در پی دستگیری رییس شورای شهر تبریز به جرم فساد اقتصادی بسیج دانشجویی دانشگاه های بزرگ تبریز بیانیه ای صادر کردند

برای بسیاری از مردم سوال است که چگونه افرادی که شائبه فساد در موردشان وجود دارد در سال های متمادی در مسئولیت های مهم و تاثیرگذاری در سطح استان و کشور فعالیت نموده اند؟!

مردمی که با تمام وجود سختی های ناشی از مشکلات اقتصادی را تحمل می کنند، وجود فساد در این مراکز مهم را بر نخواهند تابید.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / در پی دستگیری رییس شورای شهر تبریز به اتهام فساد مالی، بسیج دانشجویی دانشگاه های بزرگ تبریز، بیانیه ای را صادر کردند

 

متن بیانیه به شرح ذیل است:

 
بسم الله الرحمن الرحیم
امروز کشور ما نیازمند فضایی است که در آن همه اقشار جامعه از صحت و سلامت ارتباطات حکومتی ، امانت و صداقت متصدیان امور مطمئن بوده و احساس امنیت و آرامش نمایند. اگر دست مفسدان و سوء استفاده کنندگان از امکانات بیت المال قطع نشود و اگر امتیاز طلبان و زیاده خواهان پر ادعا و انحصارجو طرد نشوند همه احساس ناامنی و نومیدی خواهند کرد.
در چنین فضایی ، احضار و بازداشت چندین تن از مدیران ارشد شهرداری و شورای شهر تبریز در دوره های متوالی اخیر از جمله رئیس شورای شهر ، تعدادی از اعضای شورای شهر و شهردار سابق تبریز و جمعی از مدیران ارشد و شهرداران مناطق فعلی تبریز در رابطه با شائبه فساد ، خبری خوش از بُعد مبارزه با فساد اقتصادی و برخورد با دانه درشت ها اما بهت آور برای خطه فساد ستیز و عدالت خواه آذربایجان است. 
به واقع جای تعجب است در برهه ای که دشمن ، سنگین ترین تحریمها را بر ملت مقاوم ایران اعمال نموده و مردم تحت فشار اقتصادی و معیشتی می باشند نهادهایی همچون شورای شهر و شهرداری که می بایست خط مقدم خدمت رسانی به مردم باشند و نفرات پاکدست با روحیه جهادی به دنبال حل مسائل مردم باشند، وقایعی از این دست اتفاق می افتد و موجبات یأس و بدبینی مردم به نظام و انقلاب را مهیا می سازد. 
برای بسیاری از مردم سوال است که  چگونه افرادی که شائبه فساد در موردشان وجود دارد در سال های متمادی در مسئولیت های مهم و تاثیرگذاری در سطح استان و کشور فعالیت نموده اند؟! 
حضور افراد با شائبه ارتباط با فساد در مناصب و جایگاه های مختلف مدیریتی در طول سالیان متمادی و مسئولیت های فعلی آنان نکته قابل تأملی است که امکان ایجاد رانت، نفوذ و فساد را در حوزه های گوناگون کشور متصور می سازد و ضروت تحقیق و تفحص گسترده پیرامون نکته ذکر شده توسط دستگاههای مسئول را کاملا ضروری می سازد.
مسئولان و کارگزاران حکومت در نهاد ها و دستگاههای مختلف بدانند مردمی که با تمام وجود سختی های ناشی از مشکلات اقتصادی را تحمل می کنند، وجود فساد در این مراکز مهم را بر نخواهند تابید. 
بر این اساس شورای مرکزی بسیج دانشجویی دانشگاه های بزرگ تبریز ضمن تشکر از دستگاه قضایی و سازمان اطلاعات سپاه بابت ورود به این مسئله مهم ، از ریاست محترم قوه قضائیه، رئیس کل دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب استان و سازمان اطلاعات مصرانه انتظار دارد ضمن رسیدگی دقیق  به اتهامات وارده و شفاف سازی آن در افکار عمومی ، از اعمال نفوذ صاحبان قدرت و ثروت در روند دادرسی جلوگیری نموده و مُرّ قانون و عدالت علوی را در مورد ایشان اجرا نمایند و در این راستا اطلاع رسانی مکفی و به موقع را حق ملت بزرگوار ایران میداند. در پایان متذکر   می شود بسیج دانشجویی به عنوان فرزندان انقلاب و ملت این روند را تا سرانجام احقاق حقوق از دست رفته پیگیری خواهد نمود.
والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته
بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد تبریز
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور تبریز
بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی سهند تبریز
بسیج دانشجویی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان
بسیج دانشجویی دانشگاه هنر اسلامی تبریز
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان آذربایجان شرقی
بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای استان آذربایجان شرقی
بسیج دانشجویی دانشگاه علمی و کاربردی استان آذربایجان شرقی

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار