شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان اصفهان خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی : معیشت طبقه ضعیف در اولویت کار مجلس باشد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /بسم رب الشهدا

نامه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان اصفهان
خطاب به نمایندگان یازدهمین مجلس شورای اسلامی در باب مطالبات بحق مردم

 

معیشت طبقه ضعیف در اولویت کار مجلس باشد.

 

 "امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی)"

 

   ضمن تقدیر از مردم آگاه، شهید پرور و بصیر اصفهان که با درک به موقع شرایط داخلی و بین الملی با حضور حماسی و دشمن شکن در انتخابات دوم اسفند ماه موجبات عزت و عظمت نظام اسلامی را فراهم آوردند و بار دیگر نشان دادند که در شهر شهیدان مردم به ندای دعوت رهبر عزیزشان همواره لبیک خواهند گفت.

و با عرض سلام به برگزیدگان مردم شریف اصفهان و آرزوی توفیق خدمت صادقانه برای نمایندگان راه یافته به بهارستان، توجه نمایندگان محترم اصفهان را به برخی مطالبات به حق مردم بعد از انتخابات جلب می نماییم:

   نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بعد از گذشت بیش از 41 سال از زمان انقلاب تا کنون به برکت سالها مقاومت و ایستادگی ملت غیور ایران اسلامی در برابر قدرت های سلطه گر توانسته است در برابر شرایط سخت تهدید، تحریم، ترور، اغتشاش و جنایت های ناجوانمردانه ای که این سالها علیه مردم و کشور ایجاد شده است، عزت خود را روز افزون نماید و به برکت همین مقاومت ها، پیشرفت های چشم گیری در عرصه های داخلی، منطقه ای و بین المللی حاصل گردیده است.

نمایندگان محترم مردم

 

    همانطور که مستحضرید؛ بیانیه گام دوم انقلاب، در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی توسط رهبر حکیم انقلاب صادر شد که این بیانیه دستاورد های چهار دهه گذشته را در هفت قلمرو عنوان می کند و افق  انقلاب اسلامی در راستای دسترسی به تمدن نوین اسلامی را ترسیم نمودند. اولین و مهمترین قدم سیاسی در بعد از صدور بیانیه گام دوم انقلاب، انتخابات مجلس شورای اسلامی بود که اگر مجلس انقلابی، جوان و یک مجلسی در تراز انقلاب باشد، در بحث گام دوم یک پله جهش خواهیم نمود.

تأکید بر استقلال و عدالت طلبی و تحلیل و بصیرت سیاسی مهمترین مؤلفه هایی است که جریان های مختلف از آنها با عنوان وجوه ممیزه جنبش دانشجویی یاد می کنند و تمرکز بیانیه گام دوم بر دانشجویان و جوانان است. یکی از مباحثی که تأکید رهبر انقلاب و توصیه آن به دانشجویان می باشد، مطالبه ی صحیح مسائل نظام از مسئولین می باشد. حال با توجه به موارد فوق الذکر، زمان آن است که نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و دیگر نهادهای تصمیم گیری و اجرایی، پا به پای مردم عزیزمان برای حل مشکلات و معضلات کشور و مردم، وارد عرصه ی جهاد و عمل جدی شوند. اکنون زمان پاسخگویی و رسیدگی به مطالبات مردمی فرا رسیده و این پرسش مطرح است که برای حل‌ورفع چالش‌های معیشتی مردم باید چه راهکارهایی در پیش گرفته شود؟

ما دانشجویان انقلابی اصفهان  برحسب وظیفه دینی و ملی خود پیرامون این موضوع به چند نکته‌ مختصر اشاره
می نمائیم و از نمایندگان محترم اصفهان در مجلس شورای اسلامی انتظار داریم که تا بنا برضوابط و مقررات و رسالت های نمایندگان ملت جهت تسریع در حل مشکلات و مطالبات بحق مردم در خصوص اجرای محورهای ذیل اقدامات لازم را پیگیری نمایند، تا علاوه بر اثبات چند باره کارآمدی نظام، فرصت سوء استفاده از ضد انقلاب زخم خورده نیز گرفته شود:

 

1ـ توجه و به کاربستن ظرفیت‌های داخلی:

بخش مهمی از مشکلات اقتصادی موجود، محصول نگاه به بیرون برای حل مشکلات کشور حتی اب خوردن مردم، در دستورکار قرار دادن مدل «توسعه وابسته» است که نه تنها از حجم مشکلات نکاسته است، بلکه در بسیاری از زمینه‌ها نیز بر دامنه‌ مشکلات افزوده است. واقعیت تلخ این است که سرمایه خارجی و نگاه به دنیای خارج هیچ گاه حلال مشکلات کشور نخواهد بود و در هیچ کشوری این نگاه بعنوان راه حل نهایی و قطعی پاسخگو نبوده است. افزون بر این، در ایران، نگاه به بیرون و تکیه بر ظرفیت‌های خارجی قطعاً بحران‌زا نیز بوده است. در واقع، برای حل مشکلات کشور چاره‌ای جز اعتماد به ظرفیت‌های داخلی و به کاربستن این ظرفیت‌ها نیست.

 

2- تلاش برای رونق تولید داخلی:

واقعیت آن است که بخش عمده‌ مشکلات اقتصادی مردم در رکود و به ویژه رکود تورمی، بیکاری و... ریشه دارد که این مسائل هم ناشی از ضعف در تولید داخلی و به تعبیر دقیق‌تر، بی‌توجهی به تولید داخلی است که هم زمینه‌های اشتغال‌زایی را محدود کرده و هم سبب تداوم رکود در اقتصاد کشور شده است. در این زمینه به ویژه باید به کاهش جدی واردات کالاهای مصرفی، مبارزه با قاچاق کالا به داخل کشور بخصوص رسمی و سازمان یافته اهتمام ورزید.

 

3- برخورد جدی با مفسدان و رانت‌خواران:

این موضوع قطعاً زمینه‌های امید را در مردم ایجاد می‌کند و با این اقدام، مردم می‌توانند امیدوار باشند که با کنار رفتن مفسدان و ویژه‌خواران، بهبود نسبی در اوضاع کشور حاصل خواهد شد.

 

4- افزایش شفافیت:

با این اقدام مردم بیشتر به دستگاه‌های گوناگون نظام اعتماد خواهند کرد. در واقع، شفافیت خود در عین حال که راهکاری برای مقابله با فساد است، راه‌حلی برای توجه بیشتر به اثربخشی و کارآمدی تصمیم‌ها و اقدامات است.

 

درپایان سربلندی وتوفیقات روزافزون نمایندگان محترم را که در راه ترقی و استعلای ایران اسلامی مان می کوشند، ازخداوند بزرگ وامام زمان«ارواحنا له فداء»مسالت می نماییم. 

والسلام علی من تبع الهدی                                                                                              

 

 

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان اصفهان

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار