مسول بسیج سازندگی ناحیه دانشجویی خبر داد:

آمادگی فعالیت جهادگران دانشجویی چهارمحال و بختیاری در طرح کمک های مومنانه با ظرفیت کامل

مسئول بسیج سازندگی ناحیه بسیج دانشجویی استان چهارمحال و بختیاری از فعالیت چشمگیر و شبانه روز 35 گروه جهادی دانشجویی در رزمایش بزرگ کمک مونانه خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / مجتبی کیانی، مسئول سازندگی و جهادی ناحیه بسیج دانشجویی اظهار داشت: در طرح بزرگ کمک های مومنانه، بیش از یک هزار نفر از دانشجویان از روز شنبه 23 فروردین در قالب 35 گروه جهادی با حضور در مناطق مختلف استان و شناسایی کسب و کارهای آسیب دیده از ویروس کرونا، کمک های مردمی و سازمانی را جمع آوری و توزیع می کنند.

 

کیانی افزود:شرایطی از جمله کار فشرده و طاقت فرسا برای جهادگران سلامت و کادر بهداشت و درمان و همچنین تعطیلی‌های پی در پی برای همه اقشار جامعه؛ تعطیلی‌هایی که فشار مشکلات اقتصادی زیادی را بر اکثر قشرهای جامعه به ویژه قشرهای ضعیف و آسیب‌پذیر تحمیل کرده است. از این رو با جرای طرح کمک های مومنانه که از جمله فرمایشات مقام عظمای ولایت است، همه گروه های جهادی با ظرفیت تمام آماده فعالیت در این موضوع هستند.

 

وی ادامه داد: گروه های جهادگر دانشجو از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور،ابتدا در قالب 10 گروه جهادی به ضدعفونی و گندزدایی 12  منطقه در شهرکرد و دیگر شهرستان های استان نمودند و امروز هم با ظرفیت 35 گروه در قالب بیش از 1500 دانشجو به شناسایی کسب و کارهای آسیب دیده از موضوع کرونا و همچنین یاری رسانی به خانواده های نیازمند می پردازند.

 

مسئول سازندگی و جهادی ناحیه بسیج دانشجویی استان بیان داشت: با بازگشایی کسب و کارهای کم خطر در استان، جلسات متعددی با مسئولان حوزه ها و گروه های جهادگر دانشجو در استان برگزار شد و قرار است این گروه ها، کمک های نقدی را به شماره حساب مربوطه و کمک های غیر نقدی را در مکانی معلوم جمع آوری و در روز ولادت امام حسن مجتبی(ع) و ایام ماه مبارک رمضان به خانواده های نیازمند و صاحبان مشاغل آسیب دیده از کرونا توزیع کنند.

کیانی گفت: چند گروه جهادی هم برای ترغیب صاحبان املاک و مغازه ها برای بخشش کرایه های مشاغل و کسب و کارها در استان مامور شده اند .

 

ارسال نظر


captcha