نامه بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان فارس به مجمع نمایندگان استان فارس:

آمادگی خود را جهت بررسی و پرداختن به حوزه مسائل آموزش و پرورش، اعلام می‏داریم

بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان فارس، آمادگی خود را با پیشنهاد تشکیل شورای اندیشه ورز دانشجویی جهت بررسی و پرداختن به حوزه مسائل آموزش و پرورش، به نمایندگان محترم استان فارس در یازدهمین مجلس شورای اسلامی، اعلام می‏دارد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان فارس، طی نامه‌ای خطاب به نمایندگان استان فارس در مجلس یازدهم از اعلام آمادگی خود به منظور بررسی و پرداختن به حوزه مسائل آموزش و پرورش، خبر داد. متن نامه به این شرح است:با صلوات بر محمد و آل محمد‌‌ و با احترام، بنابر تاکیدات مقام معظم رهبری نیک مستحضرید که «آینده‏ی کشور ، آینده‏ی دنیای ما به تلاش امروز آموزش و پرورش وابسته است؛ ما هیچ دستگاه دیگری را نداریم که این‏قدر حائز اهمیت باشد ؛ آموزش و پرورش یک دستگاه معمولی و عادی در عرض سایر دستگاه ها نیست ؛ این یک مرکز اساسی و مهمی است ؛ حالا می‏توانید آن را به عنوان موتور یک قطار ، می‏توانید به عنوان مرکز ذخیره‏ی یک مجموعه تعبیر کنید» و اگر کشوری بخواهد در مسیر تمدن سازی و پیشرفت گام بردارد، این مسیر از متن و بطن آموزش و پرورش آن کشور میگذرد ؛ همان‏طور که مقام معظّم رهبری فرمودند ، آموزش و پرورش را درست کنید تا همه جا درست بشود ، صلاح و رستگاری یک جامعه از توجه و نگاه ویژه به آموزش و پرورش نتیجه می‏شود .


آموزش و پرورش ، برترین دستگاه از نظر عمق ،حساسیت، اهمیت و ظرافت در کار است و در مسیر رسیدن به آرمان‏ها و ارزش‏های انقلاب اسلامی ، آموزش و پرورش میدان‏دار است اما تحقق این آرمان‏ها و ارزش‏ها ، همکاری دستگاه‏های مختلف کشور را می‏طلبد. یکی از مهمترین دستگاه‏هایی که در تحقق این امر ، منطقه اثر وسیعی دارد ، مجلس شورای اسلامی است. مجلس شورای اسلامی بعنوان یک نهاد قانون‏گذار و ناظر بر اجرای قوانین در مناسبات سیاسی ، فرهنگی، اجتماعی و ... کشور ، در جهت تقویت موتور پیشران قطار انقلاب اسلامی که همانا آموزش و پرورش است ، نقشی بسیار مهم و بی بدیل دارد که اگر مورد غفلت واقع شود ، تربیت انسانِ مدیرِ ترازِ انقلاب اسلامی که یکی از مهمترین احتیاجات کشور و شئونات آموزش و پرورش است ، دچار آسیبی اساسی می شود .


به یقین ، پیشرفت و توسعه‏ی همه جانبه‏ی یک ملت ، به تربیت انسان هایی آگاه ، متعهد و متخصص بستگی دارد و این امر محقق نمی‏شود مگر در بستر آموزش و پرورش تحول آفرین ؛ از این رو با توجه به جایگاه مهم مجلس شورای اسلامی در قانون گذاری و نظارت بر اجرای قوانین مصوب در حوزه نظام آموزش و پرورش ، از نمایندگان منتخب استان فارس در یازدهمین دوره‏ی مجلس شورای اسلامی انتظار می رود با نگاهی عالمانه ، کارشناسی شده و با برنامه ، نسبت به تعلیم و تربیت و مسائل آموزش و پرورش همت بگمارند و ضمن بهره‏گیری از نظرات کارشناسان و دل سوزان این عرصه ، در مقاطع مختلف تصمیم و گیری و قانون گذاری های مربوطه ، بعنوان نماینده‏ی مردم ، بهترین و شایسته ترین تصمیم ها و نظرات را در این عرصه از آنها شاهد باشیم .


بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان فارس- همانگونه که سابقاً آمادگی خود را جهت همکاری و همراهی با نمایندگان محترم اعلام داشته است - مجدد آمادگی خود را با پیشنهاد تشکیل شورای اندیشه ورز دانشجوییِ متشکل از دانشجویانِ جوانِ دلسوز و دغدغه‏مند این عرصه جهت بررسی و پرداختن به حوزه مسائل آموزش و پرورش ، به نمایندگان محترم استان فارس در یازدهمین مجلس شورای اسلامی ، اعلام می‏دارد .


در ادامه به چند مورد از اهم مسائل حوزه آموزش و پرورش که انتظار می‏رود در آینده در دستور کار نمایندگان محترم قرار بگیرد ، اشاره می‏گردد :

1 ) اهتمام و نظارت جدی بر قوانین ناظر بر اجرای تمام و کمال سند تحول بنیادین آموزش و پرورش

2 ) نظارت بر اجرای صحیح و کامل طرح رتبه بندی معلمان مطابق با سند تحول بنیادین آموزش و پرورش

3 ) دقت و بررسی ویژه پیرامون طرح خرید خدمات آموزشی و خصوصی سازی در آموزش و پرورش و جلوگیری از تبدیل مدرسه به یک بنگاه اقتصادی - پولی

4 ) اهتمام ویژه نسبت به قانون گذاری و نظارت بر حسن اجرای قوانین حوزه عدالت آموزشی با عنایت به این مسئله که اگر ما امروز در آموزش و پرورش نگاه عدالت محور نداشته باشیم ، نتیجه این خواهد شد اختلاف طبقاتی در حال و آینده‎‏ی کشور روز به روز بیشتر خواهد شد.


5 ) عنایت ویژه به مسئله‏ی دانشگاه فرهنگیان به عنوان نقطه‏ی ثقل آموزش و پرورش و توجه کمی و کیفی به این دانشگاه .

پیشاپیش ضمن تشکر از توجه نمایندگان محترم استان فارس به مسائل و مطالب فوق ، امید است که در ادامه‏ی راه با عمل به تکلیف ، توشه‏ای برای آخرت خود آماده کنیم.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار