جلسه توجیهی قرارگاه شهید طهرانی مقدم برگزار شد

جلسه توجیهی قرارگاه شهید طهرانی مقدم ناحیه بسیج دانشجویی استان ایلام برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / جلسه توجیهی قرارگاه شهید طهرانی مقدم ناحیه بسیج دانشجویی استان ایلام برگزار شد.

در این جلسه شربی نیازی مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان ایلام به بیان ماموریت ها و رسالت های بسیج دانشجویی پرداخت و گفت: هسته های مقاومت باید در سراسر جهان اسلام تشکیل شود و باید در مقابل شرق و غرب ایستاد.

وی با اشاره به مطالعه دیدارهای رهبر معظم انقلاب با دانشجویان تصریح کرد: با تحلیل محتوای بیانات رهبر انقلاب ۵ ماموریت اصلی برای بسیج دانشجویی تدوین و باز طراحی شده است.

وی اظهار کرد: بسیج دانشجویی در مسئله نقش آفرینی ابتدا باید مسائل هر بومی و هر منطقه ای را شناسایی کند و پس ازآن از طریق کار دانشی با استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها برای این مسائل پاسخ علمی بیابد.

شربی نیازی افزود: گام سوم گفتمان‌سازی مبتنی بر نظام مسائل و گام چهارم مطالبه گری است، باید از مسئولان مطالبه داشته باشیم، گام پنجم اقدام مستقیم و میدانی است.

وی در ادامه صحبت های خود با اشاره به آغاز به فعالیت قرارگاه شهید طهرانی مقدم گفت: این قرارگاه، طرح شمسا را در دستور کار خود قرار داده است طبق این طرح به کمک هسته های مسئله یابی بومی در استان از طریق روش های علمی مسئله یابی و استفاده از جمع سپاری و ثبت مسائل توسط عموم دانشجویان و مردم، شبکه مسائل استان پایه گذاری می شود.

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان ایلام گفت: اساتید و امکانات دانشگاه ظرفیت‌های نهفته برای بسیج دانشجویی هستند.

شربی نیاری گفت: قرارگاه شهید طهرانی مقدم با محوریت دانشجویان مقاطع ارشد و دکتری و با همکاری بسیج اساتید، بسیج جامعه پزشگی، بسیج مهندسین و عمران و ... فعالیت خواهد کرد و در راستای حل مسائل اولویت دار به ایفای نقش می پردازد.

در ادامه اعضای شورا در خصوص کارهای پیش رو، به بحث و تبادل نظر پرداختند.

لازم به ذکر جلسات این قرارگاه هر دو هفته یک بار در ناحیه بسیج دانشجویی برگزار خواهد شد.

 

 

انتهای پیام/م

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار