نیک روش در جلسه با رئیس دانشگاه سوره عنوان کرد:

نهاد علم از نظر ما سرمایه گذاری برای موتور پیشران حکومت جهانی است

جلسه دیدار رئیس و جانشین سازمان بسیج دانشجویی با روسای دانشگاه سوره برگزار شد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /محمد جواد نیک­روش رئیس سازمان بسیج دانشجویی در این جلسه گفت : از سوی امام خمینی(ره) بعد از تجربیات جنگ سخت در 2 آذر 67 پیام ویژه­ای مبنی بر تشکیل بسیج دانشجو و طلبه منتشر شد که در این پیام، افق تشکیل حکومت بزرگ اسلامی است و هدف قراردادن نهاد علم (دانشجو و طلبه) از نظر ما سرمایه­گذاری برای موتور پیشران حکومت جهانی شده است.

نیک روش ادامه داد : دانشگاه سوره به دلیل اتصال به نهاد انقلابی چون سازمان تبلیغات اسلامی می­بایست کارویژه خاص خود را برای انقلاب ایفا کند. هنر ابزاری ویژه است که در بستر زمان شکل می‌گیرد و غفلت از آن خسارات جبران ناپذیری برای کشور و به ویژه انقلاب دارد.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی ادامه داد : در حوزه هنر یکی از مأموریت­های ما شبکه­سازی دانشجویان فعال­ در رشته‌های هنر می­باشد که با ایجاد این انسجام می‌توان اقدامات بزرگی در دانشگاه­ها، دانشکده­ها، مراکز هنری و ... رقم زد.

در ادامه این جلسه محمد حسین ساعی رئیس دانشگاه سوره با عنوان اینکه فضای فرهنگی حاکم بر دانشگاه ها نیازمند تحول است گفت: این دانشگاه تنها دانشگاهی است که تمامی رشته‌های آن مرتبط با هنر و فرهنگ کشور است و باتوجه به وضعیت فعلی دانشگاه و وضعیت هنر و هنرمندان کشور، دانشگاه نیازمند یک طرح تحول است تا بتوان با تربیت نیروی متعهد و توانمند ضمن کادرسازی در عرصه هنر و فرهنگ جریان سازی ایجاد کرد.

در ادامه این جلسه حمید بالایی جانشین سازمان و فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی تهران بزرگ با ابراز اینکه عرصه هنر و فرهنگ با توجه به رویکرد جدید سازمان برای بسیج دانشجویی اهمیت بسزایی دارد گفت:  در سال گذشته اهتمام ویژه­ای برای مخاطب قرار گرفتن دانشگاه­های تهران جهت برگزاری جشنواره ققنوس شکل گرفت و همین امر موجب مشارکتی بی‌نظر در ارائه آثار از سوی دانشجویان شد.

جانشین سازمان بسیج دانشجویی با بیان اینکه ظرفیت­های اصیل و استعدادها در فضای آکادمیک شکل نمی­گیرد اضافه کرد: شناسایی، استعدادیابی و بکارگیری نخبگان در عرصه هنر نیازمند برگزاری رویدادهای هنری مشترک است لذا بایستی برای این عرصه وقت گذاشت و سرمایه گذاری کرد.

بالایی ادامه داد : در بحث هنر و فرهنگ آماده­ی بکارگیری شبکه بسیج دانشجویی­ هستیم تا دانشجوهای مستعد و متعهد جهت تحصیل در دانشگاه سوره حضور یابند که این امر نیازمند فراهم شدن شرایطی است. رکن اصلی تعلیم و تربیت ماده مستعده است در غیر این صورت سایر منابع نمی­توانند اتفاقی رقم بزند به همین جهت پیشنهاد می‌شود سیر رشدی در جذب و تحصیل دانشجویان در نظر گرفته شود تا برای حوزه هنر انقلاب اسلامی کادرسازی شود.

همچنین کاظم نظری سرپرست دانشکده هنر این دانشگاه نیز در این جلسه عنوان کرد : به این دانشگاه باید توجه ویژه شود و در بحث علمی هم کادرسازی شود تا هنر در کشور ما متحول شود.

وی تصریح کرد: از سویی دیگر زمینه‌سازی برای حضور دانشجویان علاقه­مند به هنر که مستعد تحول و تعالی در هنر امروز کشور هستند ضروری است.

در پایان مقرر گردید به منظور اقدامات مشترک در زمینه فرهنگ و هنر تفاهم نامه‌ای مابین دو مجموعه منعقد شود.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار