جانشین فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی استان سیستان و بلوچستان؛

اساس انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی بود

جانشین فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی استان سیستان و بلوچستان: جریانی که امام خمینی(ره) شروع کردند، هم چنان درحال پیشرفت و حرکت رو به جلو هست که خروجی آن پیدایش نسل جدیدی از انقلابیون مبارز است که پایه های تمدن غرب و شرق را هدف قرار می دهد و خط بطلانی بر استعمارگران غربی و شرقی می کشد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /ابوالفضل سرگزی، جانشین فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی استان سیستان و بلوچستان گفت: در خصوص شخصیت حضرت امام خمینی(ره) و بحث انقلاب اسلامی به نکته ای که باید دقت شود این است که اساس انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی بود.

 
 
وی افزود: انقلاب فرهنگی یک تغییر بنیادی در باور ها و بنیان های فکری جامعه ایجاد می کند، ما می بینیم در حکومت پهلوی که وابستگی کامل به غرب دارد، دنیا با شخصیتی به اسم امام خمینی(ره) مواجهه می شود که جایگاهی برای شرق و غرب قائل نیست چرا که آنها را در جایگاه نظام سلطه، استکبار و ظلم به مستضعفین می بیند و جهان با شخصیتی روبرو می شود که خود را خادم مستضعفین می بینید.
 
 
سرگزی بیان کرد: امام خمینی(ره) با یک ادبیات، گفتمان و منطق جدیدی وارد عرصه بین الملل شدند.
 
 
جانشین فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی استان سیستان و بلوچستان گفت: جریانی که امام خمینی(ره) شروع کردند، هم چنان درحال پیشرفت و حرکت رو به جلو هست که خروجی آن پیدایش نسل جدیدی از انقلابیون مبارز است که پایه های تمدن غرب و شرق را هدف قرار می دهد و خط بطلانی بر استعمارگران غربی و شرقی می کشد.
 
 
این مسئول ادامه داد: در منطقه شاهد آن هستیم که در بعضی کشورها، حکومت اسلامی که تشکیل می دهند زیاد دوام ندارد و سریع جایش را با حکومت لیبرال عوض می کند و اساس حکومت ها عوض می شود اما میبینیم که مسیر و راه امام خمینی(ره) به درستی در حال طی شدن به سمت هدفی که معین شده می باشد.
 
 
وی در ادامه مسیر امام، گفتمان امام، دیپلماسی امام، را متعلق به همه تاریخ  که از یک نگاه توحیدی سرچشمه می گیرد عنوان کرد.
 
 
سرگزی اظهار داشت: امام خمینی(ره) به وضوح آینده انقلاب اسلامی را می دیدند چرا که این انقلاب از نگاه توحیدی سرچشمه می گرفت، به طور مثال، می بینیم که در اوج جنگ با عراق، امام خمینی(ره) در سخنرانی مطرح می کنند که ملت عراق، ملت خود ماست و عده ای تعجب می کنند که منظور امام از این صحبت چه بوده چرا که در آن زمان ایران و عراق در حال جنگ بودند و امام صریحا اشاره می کند که این جنگ به واسطه زیاده خواهی های صدام است نه مردم عراق. و امروز می بینیم صحبت های امام در این خصوص به حقیقت پیوسته و مردم عراق و ایران از متحدین هم هستند.
 
 
 
وی در پایان خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی با "الله اکبر" به ثمره می نشیند و نظام طاغوتی را از کار برکنار می کند و همچنین همین نگاه در جنگ تحمیلی نیز وجود دارد، بخصوص آنجا که امام خمینی(ره) در خصوص آزاد سازی خرمشهر فرمودند که خرمشهر را خدا آزاد کرد.

ارسال نظر


captcha