فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان سیرجان:

ایران به پشتوانه دانش نخبگان از تحریم ها عبور می کند/دانشجویان باید فناوری را به کمک تولید بیاورند

دستوری گفت: آمریکا با توجه به تحریم ها و موانعی که برای ایران ساخته است نتوانسته از نقشه های شوم خود نتیجه بگیرد چرا که ایران به پشتوانه دانش نخبگان از تمام دسیسه های دشمن نجات می یابد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / سرهنگ پاسدار علی دستوری در دیدار با ریاست و معاونین و دانشجویان بسیجی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان اظهار کرد: امیدوارم تعامل بین بسیج، سپاه و مجموعه دانشگاه و دانشجویان بیشتر شود، چراکه ظرفیت‌های بسیاری داریم، اما باید ظرفیت‌های جدید خلق شوند و مهم‌ترین هدف ما این است که از دل تهدیدها، فرصت‌هایی ناب پدید بیاوریم.

 
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سیرجان اضافه کرد: آمریکایی‌ها با وجود تحریم‌ها و زورگویی‌های زیاد نتوانستند هیچ غلطی بکنند و آخرین برگ‌های دشمن نیز اقتصادی است، اما نظام مقتدر جمهوری اسلامی به پشتوانه علمی استادان و دانشجویان این برهه را نیز پشت سر می‌گذارد.
 
سرهنگ پاسدار علی دستوری با اشاره به پیشرفت‌های علمی طی چند سال گذشته بیان کرد: ایران در بحث نخبگان علمی رتبه پنجم دنیا را داریم و بیش از ۲۱۰ دانشمند ایرانی جزء مشاهیر بزرگ دنیا هستند و ۱۸ دانشگاه برتر ما در عرصه علمی حرف برای گفتن دارند.
 
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان سیرجان  با اشاره به شعار سال ۹۹ عنوان کرد: اگر بخواهیم به جهش تولید برسیم باید جهش فناوری داشته باشیم و برای این امر حتماً ظرفیت‌های موجود شناسایی و خلق شوند.»
 
وی متذکر شد: شناخت این ظرفیت‌ها، مطالعه و اولویت‌بندی این ظرفیت‌ها وظیفه قشر دانشجو و استادان است که باید با تمام قوا در این حوزه وارد شوند و فناوری را  به کمک تولید بیایند.
 
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت مسائل فرهنگی گفت: «اساس و زیربنای زندگی اجتماعی امور فرهنگی است و در این بخش انرژی و توان بیشتری گذاشته‌ایم.
 
دکتر علی یعقوبی‌پور با بیان اینکه فعالیت‌های فرهنگی را جزء وظایف خود می‌دانیم با تأکید بر همکاری دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان با بسیج مطرح کرد: «این واحد دانشگاهی از معدود دانشگاه‌هایی است که بیشترین فضای فیزیکی را در اختیار بسیج گذاشته است.
 
وی تأکید کرد: جامعه هدف ما مختص گروه خاصی نیست و دانشجویان همه رشته‌ها را دربرمی‌گیرد و سعی داریم فرهنگ بسیجی بودن را در همه دانشجویان فعال کنیم و همه‌ساله نیز برنامه‌های فرهنگی مدونی برگزار می‌کنیم.
 
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان با توجه به نگرش‌های مختلف در بین دانشجویان تبیین کرد: «همه‌‌ساله به منظور برگزاری یادواره شهدا دانشجویانی حتی با نگرش‌های مختلف سیاسی گرد هم جمع می‌شوند و بدون هیچ محدودیتی یادواره شهدای گمنام را به بهترین شکل برگزار می‌کنند.
 
مسئول بسیج دانشجویی شهرستان سیرجان نیز در این دیدار بسیج دانشجویی را حافظ ارزش‌های نظام و انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: «هر دانشجوی مؤمنی که دل در گروی این نظام و انقلاب اسلامی داشته باشد، فارغ از اینکه در کدام نهاد یا تشکل فعالیت دارد را می‌تواند عضوی از بدنه بسیج دانشجویی باشد.
 
سلیمی دریابیگی، هدف از مأموریت‌های بسیج دانشجویی را هر آنچه در منظومه فکری امامین انقلاب بوده، عنوان و مطرح کرد: «مأموریت‌های بسیج دانشجویی در دو بخش تربیت نیروی طراز انقلاب اسلامی و نقش‌آفرینی در زمینه‌های مختلف به منظور رفع چالش‌های اساسی انقلاب اسلامی است.
 
وی در ادامه خطاب به رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان گفت: گزارش‌ها و بررسی‌ها نشانگر تلاش و حمایت‌های مادی و معنوی جنابعالی از برنامه‌ها و فعالیت‌های بسیج دانشجویی است.
 
مسئول بسیج دانشجویی شهرستان سیرجان همچنین عنوان کرد: دانشجویان بسیجی در راستای لبیک به فرمان امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) برای کمک مؤمنانه پیشرو بودند و در این زمینه تلاش و از خودگذشتگی زیادی نشان دادند.
 
سلیمی دریابیگی گفت: کمک مؤمنانه در دو مرحله با همت دانشجویان بسیجی در قالب ۲۰۰ بسته مواد غذایی جمع‌آوری و در اختیار نیازمندان و خانواده‌های نیازمند قرار گرفت.
 
انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار