مسئول رشد و کادر سازی خواهران ناحیه بسیج دانشجویی استان ایلام؛

روز قدس، روز همبستگی مسلمانان جهان است

خانم حسینی گفت: روز قدس در حقیقت، روز همبستگی مسلمانان جهان است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / خانم حسینی مسئول رشد و کادر سازی خواهران ناحیه بسیج دانشجویی استان ایلام گفت: امروز مسأله فلسطین، مسأله همه ماست، باید با همه وجودمان از مردم مظلوم فلسطین دفاع و حمایت کنیم.
وی افزود: بیت المقدس از دو نگاه حائز اهمیت و قابل بررسی است، یکی اینکه چرا دشمن نسبت به این سرزمین حساسیت دارد و همواره آن را در معرض توجه همگان قرار می دهد و موضوع دوم اینکه باید دانست که حکام و سران کشورهای اسلامی چقدر به این موضوع اهمیت می دهند و چه طرح ها و برنامه ها در قبال حفظ آن دارند؟

وی در ادامه گفت: آنچه توجه دشمن را جلب کرده است، اهمیت این سرزمین از نگاه آیات، روایات و تاریخ آن از جنبه های متعدد است.
مسئول رشد و کادر سازی خواهران ناحیه بسیج دانشجویی اضافه کرد: بیت المقدس از نگاه سیاسی، اجتماعی حائز اهمیت بوده، خاستگاه پیامبران و دعوتگران ادیان توحیدی بود و از نگاه وحیانی نیز تا ۱۷ ماه بعد از هجرت، قبله مسلمین بود، سومین مسجد بعد از مکه و مدینه و سومین حرم محترم است، که ارتباط مستقیمی با معراج حضرت رسول (ص) دارد.

خانم حسینی بیان کرد: بیت المقدس از نگاه جغرافیایی در قلب عالم اسلام قرار دارد و دشمن نیز تمام تمرکز خود را بر آن قرار داده تا از درون به اسلام ضربه بزند. از ابتدای تشکیل رژیم اشغالگر اسرائیل تا به امروز بیهوده برای تسخیر کامل بیت المقدس تلاش کرده است، اما قرنطینه مسلمانان دفاع از این سرزمین مقدس و ارزشهایی است که ریشه در تاریخ دینی و مذهبی مسلمانان دارد.
وی افزود: نامگذاری روز قدس از سوی امام خمینی (ره) تنها وجهه سیاسی ندارد بلکه هم هدف سیاسی داشته و هم دینی، از نگاه سیاسی اولا به دلیل اینکه امام خمینی(ره) دیدند که هیچ کس و  کشوری در برابر اشغال فلسطین عکس العمل نشان نمی دهد، خودشان اقدام کردند تا به جهانیان بفهماند که فلسطین از نگاه معنوی و سیاسی برای مسلمانان اهمیت دارد و مسلمانان وظیفه دارند از این سرزمین و مردمش دفاع و حمایت کنند.
وی مسئله گرامیداشت و تجلیل روز قدس یک مسئله عقلی و بشری و همچنین مبارزه با استکبار دانست و گفت: با این کار، ما خط را گم نمی کنیم و در حقیقت این موضوع ریشه اصلی را نشانه گرفتن است.
وی در ادامه افزود: در اسلام دین از سیاست جدا نیست و امام می خواست با اعلام روز جهانی قدس، سیاست را در قالب دین در انظار جهانیان به نمایش بگذارد، روز قدس در حقیقت، روز همبستگی مسلمانان است.

وی در خصوص روز قدس و شرایط خاصی که امسال برای برگزاری این راهپیمایی به وجود آمده است، گفت:امسال با توجه به وضعیت پیش آمده ناشی از شیوع بیماری کرونا، ان شاءالله همه ما ضمن تجدید پیمان با آرمانهای انقلاب و امام راحل و پیروی از امام خامنه ای، با فعالیت گسترده در فضای مجازی، این روز را گرامی داشته، و در دفاع از مردم مظلوم فلسطین هیمنه پوشالی رژیم اشغالگر قدس را در هم می شکنیم.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار