نماینده اصفهان در مجلس: برنامه نظام سلامت نیاز به اصلاح زیرساخت دارد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی  اصفهان، زهرا شیخی ظهر امروز در نشست مطالبه گری پساکرونا که به همت معاونت پژوهش بسیج دانشجویی استان اصفهان و همکاری نمایندگی خبرگزاری تسنیم در اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: در بحث‌های سلامت‌محور و به ویژه در زمان حال که کرونا شیوع پیدا کرده، دیگر کمیسیون‌های مجلس مانند بودجه نیز مداخله می‌کنند اما کمیسیون بهداشت و درمان در این زمینه پیشتاز خواهد بود.

وی افزود: لازم به ذکر است که با توجه به تشکیل نشدن کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یازدهم، گزارش دقیقی از سمت وزارت بهداشت ارائه نشده و اطلاعات ما، تقریبا همان چیزی‌است که در رسانه‌ها اعلام می‌شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطر نشان کرد: با تشکیل کمیسیون بهداشت و درمان و مطالبه‌گری این موضوع، گزارش دقیق از سوی وزارت بهداشت و هیات دولت دریافت کرده و بر اساس آن اقدام خواهد شد.

وی یادآور شد: ما با بیماری مواجه هستیم که ابعاد مختلفش هنوز برایمان روشن نیست و یکی از ابعادی که کمتر به آن پرداخته شد، بعد بیولوژیکی این ویروس است.

شیخی در رابطه با ورود بخش خصوصی به مباحث مالی مبارزه با کرونا اظهار داشت: پس از تشکیل کمیسیون بهداشت مجلس و دریافت گزارش‌های مرتبط از ستاد ملی مبارزه با کرونا، می‌توان در رابطه با ورود بخش خصوصی به بخش مالی ویروس کرونا تصمیم گرفت.

وی با اشاره به روند رشد جمعیت در کشور گفت: 70 درصد علت اصلی توقف نسبی رشد جمعیت، به نگرانی خانم‌ها از شرایط فرهنگی مربوط می‌شود و باید کاری کنیم که خانم‌ها متوجه شوند نگرانی هایی که از نظر فرهنگی و دیدی که به آینده دارند، آن چنان پررنگ نیست.

نماینده مردم اصفهان در مجلس یازدهم تاکید کرد: امکان دارد در صورت ادامه دار بودن شیوع کرونا، اتلاف انرژی‌هایی در این مورد شکل بگیرد، اما چیزی که واضح است این است که تمامی کادر درمان تلاش می‌کنند تا در اولین زمان کرونا را شکست دهند.

شیخی توضیح داد: برنامه نظام سلامت کشور نیاز به بررسی و اصلاح زیر ساخت دارد. البته یاد‌آور می‌شوم که نباید همیشه به پیامد‌های منفی کرونا نگاه کرد و شیوع این ویروس، پیامدهای مثبت بسیاری نیز داشته است، مثل این‌که به جز در موارد ضروری مراجعه به مراکز درمانی نداشته باشیم یا در مساله برنامه ریزی و از ریشه تصمیم گرفتن هم بسیار تاثیر مثبت داشته است.

وی افزود: پیشگیری و اولویت بندی پیشگیری در درمان، مهمترین اصلی‌است که نظام سلامت کشور و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس باید در اولویت اول قرار دهد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: بر این عقیده هستیم که شرایط درمانی باید به صورت یکسان و بدون تبعیض برای همه مردم توزیع شود‌ و صدا وسیما می‌تواند نقش اساسی در آگاهی بخشی و فرهنگ‌سازی مردم داشته باشد.

 

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار