سرانجام داستان کارخانه قند فسا

علی گرامی‌دوست دبیر قرارگاه احمدی روشن بسیج دانشجویی استان فارس: کارخانه قند فسا باید به شخص کارامد واگذار شود تا دوباره با مشکلات گذشته روبرو نشود. ما این واگذاری را به فال نیک میگیریم.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /علی گرامی دوست، دبیرقرارگاه احمدی روشن استان فارس گفت: کارخانه قند فسا با بیش از 60 سال فعالیت در زمینه تولید قند بعد از واگذاری غیرکارشناسی به بخش خصوصی چند ما تعطیل شده بود و به خاطر این موضوع کارگران برای تامین مخارج زندگی خود به شهرهای مجاور مهاجرت کرده بودند.گرامی دوست افزود: کارخانه قند فسا در این دهه چندین بار تولیدات خود را متوقف کرده بود این کارخانه در سال96 به شخصی که تجربه ای در این زمینه نداشت واگذار شد هنوز چند ماهی از جریان واگذاری کارخانه نگذشته بود که مشکلات کارخانه آغاز شد و کارگران با تجمع مقابل استانداری و فرمانداری اعتراضات خود را به نحوه واگذاری نشان می دادند.


دبیر قرارگاه احمدی روشن بسیج دانشجویی استان فارس تصریح کرد: بسیج دانشجویی دانشگاه دولتی فسا و قرار گاه احمدی روشن نتوانستند ساکت بمانند و پس از اطلاع از مشکلات کارگران برحسب رسالت مطالبه گری خود از مسئولین استان و کشور مطالبات کارگران کارخانه قند فسا دنبال کردند و از مسئولین خواستند در این زمینه اهتمام جدی داشته باشند.


وی بیان داشت: باتوجه به کم کاری مسئولین امر در شهرستان و استان،پیگیری های بسیج دانشجویی و قرارگاه احمدی روشن از مراجع عالی قضایی کشور شروع شد و با ارسال نامه به رئیس قوه قضائیه خواستار بررسی مشکلات کارخانه قند شدند.بسیج دانشجویی از طریق دادستان شهرستان نیز پیگیری خود را دنبال کرد و با مصاحبه و پیگیری مشکلات کارگران را به مسئولین انتقال داد.


گرامی دوست خاطرنشان کرد: پس از تلاش های فراوان و تاکید رئیس قوه قضائیه برای برطرف کردن مشکلات این کارخانه و ورود دادگستری و نماینده مجلس شهرستان به این موضوع نقش مهمی ایفا کردند و با تصویب شورای تامین شهرستان فسا از بین خریداران متقاضی، کارخانه قند فسا به شرکت های اقتصادی و خودکفایی آزادگان، صنعتی مینو، قاسم ایران، صنعتی پارس میهن و پارس گستر مینو واگذار شد.


این فعال دانشجویی اظهار کرد: اما آنچه بیشتر از واگذاری مهم است کارخانه قند فسا باید به شخص کارامد واگذار شود تا دوباره با چالش و مشکلات گذشته روبرو نشود ما این واگذاری را با فال نیک میگیریم.


وی در ادامه گفت: بسیج دانشجویی تصیم ساز است و مسئولین تصمیم گیر،از این رو مطالبه ادامه دار بسیج دانشجویی و قرار گاه احمدی روشن واگذاری کارخانه به شخص کارآمد است و این برای ما پذیرفته نیست که بعد از این همه سال کارخانه دوباره دچار مشکل شود.

 

گرامی دوست افزود:از مجموعه دادگستری خواستاریم نسبت به پرداخت بدهکاری و حقوق کارگران در وهله ی اول توجه ویژه شود.سپس با نظارت منظم و قوانین محدود کننده مانع از ایجاد چالش دوباره شود.

درپایان دبیرقرارگاه احمدی روشن گفت: مالک جدید نیز باید به رونق کارخانه باتوجه به شعار سال جهش تولید اهتمام ویژه داشته باشد و با رشد و توسعه کارخانه کم کاری افراد گذشته را جبران کند. همچنین از مسئولینی که ما را در حل و رسیدگی به مشکلات این کارخانه یاری نمودند، تشکر میکنیم.

ارسال نظر


captcha