راه اندازی پویش #اهدای_عاشقی در یزد

مسئول حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد یزد از راه اندازی پویش #اهدای_عاشقی در یزد به منظور تامین ذخایر خون استان خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی ، محمد مهدی پژاوند گفت: با توجه به کاهش اهدای خون در استان یزد به علت شیوع ویروس کرونا و هم زمانی این اتفاق با ماه مبارک رمضان، مردم به علت روزه داری و نگرانی از بیماری کرونا کمتر جهت اهدا خون مراجعه می کنند.

 
مسئول حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد یزد اعلام کرد: این کاهش مراجعه نگرانی را در بیماران نیازمند بیشتر می کند.
 
وی نگرانی افراد از کاهش توان بدنی در اثر اهدای خون را بی مورد دانست و ابراز داشت: در هر بار اهدای خون میزان ۴۵۰ سی سی خون اخذ میشود که تنها ۱۰ درصد حجم کل خون بدن بوده و تاثیری بر فعالیت عادی فرد اهدا کننده ندارد.
این فعال دانشجویی افزود: طبق صحبت های انجام شده با تقوایی مدیر کل انتقال خون یزد کلیه مراحل خونگیری با رعایت کامل اصول بهداشتی انجام می شود.
 
وی اعلام کرد: در همین راستا حوزه بسیج دانشجویی امام رضا(ع) با راه اندازی پویش #اهدای_عاشقی از تمامی اقشار جامعه و خاصه دانشجویان عزیز استان دعوت به عمل می آورد تا با شرکت در این پویش در تامین خون سالم برای بیماران به به ایفای نقش بپردازند و با گرفتن عکس در زمان اهدا در مسابقه اهدای عاشقی شرکت کنند تا در عید سعید فطر جوایزی به قید قرعه به دوستان تعلق گیرد.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار