بیانیه؛

بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان ایلام به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج

بسیج به فرمان امام از دل امت جوشیده و این جوشش مداوم که ضامن حیات انقلاب است و در سیر تمدنی انقلاب، تحت امر امام در کنار امت ایستاده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان ایلام به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج بیانیه ای صادر کرد.

متن بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«بسیج دانشجویی در همین اواخر، نهضت مسئله‌محوری و نقش‌آفرینیِ تخصّصی را با ۴۵۰۰ دانشجو شروع کرده؛ این چیزی است که ما همیشه توصیه میکنیم به دانشجویان؛ کار بزرگی است، کار مهمّی است، این جزو توصیه‌های همیشگی ما است؛ بسیج دانشجویی شروع کردند و دارند اقدام می‌کنند.» مقام معظم رهبری

آنگاه که به دم مسیحایی امام روح الله جانی دوباره بر پیکر ایران اسلامی خسته و دردمندمان دمیده شد و سایه‌ی ظلم طاغوت ستمگر و رژیم سلطنتی وابسته به استکبار به دست توانای حزب‌الله برچیده شد، چند صباحی پس از انقلاب دوم دانشجویان پیرو خط امام و تسخیر لانه‌ی جاسوسی شیطان بزرگ، آن امام فرزانه فرمان تأسیس بسیج مستضعفین را صادر فرمود تا مقدمه‌ی وعده‌ی منّت پروردگار بر سر مستضعفین عالم محقق گردد و زمینه‌ی حاکمیت اراده‌ی الهی به وسیله مومنان و خداباوران عالم فراهم شود.

دیری نگذشت که تمام کفر در برابر تمام اسلام صف‌آرایی کرد و در جنگی نابرابر به مرزهای ایران اسلامیمان هجوم آورد و از همان روز، بسیج بود که مصداق آیات و روایات، به عنوان اصحاب آخرالزمانی سیدالشهدا، پا به میدان این هماورد گذاشت تا آن جنگ شوم به دفاع مقدس بدل گردد.

 امام روح الله بود و با عروج ملکوتی اش به خدا بازگشت اما در واپسین ماه‌های زندگانی پر برکتش، درست پس از آنکه روزگار نبرد سخت اتمام یافته بود، فرمان تاریخی تشکیل بسیج دانشجو و طلبه را صادر کرد تا آخرین رسالت‌های زندگی گرانبهایش را نزد امت باقی بگذارد؛ طی آن فرمان از اماممان مأموریت گرفتیم «با حضورمان در صحنه ها موجب شویم ریشه ضد انقلاب در تمامی ابعاد از بیخ و بن قطع گردد.» و از آن روز پیوسته عرصه‌ها را پیمودیم تا «هسته‌های مقاومت را در سراسر جهان تشکیل دهیم و نوای دلنشین تفکر بسیجی را در کشور طنین انداز کنیم»؛ امام از میان ما رفت اما کلام امام، روح امام و جانشین و وصی امام در میان ما هست، دائماً در مسیر انقلاب مانده‌ایم و میثاقمان با ولایت مستحکم‌تر گردید.

 در میان فتنه ها بر خلاف کوفیان با علی ماندیم، در روزهای درد و غم در کنار رنج مردم صبور ایران بوده‌ایم، هم آنگاه که زمین‌لرزه‌ها، آوار اندوه بر پیکر شهرها نشاند، چه آن روزها که سیل غم عید مردمانمان را به کاممان تلخ گردانده بود و چه این روزها که بیماری، سلامت هموطنانمان را تهدید می‌کند. از زمان بیعت همواره با ولی امر مسلمین جهان بوده ایم چه آن‌جا که حیله‌ی لیبرال‌های وطن‌فروش نامه جام زهر مرقوم داشت، چه آن‌جا که بانگ «أین عمار» سر داد، چه آن زمان که فرمان آتش به اختیار صادر کرد و چه‌آن لحظه که گام دوم انقلاب را تبیین فرمود. سه دهه از عمر بسیج دانشجویی می‌گذرد و پیوند ناگسستنی دانشجویان مومن انقلابی با ولی امر مسلمین تعمیق یافته و تحت عنوان نهضت جوانان مسئله محور به حل و پاسخ‌یابی مسائل موجود در زمینه سازی دولت جوانان حزب اللهی، در راه تمدن بزرگ اسلامی به جهاد خود ادامه می‌دهد. طبق منویات مقام معظم رهبری، شناخت مسئله، یافتن پاسخ علمی برای مسئله، گفتمان سازی و مطالبه گری مسئله و ورود به میدان عملیات جهادی در راستای حل مسئله اقداماتی است که برای رفع یک مسئله برداشته می‌شود که این مأموریت امروز بسیج دانشجویی است و به حول و قوه الهی تا قیام حضرت ولیعصر (ارواحنا فداه) ادامه خواهد یافت.

 بسیج به فرمان امام از دل امت جوشیده و این جوشش مداوم که ضامن حیات انقلاب است و در سیر تمدنی انقلاب، تحت امر امام در کنار امت ایستاده است. لذا در آخرین خط از این بیانیه جمله‌ای از فرمان تاریخی امام راحل در تشکیل بسیج دانشجو و طلبه را یادآور می گردیم که فرمودند: « من دست شما پیشگامان رهایی را می بوسم و می دانم که اگر مسئولین نظام اسلامی از شما غافل شوند به آتش دوزخ الهی خواهند سوخت.»

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان ایلام

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار