توزیع بسته های معیشتی رزمایش کمک مومنانه در قروه

وقتی جوانان انقلابی گوی سبقت از مسئولین را در کمک مومنانه به مردم می ربایند و پیشتازی می کنند تا قبل از عید فطر بسته های معیشتی دست نیازمندان را بگیرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /روز گذشته بسته های معیشتی کمک مومنانه در قروه توزیع شد.

 

بسمه تعالی 
حضرت آیت الله خامنه‌ای (حفظه الله) جایگاه ویژه‌ ای برای جوانان و به خصوص جوانان مؤمن انقلابی قائل هستند، و می‌فرمایند: «به وضوح معلوم است که امروز، روز بروز جوان تربیت شده‌ی انقلاب است .انقلاب در تربیت یک نسل هرچه کرده حالا بناست محصول کارش را به تماشا بنشیند و تماشای محصول یعنی سپردن مسئولیت و کار به دست آن نسل؛ نسلی که با انقلاب تربیت شده است. این نسل جوان ویژگی هایی دارد اما همه‌ی ویژگی های او را در همین دو کلمه میتوان خلاصه کرد: «جوان » و« انقلاب». 


حال در زمان و مکانی حضور داریم که کاملا برای همگان مشهود است و قابل درک است که خادمان واقعی مردم چه کسانی هستند، مردم می‌بینند کسانی که هر تهدیدی را به فرصت در جهت خدمت به اسلام و مسلمین تبدیل می‌کنند جوانان مؤمن انقلابی هستند. و مردم جامعه‌ی اسلامی از این طریق به معنای واقعی و زیبای آرمان انقلاب اسلامی پی می‌برند و جلوه ها ای از آن را در همین افراد مشاهده می‌کنند . 


مردم می‌بینند که مدعیان خدمت به مردم زیاد هستند، اما باید بدانند کسانی که پیرو واقعی راه شهدا و رهبری هستند و عملشان بر ادعایشان برتری دارد و خدمتگزاران راستین اسلام و مسلمین می‌باشند همین جوانان مؤمن انقلابی و پیرو رهبر هستند . 

 

و این وظیفه اصحاب رسانه است که این واقعیات را به سمع و نظر مردم برسانید و آنان را آگاه سازید، و نگذارید که هجمه های رسانه ای و فرهنگی غرب و دشمنان انقلاب پرده بر این واقعیت ها بگذارند و یا آن را تحریف کنن؛ و یکی از مهم ترین رسالت های اصلی اصحاب رسانه در این جنگ تمام عیار فکری و فرهنگ، شناساندن این مکتب فکری و سبک زندگی انقلابی به همگان؛ و همچنین نشان دادن چهره واقعی مدعیان بدون خدمت و بعضا پر از خسارت و هم نوا با دشمنان است. 


سینا دهقانی سرپرست گروه جهادی هم عهدان شهید سلیمانی شهرستان قروه در خصوص گزارش اقدامات انجام شده توسط گروه جهادی هم عهدان شهید سلیمانی در این شهرستات و به نیت دست گیری از نیازمندان را به شرح زیر اعلام کرد:


به نمایندگی از طرف بسیج دانشجویی و گروه جهادی هم‌عهدان سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی گزارشی از اقدامات صورت گرفته تا کنون را خدمتتان عرض می‌کنم. 

 

وی گفت: جوانان بسیج دانشجویی استان کردستان در قالب نقش آفرینی عمومی و تخصصی و اعتلای وضعیت جامعه در راستای آرمان های انقلاب اسلامی، از همان روز های نخستین شیوع ویروس کرونا در جهت پیشگیری و مقابله با این بیماری و خدمت رسانی مخلصانه به مردم استان کردستان از اقوام مختلف و مذاهب متفاوت اعم از کرد و ترک و فارس و سنی و شیعه وارد میدان عمل شدند. و اقدامات قابل توجهی در نقاط مختلف استان کردستان شکل گرفت، مختصراً به چند مورد از آنها اشاره می‌کنم: 
ضدعفونی معابر و اماکن عمومی، تولید لوازم بهداشتی )مانند ماسک بهداشتی، لباس ایزوله، حفاظ صورت، دستکش(، تأمین محلول ضدعفونی کننده، انجام کارهای فرهنگی در زمینه مقابله با ویروس کرونا، تهیه بسته های بهداشتی و بسته های معیشتی، و توزیع و در اختیار قرار دادن این محصولات و خدمات مبتنی بر شناسایی دقیق در بین مردم مناطق محروم استان کردستان. 

 

دهقانی افزود: همچنین در همین راستا، در شهرستان قروه نیز گروه جهادی هم‌عهدان سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی تشکیل شد و جوانان بسیج دانشجویی شهرستان قروه و جهادگران مؤمن انقلابی پای کار آمدند و اقداماتی در راستای خدمت رسانی به مردم شریف شهرستان قروه انجام شد.

 

دهقانی عنوان کرد: از جمله‌ی این اقدامات راه اندازی کارگاه تولید ماسک بهداشتی و توزیع ماسک های بهداشتی در مناطق حاشیه و محروم شهر قروه و نیز جهت هرچه بهتر برگزار شدن مراسمات شبهای قدر و تشییع پیکر پاک شهید شکیبا سلیمی در بین مردم توزیع شد. از مساعدت و همکاری اداره آموزش و پرورش شهرستان قروه در این زمینه تشکر می‌نمایم. 


وی خاطرنشان کرد: ضدعفونی معابر پر تردد و اماکن عمومی شهر قروه، و نیز ضدعفونی کردن بخش اداری دانشگاه های پیام نور و آزاد واحد قروه، همچنین توزیع یک هزار بسته‌ی بهداشتی اهدایی ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) در بین خانواده های نیازمند شهرستان قروه .و هم اکنون در رزمایش کمک مؤمنانه شهرستان قروه که در راستای لبیک به فرموده مقام معظم رهبری (حفظه الله) برگزار شده است، بسته های معیشتی اهدایی ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) با همکاری گروه های جهادی جوانان مؤمن انقلابی شهرستان قروه و همچنین گروه جهادی هم‌عهدان سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در مسجد جامع شهر قروه تجمیع شده است و أن شاء الله با شناسایی دقیق خانواده های نیازمند شهرستان قروه توسط جوانان جهادگر شهرستان در بین این خانواده ها توزیع خواهد گردید. 


مسئول گروه جهادی هم عهدان شهید سلیمانی در قروه عنوان کرد: ۶۰ روز از روز شمار غیرت و شرافت و انسانیت و مجاهدت این جوانان دانشجو و انقلابی و بسیجی در استان کردستان می‌گذرد، این جوانان مؤمن انقلابی که گام دوم انقلاب را رقم خواهند زد و أن شاء الله آزاد سازی قدس شریف توسط همین جوانان رقم خواهد خورد اینچنین مخلصانه و متعهدانه و بی ادعا وارد میدان عملی خدمت رسانی شدند .به فرموده‌ی مقام معظم رهبری(حفظه الله): «سپردن مسئولیت ها و کارها به این جوانان مؤمن انقلابی که تربیت یافته انقلاب اسلامی هستند» باید صورت بپذیرد  . 

 

وی بیان کرد: پس مسئولینی که به این جوانان مؤمن انقلابی و شأن و جایگاهی که امام خامنه‌ای برای این جریان بالاخص در بیانیه و نقشه راه گام دوم انقلاب اسلامی تعیین و ترسیم نمودند نادیده بگیرند و مردم را به وعده های پوچ و اقدامات نمایشی خود سرگرم کنند باید بدانند که رویکردشان از زشت ترین اعمال و زیان بار ترین کارها برای انقلاب و مسلمین است. 


دهقانی گفت: از طرفی نیز جوانان مؤمن و انقلابی موظف هستند که همواره به تهذیب نفس خود و عمل مخلصانه مبادرت بورزند، وگرنه یقیناً در میادین مورد نیاز وضعیتی بهتر از اشخاص مورد انتقاد در انتظار ما نخواهد بود. 


در پایان از همکاری و مساعدت ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) استان کردستان با گروه های جهادی و خدمت رسانی به مردم شریف استان تشکر می‌نمایم. و خاک پای تمامی کسانی که در راه خدمت به مردم و جهاد فی سبیل الله قدم برمی‌دارند را سرمه چشمان خود می‌کنم. 


در دل نامردمی ها مرد بودن دیدن‌یست 
با زمین و آسمان، هم درد بودن دیدنیست 
می‌رود تا پرچم ایمان نیفتد بر زمین  
برگ برگ زخمی قرآن نیفتد بر زمین  
 
انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار