معاون مطالبه گری و گفتمان‌سازی بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان شهید رجایی شیراز:

رفع محدودیت‌های فضای آموزشی فرهنگیان از جمله مسائل اساسی پیش روی نمایندگان مجلس است

انتظار ما دانشجویان از نمایندگان مجلس شورای اسلامی این هست که بدون هیچ ملاحظه سیاسی مسائل آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان را وارسی و سر و سامان دهند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /مهرداد ارژنگ، معاون مطالبه گری و گفتمان‌سازی بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان شهید رجایی شیراز، در خصوص مطالبه‌گری از نمایندگان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حمایت از دانشگاه فرهنگیان و دانشجومعلمان نوشت:


بسم الله الرحمن الرحیم

صحبت خودم رو با یک فرمایش از رهبری معظم انقلاب آغاز میکنم که فرمودند: «آینده کشور و آینده دنیای ما به آموزش و پرورش وابسته است.»

معلم و دانشگاه فرهنگیان عصاره و چکیده آموزش و پرورش است که از نگاه رهبری مرکز ثقل اصلی و دروازه ورود به معلمی و آموزش و پرورش است.

جایگاه و مقام آموزش و پرورش نباید بر کسی پوشیده بماند، بدون شک هر جامعه اسلامی برای توسعه و پیشرفت قبل از اینکه نیاز به امکانات مادی داشته باشد محتاج به نیروی انسانی کارآمد و متدین دارد.

با توجه به آغاز مجلس و شروع کار منتخبین مردم شریف استان فارس در مجلس شورای اسلامی، ما نمایندگان استان فارس رو دعوت و فراخوان به حل مسائل موجود در آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان چه در سطح کلان و استان می نماییم.

اجرای تمام و کمال سند تحول بنیادین که سالیان زیادی بین وزرای مختلف آموزش و پرورش دست به دست میشه و از اجرای آن سر باز می زنند، مسئله خرید خدمات و خصوصی سازی که پاشنه آشیل شده برای ضربه به دستگاه معلمی و تربیت معلم.

عدالت آموزشی که خودش به دو طبقه برخوردار و محروم تقسیم شده و فقط برای طبقه برخوردار اجرا میشود و دیگر مناطق محروم رو به دادن چند امکانات ساده تعریف میکنن، اقتصاد آموزش و پرورش که بدون شک هر هزینه ای برای این دستگاه مهم سرمایه گذاری حساب میشود و باید از نگاه هزینه ای به تعلیم و تربیت پرهیز شود.

اجرای نادرست رتبه بندی معلمان که ابزاری شده برای بی اعتبار کردن جایگاه معلمین و نگاه ویژه به دانشگاه فرهنگیان با اجرای حمایت ها و رفع محدودیت های فضای آموزشی و تخصیص سرانه غذایی از جمله مسائل اساسی پیش روی نمایندگان محترم هست.

انتظار ما دانشجویان از نمایندگان مجلس شورای اسلامی این هست که بدون هیچ ملاحظه سیاسی مسائل آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان را وارسی و سر و سامان دهند و از مشورت با دل‌سوزان آموزش و پرورش دوری نکنند و همت به جبران کاستی ها و بی توجهی های گذشته کنند. 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار