چهار رزمایش بزرگ قرارگاه مبارزه با کرونا بسیج دانشجویی هرمزگان/ امیر حسین ذاکری:از ابتدای شیوع کرونا همواره در حال خدمت رسانی به مردم و محرومان بوده ایم

دبیر قرارگاه مبارزه با کرونا بسیج دانشجویی هرمزگان گفت: چهار رزمایش بزرگ که شامل ضدعفونی و گندزدایی، تهیه و توزیع بسته های معیشتی، ماسک و دستکش و دیگر اقدامات بوده، در این قرارگاه انجام شده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /امیر حسین ذاکری، دبیر قرارگاه مبارزه با کرونا بسیج دانشجویی هرمزگان در گفتگو با خبرنگار ناحیه از برگزاری چهار رزمایش بزرگ در استان توسط این قرارگاه، خبر داد.

وی با اشاره به نتایج ارزشمند این رزمایش ها، اظهار کرد: رزمایش جهادگران مکتب سلیمانی، با هدف رفع آلودگی و ضدعفونی بندرعباس و خدمت رسانی به مردم استان صورت گرفت.

ذاکری افزود: این رزمایش با همکاری دانشجویان جهادگر و نوجوانان و جوانان عاشورایی بندرعباس و همچنین خادمین شهدا، در ١٣منطقه  بویژه محلات آسیب پذیر بندرعباس صورت گرفت.

وی با اشاره به همکاری پایگاه بسیج محلات، اظهار کرد: بیش از ١٨ هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده جهت گندزدایی توزیع شد که در مجموع ٩٦ منطقه در سراسر استان انجام شد.

امیر حسین ذاکری در خصوص غربالگری در مبادی ورودی شهر های استان گفت: این اقدام با همکاری مراکز بهداشت محلات در سطح استان در دوماه اول شیوع کرونا صورت گرفت.

وی تاکید کرد: تحت عنوان این رزمایش، قبل از شروع کمک های مومنانه در کشور، حدود ۲هزار بسته مواد غذایی و هزار پرس غذا در بین نیازمندان و مستضعفان توزیع شد.

دبیر قرارگاه مبارزه با کرونا بسیج دانشجویی در رابطه با رزمایش دیگر که انجام شد، تصریح کرد: رزمایش وحدت باهدف غربالگری، گندزدایی و رفع آلودگی در منطقه گچین با همکاری پایگاه های بسیج آن منطقه و حوزه شهیدبهرامی در دو منطقه گچین پایین و گچین بالا انجام شد.

ذاکری ادامه داد: سومین رزمایش که انجام شد، رزمایش لباس خاکی ها که با همکاری دانشجویان جهادگر و دیگرخادمین شهدا است، که هنوز در حال ادامه میباشد.

دبیر قرارگاه مبارزه با کرونا بسیج دانشجویی اضافه کرد: فقط بخشی از این رزمایش، رفع آلودگی و گندزدایی در مناطقی که موارد مثبت دیده شده، بوده است.

وی افزود: بخشی دیگر از کار این رزمایش، توزیع ٣هزار بسته معیشتی همزمان با عید سعید فطر، دربین نیازمندان بود.همچنین ۲۵۰ هزارماسک و۶ هزار دستکش در پنج کارگاه تولیدی گروه های جهادی دانشجویی تولید شده و از زمان شیوع کرونا بین نیازمندان و بیماران توزیع گردید.

ذاکری در رابطه با اخرین رزمایش انجام شده گفت: رزمایش احسان دانشجویی با همکاری بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) انجام شد که در این رزمایش ۱۰۰۰ بسته مواد غذایی تهیه و توزیع گردید.
 
دبیر قرارگاه مبارزه با کرونا بسیج دانشجویی خاطرنشان کرد: در این مرحله نیز حدود۷۰۰بسته نان با همکاری بنیاد علوی در هفت شهرستان توسط دانشجویان جهادگر در بین خانواده حاشیه نشین شهرها توزیع شد.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار