آغاز ثبت‌نام طرح «ولایت» ویژه دانشجویان در خراسان جنوبی

معاون رشد و کادرسازی بسیج دانشجویی استان خراسان جنوبی از آغاز ثبت‌نام طرح «ولایت» ویژه دانشجویان خبر داد و گفت: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا زمان قطعی برگزاری این دوره مشخص نیست اما دانشجویان می‌توانند تا ۲۰ اردیبهشت ماه برای ثبت‌نام اقدام کنند


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /حجت الاسلام محمد ترابی معاون رشد و کادرسازی بسیج دانشجویی خراسان جنوبی به شروع ثبت نام طرح ولایت کشوری اشاره و اظهار کرد: طرح ولایت طرحی است که مقام معظم رهبری آن را یک اقدام بنیادی و بنیان‌ساز معرفی کرده‌اند و باید گفت که نگاه و اهتمام این طرح در سیر تقویت و ساخت نیروی مومن، متعهد، مجرب و شایسته برای انقلاب‌اسلامی و جبهه سازی برای ظهور آخرین حجت الهی است.
وی ادامه داد: بیست و پنجمین دوره از این طرح در مقطعی است، که ما بیش از پیش به تقویت مبانی اعتقادی برای جلوگیری از لرزش در مقابل طوفان‌های فکری تمدن غرب و همچنین شکل گیری تمدین نوین اسلامی نیاز داریم لذا این طرح در تابستان امسال با حضور چهار هزار نفر از دانشجویان خواهر و برادر سراسر دانشگاه‌های کشور، به مدت ۴۰ روز در جوار امام رئوف(ع) در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.
معاون رشد و کادرسازی بسیج دانشجویی خراسان جنوبی طرح ولایت را بهترین فرصت برای کادر سازی دانست و تصریح کرد: طرح ولایت، دوره‌ای اندیشه‌ای است که توسط آیت‌الله مصباح‌یزدی و شاگردان وی در مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) قم طرح‌ریزی و با همکاری بسیج دانشجویی برگزار می‌شود.
حجت الاسلام ترابی با اشاره به مبانی تدریس در این دوره خاطرنشان کرد: در این دوره علاوه بر آموزش مبانی اندیشه‌های اسلامی که از شش سرفصل معرفت شناسی، انسان شناسی، خداشناسی، فلسفه اخلاق، فلسفه سیاست و فلسفه حقوق تشکیل شده، و من باب داشت یک زندگی معنوی نیز برخی امورات و برنامه‌های فرهنگی در لوای دوره برنامه ریزی شده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر این دوره نیز مورد استقبال دانشجویان استان یزد قرار گرفته و چیزی حدود ۱۳۰ درصد ظرفیت اعلام شده به استان ثبت نام کرده اند.
معاون رشد و کادر سازی بسیج دانشجویی عنوان کرد: از آنجایی که سال‌های گذشته دوره در ماه‌های تیر و مرداد برگزار می‌شد امسال نیز به دلیل شیوع ویروس کرونا زمان قطعی آن مشخص نیست اما عموم دانشجویان می‌توانند تا ۲۰ اردیبهشت ماه سال جاری جهت ثبت نام در این دوره به آدرس اینترنتی www.tvelayat.ir مراجعه کنند.
حجت الاسلام ترابی با بیان اینکه در دوره گذشته بیش از 415 نفر ثبت نام کردند تاکید کرد: ظرفیت استان ما در سال گذشته با وجود استقبال دانشجویان 218 نفر بود که امسال به 160 نفر کاهش پیدا کرده است.
وی ادامه داد: داوطلبان پس از ثبت نام باید در آزمون مجازی تست هوش، گام دوم انقلاب اسلامی و طرح ولایت از منظر علامه مصباح یزدی شرکت کنند و در پایان نیز به صورت حضوری مصاحبه ای خواهند داشت که با کسب حداقل نمره پذیرش به دوره اعزام خواهند شد.
معاون رشد و کادرسازی بسیج دانشجویی خراسان جنوبی گفت: لازم به ذکر است شاید برخی ها این دوره را برای خود به عنوان تولدی دوباره نامگذاری کنند اما بالواقع باید عرض کرد؛ از معدود دوره‌هایی است که به فرمایش ولی امر مسلمین بنیان ساز بوده و زندگی دوباره ای را برای انسان می‌سازد.

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار