شور و شوقی که در روزهای سخت کرونایی، پای چرخ خیاطی رفت

کارگاه های ساخت ماسک و دیگر ملزومات بهداشتی توسط دانشجویان بسیجی در روزهای سخت کرونایی با سوخت شور و اشتیاق جوانان انقلابی برپا بود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /روزهای که با گذشت و ایثار سپری می شد و جوانانی که پای میز رفتند تا امتحان، ایثاری که آموخته بودند را پس بدهند.

 

دانشجویان انقلابی در روزهای اول شیوع کرونا دست به کار شدند و توانستند باز هم ایثارگری کنند تا با شور انقلابی خود در راه اندازی کارگاه کوچک تولید ماسک دست به کار شوند و گوشه ای از کار پای نظام را بگیرند.

 

در آن روزهای سخت کارگاه های تولید ماسک و دیگر ملزومات بهداشتی دانشجویان بسیجی روزانه تعداد زیادی از محصولات مورد نیاز را ساخته و شبانه روانه بازار، بیمارستان و خانه های مردم می کردند، کاری که برای بسیجیان شب و روز و قرنطینه نمی شناخت.

 

دانشجویان دانشگاه آزاد سنندج پایگاه شهید همت هم در یکی از این کارگاه ها مشغول ساخت و تولید ماسک بودند که تعداد 20 دانشجوی خواهر این دانشگاه روزانه 1000 ماسک تولید می کردند.

 

از همان افتتاح کارگاه تا زمان پایان کار تولید، دانشجویان دنشگاه آزاد به مدت یک ماه تمام به صورت دو شیفت مشغول تولید ماسک بودند و هزینه های جانبی و مکان قرار گرفتن کارگاه هم از هزینه های دانشگاه و کمک بسیج دانشجویی کردستان تهیه شده بود.

 

اما در نهایت نتیجه کار تولید 60000 ماسک بود که همگی هم در قالب بسته های بهداشتی بین مردم به صورت رایگان توزیع شد.

 

این کارگاه های تولید ماسک و دیگر ملزومات بهداشتی با اعلام عادی شدن اوضاع به کار خود پایان داد، ولی جا دارد در این روزهای که زمان اوج گیری دوباره کرونا و رسیدن به مرز هشدار است، یادی کنیم از این ازخودگذشتگی ها.

 

چه کسانی که با روپوش سفید تنشان در این روزهای سخت که کارشان چند برابر شده است، روزشان سخت می گذرد و چه کسانی که آن روزها به جای در خانه ماندن پای علم این کارگاه ها بودند تا کار نیمه تمام بر زمین نماند.

 

کاش قدردان زحمات تمام مدافعان سلامت و یاوران آنها باشیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار