مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان مازندران

فعالیت ۳۶ گروه جهادی در مبارزه با کرونا

سیدامیر ساداتی کرمی، مسئول بسیج دانشجویی استان مازندران اظهار کرد: در استان مازندران ۳۶ گروه جهادی فعال برای مقابله با ویروس کرونا فعالیت می‌کنند که این گروه حدود هزار و ۶۸ نفر از افراد دانشگاهی و افراد محلات مختلف هستند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /سیدامیر ساداتی کرمی، مسئول بسیج دانشجویی استان  مازندران  اظهار کرد: در استان مازندران ۳۶ گروه جهادی فعال برای مقابله با ویروس کرونا فعالیت می‌کنند که این گروه حدود هزار و ۶۸ نفر از افراد دانشگاهی و افراد محلات مختلف هستند.

وی با اشاره به اینکه، از کل گروه‌های جهادی نزدیک به هزار و ۱۰۰ نفر افراد دانشجو هستند، افزود: این دانشجویان در رشته‌های مختلف پزشکی، فنی و ... برای مقابله با ویروس کرونا در مازندران فعالیت دارند.

مسئول بسیج دانشجویی مازندران با اشاره به اینکه، تاکنون حدود ۱۲۰ هزار لیتر محلول ضدعفونی تولید و در بین مردم توزیع شده است، تصریح کرد: ۲ هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده دست هم توسط بچه‌های دانشگاه علوم پزشکی مازندران تهیه شده و در اختیار بیمارستان‌ها قرار گرفت.

وی افزود: استان مازندران جزو استان‌هایی بوده که در حوزه تولید ماسک و مواد ضدعفونی کننده بی نیاز بوده است و بسیج دانشجویی استان هم توانسته بخش عمده‌ای از نیاز‌های این استان را با همت بسیج جامعه زنان محلات و بسیج نواحی محلات تامین کند.

مسئول بسیج دانشجویی مازندران با بیان اینکه، تا به امروز توانستیم ۲۶۰ هزار ماسک با نوع N۹۵ و سه لایه در این استان تولید کنیم، اظهار کرد: تولید ۶ هزار و ۳۰۰ گان پزشکی، هزار کلاه بهداشتی، هزار دستکش یکبار مصرف، ۳ هزار شیلد محافظ صورت، ۳ هزار پاپوش، ۶ هزار آستین یکبار مصرف در تنکابن نیز از دیگر اقدامات قرارگاه مبارزه با کرونای بسیج دانشجویی استان است.

وی با اشاره به اینکه، ۵ هزار بسته بهداشتی تا به امروز در بین مردم توزیع شده است،  افزود: ۳۰۶ بسته معیشتی در بین اقشار نیازمند و نیز ۳ هزار و ۶۰۰ بسته شب عیدی میان بیماران کرونایی و مدافعان سلامت در بیمارستان‌ها توزیع شد.

سادات کرمی ضمن تشکر از گروه‌های جهادی استان مازندران یادآور شد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری هر چه به جوانان اعتماد کنیم و حداقل امکانات را در اختیارشان قرار دهیم در همه زمینه‌ها موفق خواهیم شد که این جهاد در بین مردم نمونه مصداقی از سخنان مقام معظم رهبری است.

ارسال نظر


captcha