۴۴۰ جهادگری که پابه پای کرونا دو ماه بی وقفه تلاش کردند

مسئول بسیج دانشجویی استان کردستان از تلاش بی وقفه ی ۴۴۰ جهادگر در روزهای سخت مبارزه با کرونا که قریب به دو ماه از هیچ تلاشی دریغ نکردند، تقدیر و تشکر کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / توحید رستمی عصر امروز در جمع خبرنگاران استان کردستان اظهار داشت: قریب به ۵۰ روز از زمان تشکیل گروه جهادی مبارزه با کرونا میگذرد و در این مدت تعداد ۴۴۰ جهادگر بسیجی لباس خدمت به تن کرده و شبانه روز در حال کمک به ریشه کن کردن ویروس چینی هستند.

 

 

وی بیان کرد: علاوه بر دانشجویان بسیجی، از رده های مختلف دانش اموزی و مردمی هم در کارگاه های مختلف ساخت اقلام بهداشتی گروه جهادی مبارزه با کرونا فعالیت دارند.


رستمی عنوان کرد: بسیج از ابتدای تشکیل خود به عنوان یک نهاد مردمی و خدمتگذار تمام تلاش خود را برای رفع محرومیت ها و خدمت برای انقلاب و ترقی نظام قرار داده و امروز هم با تغییر شرایط تاکتیک خود را به سوی کمک به کادر درمان متمرکز کرده است.


وی افزود: حقیقتا بسیج همواره با از خودگذشتگی پای کار بودند و خوشبختانه سربلندی در همه شرایط نصیبشان شده است.

 


رستمی در تشریح اقدامات دانشجویان بسیجی عنوان کرد: بیش از ٣٥٠٠٠ لیتر مایع ضدعفونی کننده توسط جهادگران و دانشجویان بسیجی استان کردستان برای مقابله با ویروس کرونا تهیه و در حال توزیع است.


مسئول بسیج دانشجویی کردستان عنوان کرد: در مرحله اول این پروژه که با نام طرح هم‌ عهد سلیمانی مزین گشت؛  بطری های ٢/٧ لیتری و بطری ١/٤ لیتری بطری نیم و یک لیتری با حجم مجموع ۲۵ هزار و ۵۰۰ لیتر مایع ضدعفونی کنندۀ آب ژاول توسط جهادگران تهیه و در مناطق محروم سنندج از جمله نایسر، دوشان، اساوله، قشلاق، کانی کوزله، قرادیان، تقتقان، شهرک وحدت، حاجی‌آباد، ننله، سراب، گرمیان، ماجوله، سمان، نران و همچنین در مناطق محروم شهرستان های سقز، بانه و قروه توزیع شده است.


وی افزود: از همان روزهای اولیه شیوع کرونا ویروس اولین کارگاه تولید ماسک در استان راه اندازی و به مرور هم ۹ کارگاه مکمل دیگر هم در مابقی شهرها راه اندازی شد که تاکنون بالغ بر ۴۱ هزار ماسک روزانه ۳۰۰۰ هزار ماسک ساخته شده است.

 


رستمی گفت: تعداد ۲۸ گروه جهادی در قالب ۴۴۰ نفر نیروی ثابت و پای کار در کارگاه های آب ژاول، شیلد و ماسک سنندج، قروه، کامیاران، سرواباد و مریوان فعالیت دارند. 


وی گفت: ۶۵۰۰ شیلد محافظتی، ۸۰۰ دست لباس ایزوله کادر درمانی و توزیع ۲۲۰۰ بسته بهداشتی در نقاط حاشیه شهر توزیع شده است.


مسئول بسیج دانشجویی کردستان همچنین عنوان کرد: جهادگران ما شبانه هم با حضور در تیم سم پاشی و ضدعفونی معابر چرخه خدمت را متوقف نکرده و دین خود را به انقلاب اینگونه با رشادت ادا کردند.

 


رستمی همچنین با بیان اینکه تعداد ۴۰ نفر از دانشجویان علوم پزشکی هم در سامانه پاسخگویی ۴۰۳۰ فعالیت دارند، عنوان کرد: تعداد ۲۰۰ نفر از فرهنگیان بسیجی هم آموزش مجازی به ۲۵۰ نفر از دانش آموزان را برعهده داشتند.


وی با بیان اینکه ۹ اداره کردستان هم در جلسات مطالبه گری دانشجویان بسیجی مورد پرسش و پاسخ قرار گرفتند، گفت: در حوزه مسائل مربوط به کرونا هم ۲۵ مورد از موارد احصاء شده و به زیربطین عامل معرفی شدند.

 


مسئول بسیج دانشجویی استان کردستان اذعان کرد: دانشجویان قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا با تولید و نشر محتوای مجازی در رسانه ها روحیه امیدبخشی، آموزشی، روانشناسی و اگاهی بخشی، را تقویت و با برپایی کانال طنز و مسابقه و حتی روحیه دهی به کادر درمان از همان روزهای اولیه با حضور در بیمارستان ها اقدامات گسترده و وسیعی انجام دادند. 


رستمی در خاتمه بیان کرد: سپاه استان کردستان، بنیاد برکت و قرارگاه پیشرفت و ابادانی در کمک برای تامین مواد اولیه ساخت مواد بهداشتی کمک های شایانی کردند که شایان تقدیر و تشکر است.

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار