جوابیه بسیجیان پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران به نامه موهوم موسوی خوئینی ها

آقای موسوی خوئینی ها بجای فرار رو به جلو، پاسخگو باشید

فریبکارانه حقی را مطالبه می‌کنید که خود وانهاده ‌اید و خونی را می‌ طلبید که خود ریخته ‌اید! مزورانه تمامی مشکلات و بلاهایی که خود و دوستان هم حزب و گروهتان به مردم مظلوم ایران تحمیل کرده ‌اید را به کلیت نظام نسبت می‌ دهید‌!


به گزارش روابط عمومی بسیج دانشجویی تهران بزرگ /  بسم الله الرحمن الرحیم


در چند روز گذشته نامه‌ای خطاب به رهبر معظم انقلاب از طرف چهره خاکستری و کلیدی اصلاحات، آقای سیدمحمد موسوی خوئینی ‌ها، منتشر شده که نکات و ملاحظاتی در رابطه با محتوای این نامه و نویسنده آن، جهت روشنگری اذهان مردم شریف ایران به ویژه قشر دانشگاهی، نسل جوان و دانشجویان کشور، به اختصار ذکر می شود.

سیدمحمد موسوی خوئینی‌ها متولد سال ۱۳۲۰، یکی از شخصیت‌های محوری در جریان چپ سنتی و جناح اصلاح‌ طلب جمهوری اسلامی است که به مرد خاکستری و رهبر پشت پرده جبهه اصلاحات معروف است. خوئینی‌ ها رهبر معنوی دانشجویان مسلمان پیرو خط امام در جریان اشغال لانه جاسوسی آمریکا بود. او از ابتدای انقلاب شکوهمند اسلامی ایران پست ‌های مهم و کلیدی همچون نایب رئیسی دوره اول مجلس شورای اسلامی، عضویت در شورای سرپرستی صدا و سیما (۱۳۵۹)، دادستانی کل کشور، سرپرست حجاج ایرانی، نمایندگی دوره اول مجلس خبرگان رهبری، عضویت در شورای بازنگری قانون اساسی، عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام و ریاست مرکز استراتژیک ریاست جمهوری(۷۱-۱۳۶۸) و مشاورت سیاسی رهبر معظم انقلاب را بر عهده داشت. او از سال ۱۳۸۴ و بعد از شرکت مهدی کروبی در انتخابات ریاست جمهوری، دبیر کل مجمع روحانیون مبارز، از تشکل ‌های مهم جریان اصلاح ‌طلب شد. اینک باید خطاب به وی گفت:

آقای خوئینی ‌ها! هر چند در رابطه با تفکرات التقاطی مارکسیستی شما در قبل از انقلاب اسلامی در مسجد جوزستان در محله نیاوران تهران و پرونده اکبر گودرزی رئیس گروهک فُرقان (گروهک مسئول قتل شهید مطهری)، سوابق موجود از کینه شما نسبت به شهید بزرگوار دکتر سیدمحمد حسینی بهشتی، موضوع عدم انتشار اسناد لانه جاسوسی و نقش شما در پنهان کردن اسناد جاسوسی بنی صدر پیش از انتخابات سرنوشت ساز ریاست جمهوری سال ۱۳۵۸، فشار شما برای بررسی نشدن پرونده متهمین شهادت شهیدان رجایی و باهنر و مختومه کردن پرونده انفجار نخست ‌وزیری، اهانت به امام موسی صدر، افشای برخی از پرونده ‌های امنیتی در دسترس و نقش شما در فتنه های سال ۷۸ و ۸۸  سؤالات و ابهامات فراوانی داریم ولی امروز به جزئیات آن ها نمی پردازیم و از شما می خواهیم اگر فرصت کردید نامه ای به ملت شریف ایران بنویسید و در رابطه با این موارد برای ملت شریف ایران و نسل جوان جویای حقیقت توضیح دهید؛ و اگر فرصت نکردید، فراموش کردید و یا به هر دلیلی نخواستید پاسخگوی موارد ذکر شده باشید، بدانید که هستند انقلابیونی که تاریخ رفتار سیاسی شما را به نسل حاضر گوشزد نمایند تا نسل جوان فعلی بدانند در نتیجه عملکرد شما چه وقایعی رخ داده و تحت تعلیمات شما چه گروه‌ های تندرویی در تاریخ معاصر ایران شکل گرفته است و این گروه ها چه لطماتی را به کشور و ملت عزیز ایران وارد کرده اند.

آقای خوئینی‌ ها! در نامه سرگشاده خود با ادعایی عجیب سعی کرده اید خود را نماینده و صدای مردم رنج دیده معرفی نموده و انتقاداتی را به وضع کنونی مطرح نمایید و ژست اپوزیسیون نظام به خود بگیرید، اما سؤال این است که شخص شما و جریان سیاسی منتسب به شما که در بخش عمده ای از تاریخ چهل ساله جمهوری اسلامی بسیاری از مصادر امور و پست های کلیدی اجرایی و قانون گذاری کشور را بر عهده داشته اید،

چگونه می‌توانید به جای پاسخگویی و ارائه توضیح در رابطه با عملکرد طولانی مدت خود، با موضعی حق به جانب، مدعی باشید و خود را طرفدار مردم جلوه دهید؟
 
آقای خوئینی ‌ها! جای دوری نمی رویم و از شما سؤال می کنیم در 24 سالی که سه دولت از چهار دولت بعد از جنگ بر سر کار بودند و از قضا شما و همفکرانتان حامی آن ها بودید و بسیاری از مشکلات ریشه ای کشور هم ناشی از تفکر شما و همفکران و همقطارانتان بوده است شما دقیقاً کجا بودید و آیا در آن دو دولت و در هفت سال گذشته، کشور مسائل و مشکلاتی نداشت و آیا شما نمی دیدید که کارگزارانتان در این دولت ها با سرمایه های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی این ملت چه کردند؟ آیا مشکلات و مسائل مردم و کشور را نمی دیدید؟ اگر جواب مثبت است چرا در آن سال ها و هفت سال گذشته چشم خود را بر روی مشکلات مردم بستید و در رابطه با این مسائل، روزه سکوت گرفتید و خود و هم کیشانتان از دولت فعلی و سیاست های آن تمام قد دفاع نمودید؟ هنوز بیانیه ها، پیام ها و حمایت رسمی و همه جانبه حزبی که شما دبیرکل آن هستید به همراه همفکرانتان از دولت فعلی و تَکرار و بازتَکرار آن از حافظه ملت شریف ایران پاک نشده است.

اکنون این سؤال اساسی وجود دارد که چرا پس از دوران طولانی تائید بر همه مشکلاتی که برای ملت فراهم آورده اید، امروز همچون بازیگر صحنه تئاتر نقش طرف مقابل را بر عهده گرفته اید؟

آقای خوئینی ها! واقعاً فکر می کنید می توانید این‌گونه نقش بازی کنید؟! آیا واقعاً فکر می کنید مردم فراموش کرده اند و گذشته ی شما با این‌گونه حرکات و نامه پراکنی ها از وجدان تاریخ حذف می شود؟ آیا چنین است و یا اینکه اَعمال شما به گونه دیگری تحلیل می شود؟ امروز که سیاست تمایل به غرب جریان مورد حمایتتان شکست خورده و دست خالی شما برای مردم رو شده است، منافقانه در جهت تطهیر عملکرد ضعیف و منفعلانه خود و ریل گذاری‌ ها و سیاست گذاری ‌های اشتباه جریان مورد حمایت شما در حوزه های اقتصادی، آموزشی و دیپلماسی منفعل و جهت زنده نگه داشتن تفکر سازش و غربگرایی و برای فریب مردم، ژست ناصواب اپوزیسیون می گیرید و از خود سلب مسئولیت می کنید و فریبکارانه مقصر خیالی به مردم معرفی می کنید، و به فرموده مولای متقیان " إِنَّهُمْ لَیَطْلُبُونَ حَقّاً هُمْ تَرَکُوه وَ دَماً هُمْ سَفَکُوهُ ..." فریبکارانه حقی را مطالبه می‌کنید که خود وانهاده‌ اید و خونی را می‌ طلبید که خود ریخته ‌اید و مزورانه تمامی مشکلات و بلاهایی که خود و دوستان هم حزب و گروه شما به مردم مظلوم این دیار تحمیل کرده ‌اید را به کلیت نظام نسبت می ‌دهید‌! ولی زهی خیال باطل، لازم است بدانید که پرچمدار انقلاب، سال ها پیامبرگونه بصیرت افزایی کردند و جهت افزایش ظرفیت فکری امت خود حتی نرمش قهرمانانه را پیش گرفتند که امروز حجت بر شما مدعیان دروغین حمایت از کشور و همچنین بر توده شریف مردم تمام باشد و مثل امروزی شما غربگرایان و پشیمانان از مسیر راستین انقلاب با افکار پوسیده و منحط خود نتوانید دست به انحراف افکار آحاد ملت بزنید و نتوانید سازش و کنار آمدن با دشمن کینه توز را در کشور نهادینه کنید.

لذا آقای خوئینی ‌ها! هم شما و هم حامیان اصلی این تفکر و تَکرارکنندگان این جریان، به جای وارد ساختن اتهام به دیگران، باید در مورد دوران مسئولیت خود و جریانات مورد حمایتتان چه در دهه شصت و چه در دهه های هفتاد، هشتاد و نود توضیح بدهید که چرا به بدترین شکل به دنبال حذف جریان رقیب از صحنه سیاسی کشور بوده اید و صد البته که امروز به جای نامه نگاری، باید در محضر ملت شریف ایران و رهبری عظیم الشان انقلاب، پاسخگوی وعده های پوشالی خود باشید و ضمن اعتراف و پذیرش شکست سیاست های سازش و ذلت خود، از ملت شریف ایران بابت تمام وعده های بی حساب و کتابی که دادید عذرخواهی کنید و به مسیر اعتلای عزت اسلام و مسلمین که همان مسیر مقاومت است برگردید و به جای اینکه برای حل تنگناهای اقتصادی و مشکلات مردم تمام توان خود را بر مذاکره و راه حل بیرونی متمرکز کنید نظرات و بیانات رهبری معظم انقلاب مبنی بر رفع سوء مدیریت ها و تمرکز بر ظرفیت ‌های درونی و نگاه به پتانسیل های سخت افزاری و نرم افزاری داخل کشور را سرلوحه کار خود قرار دهید چرا که هر جا به این طرز فکر عمل نشده است، کشور به انسداد رسیده و هرگاه این نظریات عملیاتی گردیده است، بسیاری از مشکلات کشور حل شده است.

در پایان ما اساتید، دانشجویان و کارکنان بسیجی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران (واقع در کرج) یقین داریم که ملت مقتدر و عزیز ایران با یاری خداوند و سرلوحه قرار دادن رهنمودهای رهبری معظم انقلاب، زمینه ساز تشکیل یک دولت جوان، پر تلاش و انقلابی خواهد شد و به ناکارآمدی و کم کاری‌های مسئولین خسته و فرسوده پایان خواهد داد و با حاکم کردن روحیه جهادی و تمرکز بر ظرفیت ‌های درونی و نگاه به پتانسیل های سخت افزاری و نرم افزاری داخل کشور به سمت حل مسائل و مشکلات معیشتی و فرهنگی کشور و مردم شریف با شیبی تند حرکت خواهد نمود.

 
قرارگاه مهندسی فرهنگی شهید سلیمانی (کانون بسیج اساتید، حوزه بسیج دانشجویی و پایگاه شهید مطهری بسیج کارکنان پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران)

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار