اقدام آتش به اختیار جوانان بسیجی هرمزگان/ بهترین پاسخ به بی توجهی مسئولین، علم کردن پرچم مطالبه گری و آرمان خواهی توسط جوانان این مملکت است

یکی از بارزترین و مهمترین مشکلی که به ویژه مردم استان هرمزگان با آن دست و پنجه نرم میکنند، نبود راه های مواصلاتی و جاده های مناسب است که رفت و آمد و حمل و نقل مردم منطقه را دچار سختی کرده و بعضا ناممکن میسازد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /امروزه یکی از بزرگترین چالش های انقلاب اسلامی که با آن روبرو است، حل مشکلات مردم است که نیازمند توجه و تلاش برای حل آن توسط مسئولین می باشد. اما اگر با بی توجهی مسئولین روبرو شویم چه باید کرد؟

از کنار بسیاری از این مشکلات که عبور کنیم، قطعا یکی از بارزترین و مهمترین مشکلی که به ویژه مردم استان هرمزگان با آن دست و پنجه نرم میکنند، نبود راه های مواصلاتی و جاده های مناسب است که رفت و آمد و حمل و نقل مردم منطقه را دچار سختی کرده و بعضا ناممکن میسازد.
 
یکی از این جاده ها که ساخت آن به اوایل انقلاب برمیگردد، مسیر های ارتباطی دهستان چراغ آباد منطقه توکهور و هشتبندی به شهرستان های منوجان استان کرمان و رودان استان هرمزگان است که بواسطه حجم عبور و مرور زیاد و ترانزیتی بودن جاده، چاله ها و فرورفتگی های بسیاری در آن ایجاد شده است.
در این رابطه مسئول بسیج دانشجویی دانشکده فنی کرانی بندرعباس در گفتگو با خبرنگار ناحیه بسیج دانشجویی، اظهار کرد: علاوه بر خرابی های متعدد این جاده، بر اثر بارندگی و ایجاد سیل آب نیز یکی از پل های غیر استاندارد این مسیر تخریب شد و حدود ٦ ماه رفت و آمد مردم به سختی صورت می گرفت؛ که علی رغم پیگیری های شورای دهستان چراغ آباد، اقدام قابل توجهی از سوی مسئولین مربوطه صورت نگرفت.
 
محمد تقوائی نژاد افزود: سرانجام پس از بی توجهی مدیران راهداری، جمعی از جوانان خودجوش جهادگر این منطقه با امکانات محدود خود نظیر شن و سیمان، شروع به پر کردن چاله های این جاده کردند.
 
همچنین یکی دیگر از جاده های بسیار خطرناک و پر پیچ و خم این منطقه، راه مواصلاتی منطقه توکهور و هشتبندی به مرکز شهر میناب است که دارای گردنه های بسیار خطرناکی میباشد.
 
با وجود مطالبه مردم و مسدود کردن این جاده در سال ٩٧ برای بهسازی آن، هیچ اقدامی از سوی مسئولین صورت نگرفت و در سال ٩٨ با بازگشایی مجدد جاده، مردم بازهم با ترس و دلهره از این مسیر عبور میکنند.
تقوائی نژاد در خصوص این جاده نیز گفت: دی ماه سال ٩٧ با سفر استاندار به توکهور و هشتبندی، مردم منطقه شاهد حضور ده ها دستگاه ماشین آلات راهداری برای حل این مشکل بودند که با اتمام سفر استاندار، دیگر خبری از این ماشین آلات تزئینی نبود.
 
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فنی کرانی بندرعباس تاکید کرد: بسیج دانشجویی مطالبات به حق مردم شریف این منطقه را تا حصول نتیجه از مسئولین ذیربط، پیگیری و به یاری خداوند حل خواهد کرد.
 
منطقه توکهور و هشتبندی در ٦٠ کیلومتری شهرستان میناب استان هرمزگان قرار دارد و دارای ٣٥ هزار نفر جمعیت می باشد.این منطقه قطب کشاورزی خارج از فصل کشور محسوب میشود که ملتزم توجه بیشتر مسئولین می باشد.
 
بهترین پاسخ به بی توجهی مسئولین، علم کردن پرچم مطالبه گری و آرمان خواهی توسط جوانان این مملکت است که به فرموده رهبر معظم انقلاب استفاده از ظرفیت های کشور نیازمند حرکت آتش به اختیار جوانان در چهارچوب قوانین و مصلحت کشور میباشد، تا هدف بزرگ گام دوم انقلاب که "جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی بزرگ" است، محقق شود.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار