هم عهدان کردستانی شهید سلیمانی تجلیل شدند+عکس

در جوار مزار شهدای گمنام دانشگاه کردستان از هم عهدان کردستانی شهیدسلیمانی در طرحی با همین نام تجلیل به عمل آمد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییاقدامات جهادی بسیج دانشجویی و جامعه اسلامی دانشجویان و دیگر نیروهای انقلابی در راستای مبارزه با بیماری کرونا و خدمت رسانی به مردم  در لبیک به فرمان همیشگی امام خامنه ای و با تاکی به مکتب ایثار و خدمت شهدا و یاد سپهبد سپاه اسلام یاور مظلومان و پاسدار انسانیت شهید حاج قاسم سلیمانی طرح هم عهد سلیمانی در جای جای دانشگاه های کشور برگزار شد.

 

دانشجویان بسیجی کردستان برای اینکه بیرق سردار سلیمانی بر زمین نماند و در این روزهای سخت که هجمه ویروس چینی جای جای جهان و کشور را تحت تاثیر قرار داده است، در طرح هم عهد سلیمانی پیش قدم شدند.

 


جوانان جهادگر هم عهد سلیمانی پرچم جهاد را هرگز بر زمین نمی گذارند و امروز هم سنگر علیه کرونا را با جهاد خالصانه و بدون ریا برپا کردند تا گوشه ای از کار را به دست بگیرند و هم دوش کادر درمانی به مردم خدمت کنند.


امروز چه غریبانه مجلس هم عهد سلیمانی ها برپا شد، وقتی ویروسی منحوس در نبود سردار دلها آنقد بین ما فاصله انداخت که دیگر جای خالی را نمی توان با هیچ حجمی پر کرد.


مسئول ناحیه بسیج دانشجویی کردستان در این مراسم که در جوار مزار شهدای گمنام دانشگاه کردستان برگزار شد، ضمن تبریک ایام سعبانیه و رمضان اظهار داشت: با توجه به تاریخ خاکسپاری شهدا در ۲۵ فروردین، امسال هر دو مراسم ادغام شد و تجلیل از جهادگران هم برگزار شده است.


وی گفت: مقام عظمای رهبری ۲۱ فروردین ما کررونا را یک ازمون برای ملت ها و جهان دانست و با زحمات نیروهای خدوم کارکنان بهداشت و درمان اوج افتخار مبارزه را بررای کادر درمان و پس از آن نیروهای بسیجی، طلاب و روحانیون دانست که حتی موجب حیرت و تعجب جهانیان شدند.


توحید رستمی عنوان کرد: کار جهادگران حقیقتا دنیا را به تعجب وا داشت و نمی توان از کار آنها تجلیل کرد چون سختی کار در این کارگاه ها را به نام خدمت به مردم قبول کردند.


وی گفت: بسیج دانشجویی کردستان با ورود ویروس منحوس قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا را در قالب ۶ کارگروه و با حضور ۲۹ گروه جهادی تشکیل داده است.

 

وی با بیان اینکه ۴۴۵ دانشجو در این گروه ها فعالیت دارند، گفت: بیش از ٣٥٠٠٠ لیتر مایع ضدعفونی کننده توسط جهادگران و دانشجویان بسیجی استان کردستان برای مقابله با ویروس کرونا تهیه و در حال توزیع است.

 

مسئول بسیج دانشجویی کردستان عنوان کرد: در مرحله اول این پروژه که با نام طرح هم‌ عهد سلیمانی مزین گشت؛ تااکنون بالغ بر ۵۱ هزار ماسک روزانه ۳۰۰۰ هزار ماسک ساخته شده است.

 
وی گفت: ۶۵۰۰ شیلد محافظتی، ۸۰۰ دست لباس ایزوله کادر درمانی و توزیع ۲۲۰۰ بسته بهداشتی در نقاط حاشیه شهر توسط جهادگران توزیع شده است.

 

مسئول بسیج دانشجویی کردستان همچنین عنوان کرد: جهادگران ما شبانه هم با حضور در تیم سم پاشی و ضدعفونی معابر چرخه خدمت را متوقف نکرده و دین خود را به انقلاب اینگونه با رشادت ادا کردند.
 

رستمی همچنین با بیان اینکه تعداد ۴۰ نفر از دانشجویان علوم پزشکی هم در سامانه پاسخگویی ۴۰۳۰ فعالیت دارند، عنوان کرد: تعداد ۲۰۰ نفر از فرهنگیان بسیجی هم آموزش مجازی به ۲۵۰ نفر از دانش آموزان را برعهده داشتند.

 

مسئول بسیج دانشجویی استان کردستان اذعان کرد: دانشجویان قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا با تولید و نشر محتوای مجازی در رسانه ها روحیه امیدبخشی، آموزشی، روانشناسی و اگاهی بخشی، را تقویت و با برپایی کانال طنز و مسابقه و حتی روحیه دهی به کادر درمان از همان روزهای اولیه با حضور در بیمارستان ها اقدامات گسترده و وسیعی انجام دادند. 

 

رئیس دانشگاه کردستان هم در ادامه این مراسم گفت: زحمات جهادگران زیاد بوده و خدمات ارزشمندی انجام دادند که در شرایط برای رفع نیاز جامعه تلاش کردند.

 

رحمت صادقی عنوان کرد: بیماری در کنار مصائب خود پیام و عبرت های هم داشت نکته اول قدرت الهی که ویروسی چند گرمی بشر را فلج کرده است با تمام اقتدارش توان مقابله ندارد، نکته دوم پیام تداعی کرد که حیات ما در گروه باهم بودن است، منافع فردی را باید کنار بگذاریم و منافع جمعی مدنظر باشد اهمیت کار جهادی و عام المنفعه را نشان می دهد که خالصانه جهادگران بخاطر ارمان های خود این کار را پیش می برند.

وی افزود: ما در دانشگاه کمپین تشکیل دادیم جنبه فرهنگی و اجتماعی را با متخصصان دانشگاهی و تولید محتوا پیش بردیم تا رسالت دانشگاه را پیش بردند.


وی گفت: منابع موثق و مطالب علمی جمع اوری شده و اتانول در اشل ازمابشگاهی  در حال ازمایش است تا صنعتی بشه برای بالا بردن نگه داری آن هم در تلاشیم و گروه مکانیک ما در حال ساخت دستگاه تنفسی با قیمت کم برای در اختیار قرار دادن در صورت نیاز استان است.


صادقی بیان کرد: پتانسیل های دانشگاهی در پشت صحنه بهره گرفته شده تا کمک کادر درمان و علوم پزشکی باشد.


سردار حسینی هم در پایان مراسم بیان کرد: عامل قدرت و برتری ما هستند سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در جهانی که پر از نیرنگ است.


فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: ارزش کار شما بسیجیان بالاتر از تقدیر من است، پایدارتر از ابیدر و هم سطح دماوند است تا رسیدن به قله اصلی یعنی قرب الهی است.


سردار حسینی بیان کرد: شاهد حادثه ای در جهان هستیم که همه قدرت، تجهیزات، علم، دانش و توان پزشکی و همه را درهم نوردیده و انسان را تسلیم خود کرده است که این یعنی انسان باید به معنویت و اصل خود برگردد.


وی گفت: جوانان و دانشجویان ما خودجوش و به صورت جهادی از همان روزهای اولیه امدند و در تمام مراحل کمک حال بودند و حتی بیشتر از حد توان و انتظارشان کمک کردند و برای مهار این بحران در کشور و برای کنترل این موضوع به پا خواسته اند که مجموعه بهداشت و درمان که خدا قدرت و توان بیشتری به آنها بدهد.


وی گفت: سپاه هم در ابعاد مختلف همه ظرفیت های خود را به کار بسته و در حال خدمت هستند که در رزمایش سراسری کمک مومنانه هم که تشکیل شده است برای بهداشت، معیشت و تغذیه، فاصله گذاری اجتماعی و خدمت در عرصه مجازی و رسانه ای عمل کرده است.


سردار حسینی افزود: مرحله اول رزمایش و کمک مومنانه در اغاز رمضان در استان توزیع میشود تا نیازهای مردم حاشیه و مردم نیازمند تامین شود، که تفاوت جمهوری اسلامی با تمام این اقدامات در روزهای حاد برای همه جهان روشن شده است.


وی گفت: قدرت های برتر دنیا تسلیم شدند و تلفاتشان بیشتر بوده و حتی تعدادی از افراد مبتلا در سنین مختلف کهن سالی را رها کردند، حتی رسانه های معاند و بیگانه هجمه سنگین بر نظام جمهوری اسلامی وارد کردند ولی در نهایت قدرت مردمی و نرم جمهوری اسلامی ایران بود که توانست ویروس را مهار کرد.


وی بیان کرد: امکانات رسیده هم به ما نسبت به انها کمتر بود ولی ما مهار کردبم با قدرت مردمی و ایمانی مردم ما در خانه ها با فرهنگ انقلابی امام که شهدا آن را توسعه دادند و رهبری پاسداری کرد تا بسیجی ها الگوی ان شدند، این ویروس را مهار کردیم.


سردار حسینی در خاتمه خاطرنشان کرد: همه کشور باید تقدیر شود و باید سر ادب و احترام برای مردم فرود اورد و از زحماتشان تشکر کرد و اقدامات دانشجویان را ارج ویژه می نهیم به پاس تمام خدماتشان در این روزهای سخت که بی منت و بی هیچ چشم داشتی خالصانه خدمت کردند.

 

گفتنی است در خاتمه هم از تعدادی از جهادگران دانشجوی بسیجی در قرارگاه جهادی و طرح هم عهد سلیمانی تجلیل به عمل آمد.

 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار