بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان ایلام؛

بی حجابی و ابتذال اخلاقی در غفلت و سکوت معنادار مسئولین

در حاشیه ی بی توجهی مسئولین امور فرهنگی در استان در هفته های گذشته شاهد نفوذ جریان مسموم ضدفرهنگی و بروز هنجارشکنی های مبتـذل در سطح شهرستان ایلام هستیم.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان ایلام در پی اجرای رقص و حرکات موزون یک زن در یکی از خیابان های پرتردد ایلام بیانیه ای صادر کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

 آزادی غیر از ولنگاری است؛ آزادی غیر از رهاسازی همه ی ضابطه ها است. آزادی ــ که نعمت بزرگ الهی است ــ خودش دارای ضابطه است؛ بـدون ضابطه، آزادی معنی ندارد. اگر چنانچه کسانی در کشور هستند که برای تیشه به ریشه ی ایمان جوانان زدن در تلاش هسـتند، نمیشـود ایـن را تماشـا کـرد به عنوان اینکه این آزادی است. همچنان که اگر هروئین و بقیّه ی موادّ مسموم کننده ی بدن و بدبخت کننده ی خانواده ها را کسی بخواهد بین این و آن توزیـع کند، نمیشود بی تفاوت نشست. اینکه ببینیم کسانی با استفاده ی از هنر، با استفاده ی از بیان، با استفاده ی از ابزارهای گوناگون، با استفاده ی از پول، راه مـردم را بزنند، ایمان مردم را مورد تهاجم قرار بدهند، در فرهنگ اسلامی و انقلابی مردم رخنه ایجاد کنند، ما بنشینیم تماشا کنیم و بگوییم کـه آزادی اسـت، ایـن جور آزادی در هیچ جای دنیا نیست! (امام خامنه ای (مدظله العالی))


در حاشیه ی بی توجهی مسئولین امور فرهنگی در استان در هفته های گذشته شاهد نفوذ جریان مسموم ضدفرهنگی و بروز هنجارشکنی های مبتـذل در سطح شهرستان ایلام هستیم؛ چند سالی است که غفلت یا سکوت معنادار مسئولین امر در کشور موجب رشد بـی حجـابی و ابتـذالات اخلاقـی در امـاکن عمومی مانند رستوران ها و کافی شاپ ها یا اماکن طبیعی و گردشگری شده و متاسفانه مظاهر آن در ایلام خودنمایی می کند.
فرهنگ غنی اسلامی
_ایرانیِ ایلام سرافراز، به عنوان تنها استان تماماً شیعی و دروازه ی اربعین که خاک پاک آن متبرک به خون شـهدای عزیـز نظـام مقدس جمهوری اسلامی است، هرگز با این قبیل جریانات بی بند و بار و فاسد همخوانی و سازش ندارد و بروز این گونه مسائل موجب تشویش اذهان و تکـدر خاطر مردم شهید پرور ایلام می گردد؛ متاسفانه روزهای قبل شاهد اتفاقات ناگواری در شهر ایلام بودیم که قلب هر مسلمان با غیرتی را به درد می آورد.


اجرای رقص و حرکات موزون یک زن در یکی از خیابان های پرتردد ایلام (خیابان مقتل شهدای مظلوم تـرور و حمـلات موشـکی رژیـم بعـث) کـه مجریان و متولیان این امر ضدفرهنگ در استان بر ما آشکار است و در زمان مناسب خدمت مردم شریف ایلام معرفی می گردند، و هم چنین کشف حجاب و بروز اعمال شنیع هنجار شکنانه غیر اخلاقی بر سر مزار شهید گمنام تپه ی نورالشهدا، فجایعی است که از فعالیت یک جریان نفوذ فرهنگی در استان حکایت دارد.


شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان ایلام، ضمن عرض تسلیت بابت این وقایع خدمت خانواده ی معظم شهدا و علمای اسلام و مراجع عظـام تقلید و همچنین مردم متدین استان ایلام، موارد ذیل را به مسئولین ذیربط یادآور میگردد:
1- ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استام ایلام، ضمن محکوم نمودن این وقایع، بستر مقابله با این جریان فاسد ابتذال طلب را در استان ایلام فراهم گرداند و عرصه را از مدیران و مسئولانی که به مدیریت فرهنگی پایبندی ندارند بگیرد.
2- شهردار محترم ایلام، هر چه سریعتر علت وقوع این اتفاق را ریشه یابی و مرتفع نمایند. (جای سوال اسـت کـه چـرا در ایـام محـرم بـه مواکـب و ایستگاه های صلواتی حمله می شود اما در برخورد با ابتذال و هنجارشکنی حرکت درخوری صورت نمی گیرد؟)
3- دادستان محترم استان ایلام به عنوان مدعی العموم به مسائل مطروحه ورود کنند و تا تشخیص و مجازات مجرمین ایشان را به سـزای اعمالشـان برسانند.
4- اداره کل بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس و بنیاد شهید و امور ایثارگران ایلام نسبت به طراحی و نصب المان های متناسب بـا دفـاع مقـدس کـه بیانگر پایداری و مقاومت مردم ایلام در سالهای دفاع مقدس است، در سطح شهر اقدام کرده و نگذارند نگاه سکولار مدیریتی موجب انزوای فرهنگ ایثـار و شهادت در طراحی شهری ایلام شود.
5- مسئولین متولی امور فرهنگی استان اعم از دستگاه های اجرایی، نظارتی، نظامی و انتظامی، روحانیت و ائمه ی جمعه ضمن محکوم نمود اتفاقات فوق، بنا به اختیارات و ضوابط نسبت به از بین بردن مظاهر ابتذال و بی بند و باری اقدام نمایند.


شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی به نمایندگی از دفاتر بسیج دانشجویی سراسر استان ایـلام و جامعـه ی جوانـان مـومن و انقلابـی کـه «بـرای شکستن امواج طوفان ها و فتنه ها و جلوگیری از سیل آفت ها به سلاح پولادین صبر و ایمان مسلح است» و پرچم مطالبه گری مسائل انقـلاب اسـلامی را بـر دوش می کشد، ضمن محکوم نمودن این حوادث بر خود واجب می داند در کنار پیگیری مجدد از مسئولین امر بابت اقدامات انجام گرفته، در صورت لزوم بـا حضور در میدان، راه بر تکرار فاجعه ببندد و با عقلانیت انقلابی با عوامل مواجهه کند.
و من الله توفیق

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار