هشدار قرارگاه کرونای بسیج دانشجویی اصفهان نسبت به ضرورت رعایت فاصله گذاری های هوشمند

بیانیه شماره 25 قرارگاه کرونای بسیج دانشجویی اصفهان پیرامون آخرین وضعیت عرضه اقلام بهداشتی با هشدار مجدد نسبت به بازگشت موج دوم، منتشر شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /گزارش تحلیلی عرضه کالاهای پزشکی و اقلام بهداشتی قرارگاه کرونای بسیج دانشجویی استان اصفهان در قالب بیانیه شماره 25 منتشر شد. این بیانیه خطاب به دادستان محترم اصفهان، ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، استاندار اصفهان و مردم شریف و عزیز استان اصفهان پیرامون "ارائه محصولات بهداشتی مقابله با کرونا در استان اصفهان" و پس از بررسی و نظارت صورت گرفته از بیش از 80 داروخانه استان اصفهان در روزهای 16 الی19 اردیبهشت ماه  1399 تنظیم شده و به شرح ذیل است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

مردم ارجمند اصفهان ضمن قبولی طاعات و عبادات تان در ایام مبارک ماه رمضان و آرزوی سلامتی، با توجه به افزایش نسبی کرونا در این روزهای اخیر تقاضای مردم نسبت به خرید اقلام بهداشتی افزایش پیدا کرده است. اما با توجه به هشدار مسئولین پزشکی پیرامون کرونا و اجرای ناقص طرح فاصله گذاری هوشمند توسط مسئولین اجرایی رعایت مسائل بهداشتی و تجمع در فضاهای عمومی باعث شروع موج دوم شیوع ویروس مربوطه شروع شده است. لذا با تأکید بر رعایت الزامات بهداشتی توسط مردم عزیز مثل سابق، نظارت و بررسی  صورت گرفته از داروخانه های استان در روزهای اخیر توسط دانشجویان انقلابی آمار مطلوبی از وضعیت عرضه اقلام بهداشتی در استان گزارش گردیده که خوشبختانه از 4 قلم کالای پر مصرف بهداشتی مبارزه با کرونا (انواع دستکش، انواع ماسک، انواع ژل ضدعفونی کننده و انواع الکل) هیچ کالایی از اقلام یاد شده،  نایاب و غیر قابل دست یافتن نیست و با یک جستجوی معمولی، همه موارد یاد شده قابل دسترسی است. اما نکته مهم این هست که قیمت  برخی کالاها در طول این  روزها افزایش نسبی داشته است که نیاز به پیگیری ویژه مسئولین مربوطه دارد.

بررسی انجام شده از 80  داروخانه در سطح استان؛ نشان دهنده این موضوع است که در بیش از 54 درصد از داروخانه ها، حداقل یکی از انواع الکل، در 45  درصد از داروخانه ها، حداقل یکی از انواع ماسک، در 40 درصد از داروخانه ها، حداقل یکی از انواع دستکش و در 65  درصد از داروخانه ها، حداقل یکی از انواع اسپری یا ژل ضد عفونی کننده، موجود است و این بدین معنی است که در حدود 60 درصد از داروخانه ها، حداقل یکی از انواع 4 مورد کالای پرمصرف مبارزه با کرونا، قابل دستیابی است.  این اعداد حکایت از آن دارد که تقاضا نسبت به اقلام بهداشتی از جانب مردم کمتر شده و اجناس با برندهای مختلف وارد بازار شده و در اکثر داروخانه ها شاهد افزایش قیمت نسبی می باشیم. ولی لازم بذکر است نیاز می باشد که مردم در این روزها فاصله گذاری هوشمند را در داروخانه ها و محیط های اجتماعی و پرتردد رعایت نمایند تا شاهد افزایش دوباره شیوع این ویروس در استان نباشیم.

در یک نگاه

نام محصول

انواع الکل

انواع ماسک

انواع دستکش

انواع محلول و ژل ضدعفونی

درصد موجودی

54

45

40

65

حداقل قیمت

7000

900

جفتی 700

5700

حداکثر قیمت

42000

18000

جفتی 14000

42000

 

 

 

نکات قابل توجه:

  • با توجه به ادامه  روند شیوع ویروس کرونا، متأسفانه فاصله گذاری هوشمند در اکثر داروخانه ها رعایت نمیگردد.
  • به مسئولین دولتی و اجرایی متذکر می گردد با توجه به شروع موج دوم شیوع ویروس مسأله طرح هوشمند فاصله گذاری اجتماعی را جدی گرفته و الزامات اجرای آن را در اسرع وقت فرهم نمایند  و به آنها گوشزد می گردد؛ در این روز های روند افزایش بیماری کوئید 19 اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند را در اماکن های عمومی و مکان های پرخطر بالاخص در داروخانه ها و وسایل حمل و نقل عمومی را جدی بگیرند و این امر نیازمند توجه بیشتر نهاد های نظارتی است.
  • با توجه به ورود کالاها و اقلام بهداشتی مختلف در بازار و داروخانه های استان، شاهد افزایش قیمت نسبی می باشیم.
  • با توجه به بازگشایی اماکن تفریحی و تفرجگاه ها، انتظار می رود مسئولین محترم مسائل بهداشتی را در این مکان ها جدی بگیرند و نکات بهداشتی را به مردم عزیز در این مکان ها اعلام نمایند.
  • با توجه به افزایش تردد بیماران مختلف در مطب پزشکان متاسفانه فاصله گذاری اجتماعی و رعایت موارد بهداشتی رعایت نمی گردد انتظار می رود پزشکان محترم مسائل بهداشتی را در اتاق های انتظار جدی بگیرند و از نیز مسئولین محترم نکات بهداشتی را به مردم عزیز در این مکان ها اعلام نمایند.
  • به نهاد های مسئول گوشزد می گردد؛ در این روز های التهاب دوباره بازارِ اقلامِ پیشگری از کرونا، این نگرانی وجود دارد که اقلام تقلبی و بعضاً مخرب در بسته بندی های عادی و بدون علائم تضمین کننده بهداشت و سلامت کالا، به مردم عرضه و موجب تشدید بحران گردد که نیازمند توجه بیشتر نهاد های نظارتی است.

 

گزارش بعدی قرارگاه  مقابله با کرونای بسیج دانشجویی استان اصفهان، از اوضاع ارائه اقلام پر مصرف مبارزه با کرونا  و نیز رعایت فاصله گذاری های هوشمند در داروخانه های استان اصفهان، به زودی و در روزهای آینده، به محضر مردم عزیز اصفهان، ارائه خواهد شد.

 

 

بیستم  اردیبهشت ماه 1399

قرارگاه کرونا بسیج دانشجویی استان اصفهان

 


 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار