مدیریت فرهنگ سازی ناحیه بسیج دانشجویی فارس برگزار میکند؛

2 جزء قرآن حفظ کن و 10 میلیون تومان جایزه ببر

مدیریت فرهنگ سازی ناحیه بسیج دانشجویی فارس با همکاری دارالقرآن بسیج سپاه فجر و موسسه دارالتحفیظ الهادی شیراز برنامه‌ی "2 جزء قرآن حفظ کن و 10 میلیون تومان جایزه ببر" برگزار می کند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /مدیریت فرهنگ سازی ناحیه بسیج دانشجویی فارس با همکاری دارالقرآن بسیج سپاه فجر و موسسه دارالتحفیظ الهادی شیراز برنامه‌ی "2 جزء قرآن حفظ کن و 10 میلیون تومان جایزه ببر" برگزار می کند.موسوی مدیریت فرهنگ سازی ناحیه بسیج دانشجویی فارس گفت: در راستای ترویج فرهنگ حفظ قرآن و عمل به مطالبه حضرت آقا مبنی بر تربیت 10 میلیون حافظ قرآن تصمیم به اجرای طرحی با نام( 2 جزء قرآن حفظ کن و 10 میلیون تومان جایزه ببر) با همکاری دارالقرآن بسیج سپاه فجر و موسسه دارالتحفیظ الهادی شیراز نمودیم.

موسوی در ادامه گفت: علی رغم گذشت بیش از 7 سال از اولین مطالبه جدی حضرت آقا در سال 92 مبنی بر تربیت 10 میلیون حافظ قرآن کریم، آمار رسمی نشان از تربیت کمتر از 1 میلیون حافظ قرآن در کشور دارد که برای کشور اسلامی مانند جمهوری اسلامی که داعیه‌دار ساخت جامعه قرآنی است جای بسی تاسف دارد زیرا که این آمار در دیگر کشورهای اسلامی غیر شیعی خیلی بیش از این است.

موسوی افزود: هر چند قبول داریم که حفظ و قرائت قرآن مقدمه تدبر و فهم و سپس عمل به قرآن و نهایتا ساخت جامعه قرآنی است و نباید فقط به ظاهر قرآن اکتفا کرد ولی طبق فرمایش حضرت آقا، حفظ و قرائت قرآن مقدمه فهم قرآن است و اگر کسی فکر کند کند که بدون حفظ و قرائت قرآن به فهم قرآن و تدبر در قرآن خواهد رسید سخت در اشتباه است.

موسوی بیان کرد: در این طرح ابتدا علاقه مندان بعد از طی انجام مراحل مصاحبه، گزینش خواهند شد و توضیحات لازم و ضرورت کار حفظ از ابعاد مختلف برای آنها داده خواهد شد و سپس مخاطبین شروع به حفظ جزء 30 ام و نهایتا حفظ جزء 1 می کنند و در نهایت با قرعه کشی به نفرات برتر جایزه ویژه 10 میلیون تومانی و به دیگر افراد ده‌ها جایزه ارزنده دیگر اهداء خواهد شد.

مدیر فرهنگ‌سازی ناحیه بسیج دانشجویی در پایان گفت: همانگونه که در قرآن بشارت به بهشت و حورالعین و نهرها و... در راستای تقویت انگیزه مادی افراد شده و در آیات قرآن داریم که ( و لا تنس نصیبک من الدنیا: نصیبت را از دنیا فراموش نکن) و یا این آیه قرآن که ( ربنا آتنا فی الدنیا حسنه و فی الاخره حسنه) ما هم باید سعی کنیم در این راه گام های اول را در زمینه تشویق انگیزه های مادی و نهایتا انگیزه های معنوی افراد برداریم و در گام بعدی به سمت آموزش حفظ و قرائت قرآن گام برداریم تا نهایتا با هدایت درست انگیزه های افراد و مخاطبین ما که از همه اقشار جامعه هستند به تعمیق معنویت و انگیزه های معنوی در این مسیر برسیم و بتوانیم به یکی از 200 مطالبه جدی حضرت آقا در حوزه قرآنی در حد وسع و توان خودمان گام برداریم. ان شاءالله

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار