نبرد با کرونا/از گندزدایی و تولید ماسک تا آماده سازی بسته های بهداشتی و غذایی

مسئول بسیج دانشجویی استان سیستان و بلوچستان: گروه های جهادی قرارگاه مبارزه با کرونا بسیج دانشجویی استان سیستان و بلوچستان از همان ابتدا پیش قدم در رزمایش همدلی و کمک مومنانه بوده اند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /علیرضا کیخا، مسئول بسیج دانشجویی استان گفت: گروه های جهادی بسیج دانشجویی استان سیستان و بلوچستان در خط مقدم خدمت رسانی به مردم شریف استان بوده اند و هستند.

کیخا افزود: اقدامات مختلفی در قالب رزمایش همدلی از جمله ضدعفونی کردن معابر، تولید و توزیع ماسک، تولید مواد ضدعفونی کننده و توزیع بسته های بهداشتی و غذایی در بین مردم انجام شده است و آموزش های لازم جهت پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید۱۹ به مردم شریف ارائه شده است. 

کیخا گفت: نگاه گروه های جهادی بسیج دانشجویی صرفا به زاهدان نبوده و به طور مستمر در شهر های مختلف استان از جمله چابهار، ایرانشهر، نیکشهر، سراوان و زابل فعالیت داشته اند.
مسئول بسیج دانشجویی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به کارگاه های تولید ماسک، افزود: سه کارگاه تولیدی در استان در حال فعالیت هست که یک کارگاه تولید ماسک در دانشگاه سیستان و بلوچستان با همکاری معاونت اجتماعی دانشگاه، دیگری در دانشکده فنی حیدری خباز واحد خواهران با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام راحل و کارگاه سوم نیز در حسینیه شهید خسروپرست و مسجد سهله زاهدان می باشد، همچنین حدود ۶۰ شبکه خانگی متشکل از خیاطان نیز اقدام به تولید ماسک کرده که در مجموع روزانه حدود 2 هزار تولید و توزیع می شود.
وی در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: این ماسک ها پس از تولید در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان استریل شده و پس از بسته بندی در بین مجموعه هایی که درخواست داده و مستعد شیوع ویروس هستند توزیع می شود.
مسئول بسیج دانشجویی بیان کرد: در بحث تولید محلول ضدعفونی کننده نیز یک کار تخصصی با همکاری محصلان رشته شیمی و اساتید بر روی سه محلول الکل، پراستیک اسید و آب اکسیژنه صورت گرفته که اکنون تولید و روزانه بین ۸۰۰ تا هزار مورد نیز توزیع می شود.
 
کیخا افزود: توزیع ۱۰ هزار تراکت آموزشی مقابله با کرونا و همچنین حضور میدانی گروه های جهادی بسیج دانشجویی برای آموزش های لازم بهداشتی را دیگر اقدام موثر دانست و ادامه داد: در فضای مجازی نیز قبل از سال جدید چندین هشتک برای حمایت از کاسبان، بحث اهدای خون، سلامتی سین هشتم اجرایی شد که بازخورد بسیار خوبی داشت.
 
مسئول بسیج دانشجویی استان سیستان و بلوچستان گفت: در سخنرانی اخیری که رهبر معظم انقلاب داشتند از "رزمایش همدلی" نام بردند در این زمینه لازم است که بدانید قبل از سال و شیوع وروس کرونا، گروه های جهادی بسیج دانشجویی اقدامات میدانی و جهادی خود را تحت عنوان "رزمایش همدلی" پیش می بردند.

ارسال نظر


captcha