکی از نمایندگان مبنی بر دریافت رشوه ۶۵ میلیاردی یکی از رؤسای کمیسیون ها در ازای مسکوت ماندن تحقیق و تفحص از شهرداری تهران گفت: من به دنبال فرصتی بودم که این موضوع را مطرح کنم . در مجلس قبل تحقیق و تفحصی از شهرداری تهران در کمیسیون عمران مطرح بود که آقای قالیباف حداقل بیش از ۲۰ بار به کمیسیون آمدند .


وی افزود ، یکی از نمایندگان تهران در آن زمان در نطقی در مجلس بیان کرد که برادر یکی از اعضای کمیسیون عمران معادل ۱۰ میلیارد تومان تراکم از شهرداری تهران گرفته و به همین علت از آقای قالیباف حمایت کرده اند و پرونده اش را بسته اند.

رئیس کمیسیون مجلس خاطرنشان کرد: بلافاصله بعد از صحبت آقای صادقی نماینده تهران در نامه ای به رئیس مجلس خواستم تا تکلیف این اتهام به ۲۳ عضو کمیسیون عمران بصورت دقیق مشخص شود .

رضایی ادامه داد: رئیس مجلس نیز از طریق کمیته ی نظارت بر رفتار نمایندگان خواستار پیگیری موضوع شد. پس از آن آقای صادقی در صحبتی بیان کرد که مخاطب ایشان یکی از نمایندگان یزد بوده که برادر وی به واسطه ی ارتباطی که با موسسه ای در قم داشته است ، آن موسسه ی خیریه با شهرداری تهران یک ارتباط مالی داشته است که البته به دوران پیش از حضور آقای قالیباف در شهرداری بر میگشت.

منتخب مردم جهرم و خفر در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با اشاره به گزارش کمیته ی نظارت بر رفتار نمایندگان گفت : پس از بررسی کامل ماجرا از سوی این کمیته اتهام وارد شده به اعضای کمیسیون رد و نماینده اتهام زننده عذرخواهی کرد .

وی یادآور شد: ما اخیراً دیدیم یک بحثی را مطرح کردند که آن ۱۰ میلیارد تومان شده ۶۵ میلیارد تومان آن هم در آستانه انتخاب آقای قالیباف به عنوان رئیس مجلس، در جلسه فراکسیون که داشتیم یکی از همکاران ما آنجا مطرح کردند که بله اقای قالیباف یک پولی داده اند به کمیسیون و شما تحقیق و تفحص تان را پس گرفتید.

رضایی افزود : بلافاصله یک نامه به جناب آیت الله‌ رئیسی نوشتم که این بحث هایی که مطرح می شود درمورد آقای قالیباف که یک پول ۶۵ میلیاردی داده شده به یک کمیسیون که منظورشون کمیسیون ما یعنی عمران بوده، من خواهشم از شما این است که حتماً دستور دهید به صورت ویژه به این موضوع رسیدگی شود و هر کسی تخلفی مرتکب شده حتماً با او برخورد شود. اصل این موضوع، موضوع کذبی بود و این اتفاق اصلاً ربطی به آقای قالیباف نداشت و در زمان مسؤلیت ایشان نبوده است.

نماینده مردم جهرم و خفر ابراز داشت : انتظار داریم قوه قضاییه، سازمان بازرسی کل کشور که الان مأموریت دارد این پرونده را بررسی کند نتیجه را هم اعلام کند. این آقا که این ادعا را داشته است، ذهن مردم را مکدر کرده است. یک عده هستند که این وسط می‌خواهند تسویه حساب سیاسی بکنند. می گویند بهانه خوبی است حالا ما برویم فلانی را بزنیم، اول گفتند برویم قالیباف را بزنیم حالا که آقای قالیباف رئیس مجلس شد گفتند برویم رضایی را بزنیم، خب این جای تأسف دارد .
 

کلیدواژه ها


مجلس قالیباف رضایی جهرم

ارسال نظر


captcha