به مناسبت هفته بسیج انجام گرفت؛

تقدیر از فعالان فرهنگی بسیج دانشجویی استان ایلام

طی مراسمی و با رعایت پروتکل های بهداشتی از فعالین فرهنگی در بسیج دانشجویی دانشگاه های ایلام تقدیر شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / طی مراسمی و با رعایت پروتکل های بهداشتی از فعالین فرهنگی در بسیج دانشجویی دانشگاه های ایلام با حضور دکتر شریفی راد عضو هیئت علمی دانشگاه ایلام تقدیر شد.

در این مراسم دکتر شریفی راد به تشریح هدف تشکیل بسیج پرداخت و گفت:در عالم سیاست هر کشوری باید یک محور تعادل داشته باشد که در مواقع بحران به آن تکیه کند و از بحران عبور دهد، بعد از پیروزی انقلاب ما یک محور تعادل داشتیم که کشور را از موانع و چالش های مختلف عبور داد و آن هم پشتوانه مردمی نظام بود.

وی در ادامه افزود: اگر امریکا یا هر کشوری، کشور را تهدید می کرد، امام آن را به مردم حواله می داد، تکیه گاه امام بعد از قدرت لایزال الهی حضور مردم در برابر تهدید ها بود و این پشتوانه امام و انقلاب به دلایل مختلف در معرض خطر و  آسیب بود لذا امام (ره) بحث بسیج مستضعفین را پیش کشید.

دکتر شریفی راد با اشاره به آیه 60 سوره انفال وَ اَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ گفت: بسیج شجره مبارکی است و چیزی که مد نظر امام است خیلی بالاتر از این  است، وَ اَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ یعنی بسیج جهان اسلام یا بسیج مستضعفین حتی فراتر از جهان اسلام و امام(ره) با تشکیل بسیج مستضعفین این نیروی بالقوه که به عنوان پشتوانه انقلاب و نظام وجود داشت از آسیب ها و خطرات حفظ کرد.

وی با بیان اینکه بسیج به قشر خاصی تعلق ندارد، گفت: امام راحل کاری کرد که نسل دوم، سوم و چهارم انقلاب پر شور تر ، محمکتر و با انگیزه و دغدغه مند تر از نسل اول پای انقلاب بایستند.

در پایان مراسم از فعالین فرهنگی در بسیج دانشجویی دانشگاه های استان تقدیر شد.

انتهای پیام/

 

 

 

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار