ماه رمضان، ماه فرصت هاست

نماینده ولی فقیه بسیج دانشجویی استان سیستان و بلوچستان: ماه رمضان، ماه مهمانی خداست و ورود به این مهمانی هم آدابی دارد و آمادگی لازم را می طلبد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /حجت الاسلام سلطانی نژاد، نماینده ولی فقیه در ناحیه بسیج دانشجویی استان سیستان و بلوچستان گفت: ماه رمضان دیگری از راه رسید و ما دوباره توفیق حضور و استفاده از  این فرصت بزرگ را یافتیم. اما چه کنیم که از این فرصت بتوانیم نهایت استفاده را ببریم؟

نماینده ولی فقیه در ناحیه بسیج دانشجویی گفت: قدم اول این است که آمادگی لازم را در خودمان برای بهره گیری از این فرصت به وجود آوریم. هر یک از ما وقتی می خواهیم به دیدار عزیزی برویم، از قبل خودمان را آماده می کنیم. لباس مرتب و تمیز می پوشیم و آراسته به دیدار او می رویم. ماه رمضان ماه مهمانی خداست و ورود به این مهمانی هم آدابی دارد و آمادگی لازم را می طلبد. اگر از قبل در ماه رجب و شعبان خودمان را آماده کرده باشیم، بهره و استفاده بیشتری خواهیم بُرد.

حجت الاسلام و المسلمین سلطانی افزود: قدم دوم درک جایگاه و اهمیت ماه مبارک رمضان است. بنا به فرمایش پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم در خطبه شعبانیه، «ماه رمضان بهترین ماه نزد خداوند است؛ روز ها و شب ها و ساعاتش بهترین روزها و شب ها و ساعات هستند؛ حتی نفس کشیدن و خوابیدن در این ماه ثواب تسبیح و عبادت دارد؛ بدبخت ترین انسان کسی است که در این ماه مورد آمرزش قرار نگیرد؛  یک رکعت نماز واجب با هفتاد رکعت نماز در سایر ماه ها برابری می کند؛ خواندن یک آیه از قرآن در این ماه برابر با خواندن تمام قرآن در سایر ماه هاست».

وی در پایان گفت: حال اگر با آمادگی وارد در این مهمانی شدیم، که چه بهتر. اما اگر هم آمادگی کافی را کسب نکردیم، باز هم نباید نا امید شد، باید تلاش کرد و از خداوند مدد خواست. چرا که توفیق بدست خداست و به هر کس که بخواهد عنایت می کند. وَ ما تَوفِیقِی اِلا باللّهِ عَلَیه تَوکَّلتُ و اِلَیهِ اُنِیبُ.

ارسال نظر


captcha