مسئول رشد و کادر سازی خواهران ناحیه بسیج دانشجویی استان ایلام؛

الهی بودن؛ مهمترین شاخصه اندیشه امام(ره)

حسینی گفت: امام چشمه حیات و گنجینه اسرار بود، انسان کامل بود، او به خصلتهای والا و سجایا و مکارم اخلاق آراسته بود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / سیده هاجر حسینی مسئول رشد و کادر سازی خواهران ناحیه بسیج دانشجویی استان ایلام ضمن تسلیت به مناسبت سالگرد ارتحال ملکوتی امام دلها و گرامیداشت سالروز قیام خونین ۱۵ خرداد گفت: امام چشمه حیات و گنجینه اسراربود، انسان کامل بود، او به خصلتهای والا و سجایا و مکارم اخلاق آراسته بود.

وی افزود: در حالی که تمام اتکای رژیم شاه به خارج بود اما امام دقیقا به نیروهای داخلی توجه کردند و با آزاد شدن این نیروهایی که در حقیقت سرکوب شده بود پیشرفت های علمی فراوان حاصل شد.

حسینی با اشاره به انطباق و وحدت افکارو گفتار و رفتار امام خمینی (ره)، گفت: افکار و اندیشه های امام دقیقا با اعمال و رفتار و گفتار ایشان یکی بود و وحدت کامل داشت و این گونه نبود که به نحوی فکر کنند و به نحوی دیگر بیان کنند و دقیقا می شد از روی اندیشه های امام به اعمالشان و از روی اعمالشان به اندیشه شان پی برد.


 وی مهمترین شاخصه اندیشه های امام (ره) الهی بودن این اندیشه ها توصیف کرد و گفت: امام دقیقا به آنچه خواست خدا بود و در قرآن و احادیث آمده است توجه داشت و با توجه به این که در این راه هیچ ترس و واهمه ای نداشت مصداق بسیار خوبی از آیه «لا یخافون لومه لائم» بود.


وی در ادامه افزود: از دیگر خصوصیات امام خمینی می توان به ظلم ستیزی و ساده زیستی و حمایت از مستضعفان، اعتماد به نفس و تکریم مردم اشاره کرد.


مسئول رشد و کادر سازی خواهران ناحیه بسیج دانشجویی استان ایلام، در خصوص تاثیر اندیشه ها و شخصیت امام در پیشرفت علمی و فرهنگی در ایران گفت: پیشرفت هایی که ما بعد از انقلاب در مسائل نظامی، علمی، صنعتی، فرهنگی و ... در ایران رخ داد، نتیجه همان اعتماد به نفس بود که امام به مردم داد و نتیجه  ترغیبی بود که امام نسبت به خود شناسی و شناخت نیروهای داخلی داشتند.


سیده هاجر حسینی افزود: در مجموع در نتیجه اعتمادی که امام به مردم داشت و علاقه ای که مردم به امام داشتند نیروها و ظرفیت های داخلی مردم مورد توجه و عنایت قرار گرفت و علیرغم همه تحریم ها و تمام توطئه هایی که علیه نظام جمهوری اسلامی انجام شد. پیشرفت های علمی و فنی و صنعتی حاصل شد تا جهش بزرگی در علم و دانش و صنایع به دست آوریم.


وی گفت: در همه جای دنیا هر کجا که انقلابی شده است انقلابیون از همان ابتدا قدرت را در دست گرفته و تا پایان عمر هم در اختیار داشتند اما شما می بینید که به واسطه اعتمادی که امام به مردم داشت و دستوری که ایشان داد، یکی دو ماه پس از انقلاب، رفراندوم برگزار شد تا مردم بیایند و خودشان حکومتی را که می خواهند انتخاب کنند و در حالی که پیشاپیش شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی داده شده بود، امام خواستند که این رفراندوم به عنوان یک ابتکار حاکی از اعتماد در تاریخ باقی بماند.

 

انتهای پیام/م

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار