در بیانیه بسیج دانشجویی استان آمده است:

احیاء تمدن بزرگ اسلامی مرهون هدایت ها و و روشنگری خمینی عظیم(ره)

رتحال خمینی عظیم(ره) و قیام خونین 15 خرداد که به برکات همان هدایت و روشنگری حکیمانه حضرت امام خمینی (ره) شکل گرفت زمینه احیاء تمدن بزرگ اسلامی را در قلب مستضعفین جهان هموار ساخت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /در بیانیه شورای تبیین مواضع ناحیه بسیج دانشجویی استان چهارمحال و بختیاری آمده است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم
 
چهارده خرداد عروج ملکوتی بزرگ مردی است که معنای اسلام ناب محمدی (ص) را در بستر انقلاب اسلامی به کام ملت ایران حلاوت بخشید.
امام خمینی (ره) مظهر بارز زهد و تقوا و یک حقیقت همیشه زنده است. حضرت امام (ره) با نهضت حماسه‌ساز عظیم خود در تاریخ معاصر، اراده و جسارت حق‌جویی و ظلم‌ستیزی را برای ملت‌های ستم‌دیده و تحت سلطه به ارمغان آورد، ایشان با اندیشه‌های نافذ و ژرف خود مسیر سعادت و رستگاری را بر همگان ترسیم کرد.
ملت بزرگ ایران اسلامی و امت وفادار در حالی به استقبال گرامیداشت سالگرد رحلت امام و پیر و مراد خود می‌رود که بسیاری از اندیشه‌های ناب و آسمانی‌اش به منصه ظهور رسیده و یا طلیعه وقوع آن‌ها نمایان شده است.بی‌شک آن چه امام بزرگوارمان فریاد کرد، در همه مناسبات فردی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی امت اسلام و بلکه جهان معاصر، نقش آفرینی سرنوشت‌ساز و تعیین کننده‌ای بوده است.
امروز به برکت حرکت عظیم و انقلابی مردم در سال‌های حماسه و خروش که قیام خونین پانزدهم خرداد نقطه آغازین آن بود، همه ما مردم کشور وارث خون شهدای بزرگواری هستیم که با اعتقاد خود، گام در راه مبارزه و جهاد نهادند و بر همگان واجب است به عنوان رهروان طریق متعالی حضرت امام (ره) در جهت ترویج فرهنگ انقلاب و امام تلاش نمایند.
حقیقت این است که با هجرت آسمانی آن بزرگ مرد جهان، بیش از پیش با تفکرات، آرمان‌ها و اهداف متعالی و انسان ساز آن آفتاب بی‌غروب آشنا شده و هر سال عظمت وجودی اش را احساس می‌کنیم اما افسوس که این توفیق در سالی که دیدار امام خامنه ای(مدظل العالی) لازم و تجدید بیعت با آرمان های امام خمینی (ره) امریست اجتناب ناپذیر، به علت شیوع ویروس منحوسی به نام کرونا از ما دانشجویان سلب شده ولی سالگرد ارتحال خمینی عظیم(ره) و 
قیام خونین 15 خرداد که به برکات همان هدایت و روشنگری حکیمانه حضرت امام خمینی (ره) شکل گرفت زمینه احیاء تمدن بزرگ اسلامی را در قلب مستضعفین جهان هموار ساخت.
ضمن بزرگداشت و ادای احترام به روح بلند و ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و شهدای گرانقدر قیام خونین ١٥ خرداد، امید است بتوانیم پاسدار آرمان‌های والای امام راحل و خون پاک شهدای والامقام بوده و ادامه دهنده راه شهیدان همیشه جاوید و اندیشه‌های معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) تحت هدایت و رهبری مقام معظم رهبری مد ظله العالی باشیم.
 
ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام سالگرد ارتحال ملکوتی پیر جماران، بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و گرامیداشت انتخاب تاریخی و شایسته حضرت آیۀ الله العظمی امام خامنه ای(مدظله العالی) به رهبری نظام مقدس جمهوری اسلامی از سوی مجلس خبرگان رهبری، با آمال آسمانی امام راحل عظیم الشأن و منویات حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی پیمانی مجدد می بندیم که در شرایط خاص منطقه ای و بین المللی تمام قدرت مادی و معنوی خود را در راه اعتلای ارزش های انقلابی به کار گرفته و در راه دفاع از دست آوردهای انقلاب عظیم اسلامی تحت رهبری خردمندانه حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) در مسیر پر فروغ و نورانی حضرت امام خمینی(ره) تا تحقق کامل آرمان های والای اسلامی این نظام الهی حرکت نماییم.
 
 
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان چهارمحال و بختیاری

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار