مسئول دفترحوزه نمایندگی ناحیه بسیج دانشجویی استان ایلام؛

عهدنامه ای به مالک اشتر، یکی از برگهای زرین دوران حکومت امام علی(ع)

حجت الاسلام محسن پرویزی گفت: امام علی (ع) در این عهدنامه می خواهد زمامداران، مهربان ترین، مردمی ترین و عادل ترین افراد نسبت به مردم باشند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /حجت الاسلام محسن پرویزی مسئول دفتر حوزه نمایندگی ولی فقیه در ناحیه بسیج دانسجویی در جلسه بصیرتی امروز به تشریح عهدنامه امیرالمومنین علیه السلام به مالک اشتر پرداخت و گفت: در جای جای دوران حکومت امام علی (ع) اوراق زرینی یافت می شود که اگر زمامداران حکومت اسلامی بخواهند به آن عمل کنند می توانند راه صلاح و سعادت خود و جامعه را به دست آورند، بدون اینکه به روشهای حکومتی غرب نیاز پیدا کنند.

وی یکی از برگهای زرین و ارزشمند دوران حکومت امام علی (ع)، عهده نامه ای به مالک اشتر هنگام اعطای فرمانروایی مصر به وی خواند و گفت: این عهدنامه، بهترین آیین و دستورالعمل برای حاکمان حکومت اسلامی در همه اعصار است.

وی افزود: بر اساس نامه امام علی (ع) به مالک اشتر کار حکومت، اداره معیشت مردم است.

وی اظهار کرد: امام علی (ع) در این عهدنامه می خواهد زمامداران، مهربان ترین، مردمی ترین و عادل ترین افراد نسبت به مردم باشند.

حجت الاسلام محسن پرویزی با اشاره به توصیه های امام علی (ع) در این نامه گفت: امیرالمومنین (ع) توصیه های مختلفی دارند، از جمله انجام عمل صالح، مبارزه با کبر و غرور، مبارزه با هوای نفس، رعایت حقوق شهروندی، دوری از ظلم حتی ظلم به دشمن، بی ارزش دانستن حکومت، رعایت تقوای الهی، رعایت حال فرومایگان و غیره می باشد.

انتهای پیام/

 

 

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار