با توجه به آغاز روند کاهش شیوع ویروس کرونا متأسفانه فاصله گذاری هوشمند در اکثر داروخانه ها رعایت نمی گردد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /بسم الله الرحمن الرحیم

بیانیه شماره 23 قرارگاه مقابله با کرونای بسیج دانشجویی استان اصفهان خطاب به دادستان محترم اصفهان، ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، استاندار اصفهان و مردم شریف و عزیز استان اصفهان پیرامون "ارائه محصولات بهداشتی مقابله با کرونا در استان اصفهان"، پس از بررسی و نظارت صورت گرفته از بیش از 70 داروخانه شهر اصفهان

در روزهای 9 الی11 اردیبهشت ماه 1399

گزارش تحلیلی عرضه کالاهای پزشکی و اقلام بهداشتی:

مردم ارجمند اصفهان ضمن قبولی طاعات و عبادات تان در ایام مبارک ماه رمضان و آرزوی سلامتی، با توجه به کاهش کرونا در این روزهای اخیر امید آن است که انشالله به زودی ویروس منحوس کرونا رخت از جامعه برخواهد بست. اما با توجه به هشدار مسئولین استانی کرونا و عدم رعایت مسائل بهداشتی و تجمع در فضاهای عمومی امکان برگشت موج دوم شیوع ویروس مربوطه وجود دارد. لذا با تأکید بر رعایت الزامات بهداشتی توسط مردم عزیز مثل سابق، نظارت و بررسی  صورت گرفته از داروخانه های استان در 3 روز اخیر توسط دانشجویان انقلابی آمار مطلوبی از وضعیت عرضه اقلام بهداشتی در استان گزارش گردیده که خوشبختانه از 4 قلم کالای پر مصرف بهداشتی مبارزه با کرونا (انواع دستکش، انواع ماسک، انواع ژل ضدعفونی کننده و انواع الکل) هیچ کالایی از اقلام یاد شده،  نایاب و غیر قابل دست یافتن نیست و با یک جستجوی معمولی، همه موارد یاد شده قابل دسترسی است. اما نکته مهم این هست که قیمت کالاهای نامبرده در طول یک هفته گذشته در مسیر افزایش قرار گرفته است که نیاز به پیگیری ویژه مسئولین مربوطه دارد.

بررسی انجام شده از 70  داروخانه در سطح استان؛ نشان دهنده این موضوع است که در بیش از 81 درصد از داروخانه ها، حداقل یکی از انواع الکل، در 65  درصد از داروخانه ها، حداقل یکی از انواع ماسک، در 47 درصد از داروخانه ها، حداقل یکی از انواع دستکش و در 80  درصد از داروخانه ها، حداقل یکی از انواع اسپری یا ژل ضد عفونی کننده، موجود است و این بدین معنی است که در حدود 75 درصد از داروخانه ها، حداقل یکی از انواع 4 مورد کالای پرمصرف مبارزه با کرونا، قابل دستیابی است.  این اعداد حکایت از آن دارد که تقاضا نسبت به اقلام بهداشتی از جانب مردم کمتر شده و اجناس با برندهای مختلف وارد بازار شده و در اکثر داروخانه ها شاهد افزایش قیمت نسبی می باشیم. ولی لازم بذکر است نیاز می باشد که مردم در این روزها فاصله گذاری هوشمند را در داروخانه ها و محیط های اجتماعی و پرتردد رعایت نمایند تا شاهد افزایش دوباره شیوع این ویروس در استان نباشیم.

در یک نگاه

نام محصول

انواع الکل

انواع ماسک

انواع دستکش

انواع محلول و ژل ضدعفونی

درصد موجودی

81

65

47

80

حداقل قیمت

9000

1500

جفتی 3000

5800

حداکثر قیمت

45000

9000

جفتی 10000

34000

 

 

 

نکات قابل توجه:

  • با توجه به آغاز روند کاهش شیوع ویروس کرونا تردد مردم در داروخانه ها افزایش پیدا کرده است و متأسفانه فاصله گذاری هوشمند در اکثر داروخانه ها رعایت نمی گردد.
  • مجدداً به نهاد های مسئول گوشزد می گردد؛ در این روز های کاهش بیماری کوئید 19 اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند را در اماکن های عمومی و مکان های پرخطر بالاخص در داروخانه ها و وسایل حمل و نقل عمومی را جدی بگیرند و این امر نیازمند توجه بیشتر نهاد های نظارتی است.
  • با توجه به ورود کالاها و اقلام بهداشتی مختلف در بازار و داروخانه های استان، شاهد افزایش قیمت نسبی می باشیم.
  • با توجه به بازگشایی اماکن تفریحی و تفرجگاه ها، انتظار می رود مسئولین محترم مسائل بهداشتی را در این مکان ها جدی بگیرند و نکات بهداشتی را به مردم عزیز در این مکان ها اعلام نمایند.

 

گزارش بعدی قرارگاه  مقابله با کرونای بسیج دانشجویی استان اصفهان، از اوضاع ارائه اقلام پر مصرف مبارزه با کرونا  و نیز رعایت فاصله گذاری های هوشمند در داروخانه های استان اصفهان، به زودی و در روزهای آینده، به محضر مردم عزیز اصفهان، ارائه خواهد شد.

 

 

دوازدهم اردیبهشت ماه 1399

قرارگاه کرونا بسیج دانشجویی استان اصفهان

 

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار